MENÜ

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz haberi bulunmuştur.

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz Haberleri

Enflasyonda keskin düşüş yolda Hasat başlıyor... Gıda ucuzluyor

Enflasyonda keskin düşüş yolda! Hasat başlıyor... Gıda ucuzluyor

Vatandaşın 'enflasyonu' üzerinde önemli bir maliyet olan gıda fiyatlarının ateşi düşüyor. Yaz aylarının gelmesiyle başlayan yeni hasat ve artan verim özellikle sebze ve meyve fiyatlarını aşağı çekiyor.

13.05.2019Ekonomi
Köyleri terk etmeyin, çiftçilik daha karlı olacak

"Köyleri terk etmeyin, çiftçilik daha karlı olacak"

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, "Çiftçilerimiz üretime devam etsin, köylerini terk etmesin. Çiftçilik ve tarımsal üretim birkaç yıl sonra daha fazla kar getirecek. Orta vadede çiftçilik ve tarımsal üretim kazançlı ve önemli hale gelecek. Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlar, tüm ürünlerde çiftçinin yüzünü güldürüyor. Pek çok üründe rekolte daha iyi olacak" açıklamasında bulundu.

13.05.2019Ekonomi
Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü

'Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü'

Türkiye genelinde yaşanan kuraklık ve don olaylarının tarımsal üretim üzerindeki olumsuz etkisinin artmasından endişe ediliyor. Hububatta rekolte yüzde 10-20 oranında düşük bekleniyor. Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin hazırladığı rapora göre ise buğdayda büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Kiraz "Tarım sektöründe yaşananlar sadece kış mevsiminin kurak geçmesi değildir. Sulama göletleri ve barajlar boş kaldı. Yeterince beslenemediği için yeraltı sularıda yükselmedi. Bu durum sulanması gereken yazlık bitkileri olumsuz etkileyecek" dedi.

23.04.2014Ekonomi
Kuraklık çiftçide paniğe neden oldu

Kuraklık çiftçide paniğe neden oldu

Türkiye genelinde yağışların mevsim normallerinin altında kalması kuraklık endişesini artırdı. Birçok bölgede köylüler yağmur duasına çıkarken, bazı bölgelerde hububat ürünlerinde ekilen tohumların filizlenmemesinden endişe ediliyor.

19.01.2014Ekonomi
5 bin ziraat mühendisi işsiz kalabilir

"5 bin ziraat mühendisi işsiz kalabilir"

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, bugün yürürlüğe giren 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile sorumlu gıda yöneticisi olarak istihdam edilen 7-8 bin ziraat mühendisinin 5 bine yakınının işsiz kalacağını savundu.

14.12.2010Ekonomi
Hal Yasası düzenlemesiyle fırsatçılığa son verilecek

Hal Yasası düzenlemesiyle fırsatçılığa son verilecek

Meclis gündemine bu ay gelecek, sebze ve meyve piyasasında revizyon niteliğindeki yeni "Hal Yasası" ile fırsatçılığın önüne geçilecek, hallerin altyapısı yenilenecek ve modernizasyonu sağlanacak.

11.10.2018Ekonomi
Bırakın biz satalım

Bırakın biz satalım

Süt/yem paritesinin değişkenlik gösterdiği ve bu nedenle üreticilerin kar edememekten şikayet ettiği Türkiye'de üreticiler çiğ sütü doğrudan tüketiciye ulaştırma talebinde bulundu.

25.11.2013Ekonomi