MENÜ

Yatırım Destek Hamlesi

Yatırım Destek Hamlesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yatırım Destek Hamlesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 179 Yatırım Destek Hamlesi haberi bulunmuştur.

Yatırım Destek Hamlesi Haberleri

Cazibe merkezleriyle ilgili detaylar belli oldu

Cazibe merkezleriyle ilgili detaylar belli oldu

Başbakan Binali Yıldırım cazibe merkezleriyle ilgili projede yatırımcıların ön talep miktarının 19.6 milyar lira olduğunu söyledi. Başbakan Yıldırım, ön talepte gelen tekliflerde istihdam miktarının 112,400 kişi olduğunu da belirtti.

24.01.2017Ekonomi
Sanayici artık kapı kapı dolaşmayacak

Sanayici artık kapı kapı dolaşmayacak

BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayicinin elinde kağıt bakanlık bakanlık, teşvik, ÇED gibi işlemler için dolaşmasını istemediklerini belirterek, “Kurmak istediğimiz sistem, sanayicimizin bir problemi varsa bizim bakanlığımıza gelsin ve problemi biz çözelim. Arzu ediyoruz ki sanayicinin bir tek adresi olsun, biz sanayicinin bakanlığıyız ve bu görevimizi yerine getirmek istiyoruz” dedi.

23.09.2016Ekonomi

‘Anahtar teslim fabrika’ son aşamada

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yüksek Planlama Kurulu’nda, ‘anahtar teslim fabrika’ konusunda son çalışmayı yaptıklarını ve uygulamaya en geç bu ay içinde geçeceklerini belirtti.

15.09.2016Ekonomi
Sanayiciye anahtar teslim fabrikada sona gelindi

Sanayiciye "anahtar teslim fabrika"da sona gelindi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yüksek Planlama Kurulu'nda, anahtar teslim fabrika konusunda son çalışmayı yaptıklarını ve uygulamaya en geç bu ay içinde geçeceklerini belirterek, "Yatırımcı, işadamı, sanayici, elindeki parayı arsaya binaya harcamayacak. Arsayı ve binayı biz vereceğiz, o sadece makinelerini getirip işletecek." dedi.

15.09.2016Ekonomi
Selahattin Demirtaş Demokrasi ve Barış istiyoruz mitinginde konuştu

Selahattin Demirtaş 'Demokrasi ve Barış istiyoruz' mitinginde konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, savaş politikasına karşı insanların sokakta olduğunu söyleyerek, "Bütün baskılara, engellemelere rağmen, her yerde insanları barışı haykırıyorsa, hükümetin bu sesi duyması ve barış sesine kulak vermesi lazım" dedi.

4.09.2016Gündem
Son dakika: Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakırda yatırım paketini açıkladı

Son dakika: Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır'da yatırım paketini açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, beraberindeki başbakan yardımcıları ve bakanlarla birlikte Diyarbakır’a geldi. Yıldırım, Diyarbakır'da yatırım destek paketini şu an açıklıyor. Yıldırım, "Doğu ve Güneydoğu'ya yönelik önümüzdeki 10 yıla kadar devam edecek kalkınma ve yatırım hamlesini başlatıyoruz" dedi. 23 ilde 67 bin konut yapılacak. Batman, Diyarbakır ve Malatya'ya 3 yeni stadyum geliyor. Bölgede yatırım teşvikleri kapsamında yatırım yeri bedava verilecek. İhtiyacı olan fabrikayı devlet yapıp sembolik rakamla kiraya verecek. Makine ve teçhizat alımı için sıfır faizli kredi geliyor. 23 ile her yıl 10 yeni fabrika hedefleniyor. Yıldırım, devletin ihtiyaç duyduğu ürünleri de buradaki fabrikalardan alacağını aktardı. 4 yılda kamu sektörü ve özel sektörün 140 milyar dolarlık yatırım yapması, senede 200 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor. Yeni hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, gençler ve çocuklar ise spor tesisleri kazandırılacak.

4.09.2016Gündem
Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında ortaya konulan hedefler doğrultusunda "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"u duyurdu. Bakan Albayrak, ekonomi ve yargıda reformların yapılacağını söyledi.

10.04.2019Ekonomi
TEKNOFEST 17-22 Eylülde Atatürk Havalimanında düzenlenecek

TEKNOFEST 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanında düzenlenecek

Geçen yıl 550 binden fazla ziyaretçiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olma özelliği taşıyan TEKNOFEST, bu yıl 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

15.02.2019Teknoloji
TEKNOFEST 2019 ne zaman başlayacak TEKNOFEST başvuruları ne zaman bitiyor

TEKNOFEST 2019 ne zaman başlayacak? TEKNOFEST başvuruları ne zaman bitiyor?

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin 2019'da yapılacağı tarih merak konusu oldu. İlk kez geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlenen ve 4 gün boyunca yarım milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen festival, vatandaşlardan tam not almıştı. Peki, TEKNOFEST 2019 ne zaman yapılacak?

14.02.2019Gündem
TEKNOFEST’in yapılacağı tarih belli oldu

TEKNOFEST’in yapılacağı tarih belli oldu

 Geçen yıl 550 binden fazla ziyaretçiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olma özelliği taşıyan TEKNOFEST, bu yıl 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek. TEKNOFEST'in başvuruları 28 Şubat'ta sona erecek.

13.02.2019Ekonomi
Teknoparklardan 4 milyar dolara yakın ihracat

Teknoparklardan 4 milyar dolara yakın ihracat

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır: "Türkiye'de 2001 yılında iki teknoloji geliştirme bölgesi varken bugün 84 teknopark var ve bunların 61’i halihazırda aktif. Şimdiye kadar teknoparklarımızda 4 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştirildi. 119 milyar lira satış gerçekleştirildi. 5 binin üzerinde teknopark firmamızda halihazırda 40 binin üzerinde araştırmacımız çalışıyor" açıklamasında bulundu.

12.02.2019Ekonomi
Milli teknolojiler sahne aldı

Milli teknolojiler sahne aldı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen Girişim Hızlandırma Programı'ndan yararlanmak isteyen milli girişimlerin ortaya koyduğu 44 teknolojik çözüm jüri önüne çıktı.

3.02.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kendi yağıyla kavrulma dönemi bitmiştir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kendi yağıyla kavrulma dönemi bitmiştir!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'de sadece belli şehirlerin değil tüm şehirlerin ekonomik olarak şaha kalkmasını arzuladıklarını söyledi.

2.02.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Safları sıklaştırmalıyız”

Hisarcıklıoğlu: "Safları sıklaştırmalıyız”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dışarıda hava bozarken, bizler de içerde safları sıklaştırmalıyız. Güveni ve istikrarı muhafaza etmeliyiz ki, ekonomide yeni bir atılım daha başlatalım, reform ateşini güçlendirelim. Sizin önderliğinizde başlatılacak, cesur ve ezber bozan yeni bir yatırım hamlesi, küresel rekabette bizi öne çıkaracaktır” dedi.

21.01.2019Ekonomi
Anadolu’daki fabrika binalarını TOKİ yapsın

"Anadolu’daki fabrika binalarını TOKİ yapsın"

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, İstanbul’u moda merkezi, Anadolu’yu üretim üssü yapmak istediklerini belirterek, "Anadolu’daki fabrika binalarını Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yapsın 33 milyar dolar ihracata giden yolu kısaltalım" ifadelerini kullandı.

19.12.2018Ekonomi
Bakan Varanktan 81 ilde müjdeli haber

Bakan Varank'tan 81 ilde müjdeli haber!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Tersine beyin göçünü sağlamak adına Uluslararası Lider Araştırmacılar destek programını tasarladık. Bu program, araştırmacılara sağlanan imkanlar açısından dünyada yeni ve öncü olma özelliği taşıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliği ile 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kuracağız" dedi.

17.10.2018Ekonomi
Bankalara gerekirse destek verilecek

Bankalara gerekirse destek verilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankacılık ve reel sektöre özel bir yer ayırdı. Albayrak, reel sektörün işlemesi, bankacılık sektörünün de kredilere devam etmesi için bankaların güncel ve mali yapılarının değerlendirileceğini ve gerekirse sektörün mali yapısının güçlendirileceğini vurguladı.

20.09.2018Ekonomi
Teknofest bugün kapılarını açıyor

Teknofest bugün kapılarını açıyor

İstanbul Yeni Havalimanı'nda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) öncülüğünde düzenlenen Teknofest, 20 Eylül saat 12.00'da yapacağı açılışla etkinliklere başlıyor. Teknoloji alanında geleceğin gelişme ve ihtiyaçlarının konuşulacağı seminerler, uçuş deneyimi yaşatan yaşatan dikey rüzgar tüneli gibi etkinlikler ve yerli üretim araçların sergileneceği Teknofest'te 09.00'da başlayacak etkinlikler 18.00'a kadar sürecek. Teknofest'in kapanış günü ise 23 Eylül olacak.

20.09.2018Gündem
TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek

TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için geri sayım başladı. Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan, TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Festivale sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde etkinliğe destek veren tüm paydaş kuruluşlar Yeşilköy Havacılık Müzesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı & Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Mütevelli Heyeti Üyesi Haluk Bayraktar, Kuvvet Komutanları, paydaş kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı.

12.09.2018Teknoloji
20-23 Eylül tarihine dikkat TEKNOFEST başlıyor...

20-23 Eylül tarihine dikkat! TEKNOFEST başlıyor...

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ev sahipliğinde ulusal basının önde gelen temsilcilerinin katıldığı Teknofest İstanbul tanıtım toplantısı Baykar Milli iHA AR-GE ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirildi.

10.09.2018Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin dijitalleşmesini hızlandırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin dijitalleşmesini hızlandırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dijital dönüşüm ve atılım programlarıyla 2 bin 500 dijital yenilik projesini desteklediklerini, Türkiye'nin dijitalleşmesini hızlandırdıklarını belirtti.

18.06.2018Gündem
Faiz kararı sonrası gerileyen Dolar 4.74 TL seviyesinde

Faiz kararı sonrası gerileyen Dolar 4.74 TL seviyesinde

Merkez Bankası'nın dün yaşanan faiz hamlesi sonrası sert gerileyen dolar kuru, yatırımcıların yoğun dolar talebi ile 4.78 TL'nin üzerini gördü. Dolar kuru şu dakikalarda 4.74 TL'de hareket ederken, Euro kuru 5.57 TL'de hareket ediyor

24.05.2018Ekonomi
Bakan Özlü: ‘Yerli oto’ya ortak oluruz

Bakan Özlü: ‘Yerli oto’ya ortak oluruz

Bakan Faruk Özlü, yerli otomobile ilişkin ayrıntıları Hürriyet Ankara Bürosu ziyaretinde açıkladı. Bakan Özlü, “Tasarımı noktasında devlet de buna yüzde 20-30 ortak olsun diye bir model çıkarsa devlet ona da var. Diyelim ki ortak olduk, gelecek yıllarda halka arza çıkarız” diye konuştu. Özlü, bir otomobili tasarlamak için 1 milyar dolar, bunu marka yapmak için en az 5 milyar dolar harcamak gerektiğini de söyledi.

15.02.2018Ekonomi
Marka Şehir Vizyonu Var

Marka Şehir Vizyonu Var

Hürriyet gazetesi tarafından Taş Yapı sponsorluğunda, Bandırma Belediyesi, Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası desteği ile düzenlenen ‘Bandırma Ekonomi Zirvesi’ne ‘marka kent’ olma vizyonu damga vurdu.

Suudi Arabistandaki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'daki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'da aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi büyük yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına aldı. Buna paralel olarak bazı üst düzey devlet yöneticilerinin de görevlerine son verildi. Peki operasyon hangi amaçla yapıldı? İşte son durum ve uzman yorumları:

5.11.2017Dünya
Şirket avı başlatıyor

Şirket avı başlatıyor

TOBB, 2 yıl içinde 1 milyar dolarlık girişim sermayesi fonunu Anadolu’da umut vaat eden şirketlerle buluşturacak. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Anadolu’nun yükselişte olan şirketlerini bir üst lige çıkarmak istiyoruz” dedi.

16.07.2017Ekonomi
Teröre karşı ekonomi yolu

Teröre karşı ekonomi yolu

Çin’de düzenlenen ‘Yeni İpek Yolu’ zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu girişim 60 ülke, 40 milyon kilometrekare ve 4.5 milyar insanı kapsayan bir çalışma. Önümüzde barışa ve istikrara hizmet edecek bir kazan-kazan projesinin bulunduğuna inanıyorum. Özellikle dünyada gelişmekte olan teröre karşı bu girişim, terörü adeta yerle yeksan edecek bir girişim olacaktır” dedi.

14.05.2017Ekonomi
Teknoloji için yatırım bankası

Teknoloji için yatırım bankası

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, teknolojiye destek vermek için ya bankalardan birinin yapılandırılacağını ya da yeni banka kurulacağını söyledi. Şimşek, enflasyon için de Gıda Komitesi’ni toplantıya çağırdığını belirtti.

5.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çin kocaman bir laboratuvar olarak önümüzde duruyor!

Akıllı trafik ışıkları o anda yolda olan arabaların sayı ve hacmine bağlı olarak değişiyor. Ambulans ve itfaiye araçları acil durumlarda yolda hiçbir kırmızı ışıkla karşılaşmıyor. Çin’in doğusunda önemli teknoloji merkezlerinden biri olan Hangzhou şehri burası. Boston değil. Zürih değil.

7.05.2019

10 maddede Kürt referandumu

1- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) lideri Mesut Barzani, pazartesi günü için planlanan tek taraflı bağımsızlık referandumu için geri adım atmamakta direniyor.

21.09.2017

Cıvatayı hem ‘Norm’a soktu hem de ‘Standart’ getirdi

50’li yılların başlarında babasının vefatıyla bakkal serüveni başlar.

27.08.2017

Yabancıdan 256 milyon dolarlık satış

Son haftalarda girişlerine alışılan yabancı yatırımcılar hisse senetlerinde 168 milyon, devlet tahvil bono tarafında 88 milyon dolarlık çıkış yaptı. Sene başından bu yana olan girişleri dikkate alındığında çok ciddi görünmese de devamının gelip gelmeyeceği büyük önem taşıyor.

17.06.2017

Batı’ya yaranmak!

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Trump’la görüşmesi bu satırlar yazılırken başlamamıştı.

16.05.2017