MENÜ

Tülay Demir

Tülay Demir ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tülay Demir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tülay Demir haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 429 Tülay Demir haberi bulunmuştur.

Tülay Demir Haberleri

‘Buradan gitmişler’

‘Buradan gitmişler’

Tülay Demir Oktay, oğluna kavuşmayı bekleyen Ayşegül Biçer’le konuştu.

15.09.2019Gündem
Amaç para kazanmak değil gülümsetmek

 Amaç para kazanmak değil gülümsetmek

Geçen hafta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in davetlisi olarak keyifli bir mekana uğradım, her işiyle Down Sendromlu gençlerin ilgilendiği Tebessüm Kahvesi’nde ağırlandım. Bir yandan çaylarımızı yudumlarken bir yandan kafenin kuruluş öyküsünü dinledim. Tülay Demir Oktay'ın röportajı...

5.02.2019Magazin
İstanbul insana iyi gelmiyor

İstanbul insana iyi gelmiyor

Saman altından su yürüten, lego canavarı, bilim tutkunu o çocuk büyüdü, hiç aklında olmayan bir yola sapıp oyuncu oldu. “Dağ” filmiyle çıkış yapan, “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisiyle hayran kitlesini daha da genişleten Çağlar Ertuğrul, bu cuma yeni bir sinema filmiyle karşımıza çıkacak: “Yanımda Kal”...Tülay Demir Oktay konuştu...

18.12.2018Magazin
Türkiye’nin şifa elçileri

Türkiye’nin şifa elçileri

Bangladeş’in Cox’s Bazar bölgesinde Türkiye’nin kurduğu sahra hastanesi Arakanlılar için şifa kapısı oldu. Türkiye’den 28 doktor, hemşire, tekniker ve yardımcı sağlık personelinin gönüllü olduğu hastanede 8 ayda 114 bin Arakanlıya poliklinik hizmet verildi, 881 ameliyat yapıldı, 90 bebek dünyaya geldi.

17.11.2018Dünya
Abartılacak bir durum yok

Abartılacak bir durum yok!

Didem Soydan Instagram sayfasına erkek arkadaşı Ozan Kıymaç’la öpüştüğü fotoğrafları koyunca gündeme oturdu. Siz bu dudak dudağa pozu nasıl buldunuz?

21.10.2018Magazin
Zeynep artık benden daha meşhur

'Zeynep artık benden daha meşhur'

Elektrik mühendisliğinden mezun olan ama hayatına oyuncu, yapımcı, yönetmen olarak devam eden Hamdi Alkan, aynı zamanda önemli bir koleksiyoner. Televizyondan kazandığının önemli kısmını kendi tabiriyle kağıda yatırıyor. Önümüzdeki günlerde “Geleceğin Starı” yarışmasıyla ekrana gelmeye hazırlanan Alkan’la buluştuk; Antakya günlerinden zabıtadan kaçarken kök salan eski kitap tutkusuna, yeni projelerinden internet fenomeni kızı Zeynep’e her şeyi konuştuk. Tülay Demir Oktay'ın röportajı

18.06.2018Magazin
Bodrum ve İstanbulu çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Bodrum ve İstanbul'u çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Defile, katalog çekimleri ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle ülke ülke dolaşan Doutzen Kroes, bu tempoya kısa bir mola verdi ve Amsterdam’da Tülay Demir Oktay’ın sorularını yanıtladı.

14.06.2018Magazin
Yeşilçam filmleri bana çok ilkel geliyor

Yeşilçam filmleri bana çok ilkel geliyor

Öyle bir oyunculuk ki, bir projede sesiyle yürek titretirken diğerinde kahkahasıyla iç ısıtıyor. Hem komedinin, hem aksiyonun içinde, yani her telden vuruyor. Örnekse; “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”ın Ünal Kaplan’ı olarak kaç sezondur ekranda, buna rağmen “Bal Kaymak”taki sıcacık rolünü yadırgayan yok. Bu işin sırrını merak ettim, yılların oyuncusu Tarık Ünlüoğlu’nun kapısını çaldım. Oyunculuktan seslendirmeye, yüz vermediği Eric Morris metodundan emeklilik planlarına her şeyi sordum. Tülay Demir Oktay'ın röportajı...

28.05.2018Magazin
Aydemir Akbaş isyan etti: Bu setler özlenir mi

Aydemir Akbaş isyan etti: Bu setler özlenir mi?

Gırtlak kanserini yenen Aydemir Akbaş, önceki gün Nişantaşı’nda yürüyüş yaparken objektife takıldı.

23.05.2018Televizyon
Televizyonlarda kan gövdeyi  götürüyor

Televizyonlarda kan gövdeyi götürüyor

Asuman Dabak, birkaç aylık aradan sonra yeni bir komedi projesiyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde sinema-dizi sektörü ve uyuşturucu kullanımı hakkında sert açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu ile bir araya geldik, hem yeni projesini hem de o önemli kaygılarını konuştuk. Tülay Demir Oktay'ın röportajı..

21.05.2018Magazin
MHP listesi Safiye Soymanı üzecek

MHP listesi Safiye Soyman'ı üzecek

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. Geçtiğimiz günlerde ''Milletvekili karısı olmak istiyorum'' diyen şarkıcı Safiye Soyman'ın hayat arkadaşı Faik Öztürk ise listeye giremedi.

18.05.2018Gündem
Bülent Ersoy yayında yine bildiğini okur

Bülent Ersoy yayında yine bildiğini okur

15 yıllık efsane geri dönüyor. Osmantan Erkır’ın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği, Bülent Ersoy, Deniz Seki, Can Bonomo ve Armağan Çağlayan’ın jüri koltuğunda yer aldığı “Popstar 2018” yarın akşam Kanal D ekranında izleyiciyle buluşacak. Erkır ile elemelerin hemen ardından bir araya geldik; “Popstar” fenomenini, yeni jüriyi, olası gerilimleri ve formattaki yenilikleri konuştuk.

12.03.2018Magazin
100.sayıyı kutladılar

100.sayıyı kutladılar

Quality of Magazine adlı magazin dergisi 100’üncü sayısını önceki akşam Günay Restoran’da kutladı. Fatih Ürek’in sahneye çıktığı kutlamaya iş, cemiyet, spor ve magazin dünyasının ünlü isimleri katıldı.

5.10.2017Magazin
Senden önce ben vardım

Senden önce ben vardım

Hakan Akkaya’nın “New York Moda Haftası’nın resmi takvimine giren ilk Türk modacı benim” açıklaması tartışma yarattı.

4.10.2017Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklarda güven duygusu oluşturmak

Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklarda güven duygusu oluşturmak

Çocuklarınızın kendisine güvenen, doğru yolda ilerleyen, toplum kurallarına uyan bireyler olarak yetişmesini istiyorsanız, doğru birer rol model olmanız şarttır.

12.05.2017Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Tükenmeyin  tüketmeyin

Tülay Demir Oktay yazdı: Tükenmeyin tüketmeyin

Tükenmişlik sendromu, iş stresinin yoğun ve iş yükünün sürekli yüksek olduğu yerlerde çalışanlar başta olmak üzere oldukça yaygın görülen ruhsal bir hastalık. İlk deneysel çalışmalar bu sorunun direkt kişilikle ilgili olduğu yönündeydi. Ancak son çalışmalar genelde organizasyonel faktörlerin neden olduğu tükenmişlik üzerine odaklanıyor.

4.03.2017Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Maraton başlıyor

Tülay Demir Oktay yazdı: Maraton başlıyor

Yarıyıl tatili bitiyor, pazartesi günü okul başlıyor. Kimi çocuklar okula dönmek için can atarken kimisi son derece isteksiz davranıyor. Sebep bazen sadece uyku sorunu, bazen daha derin bir konu olabiliyor.

4.02.2017Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklarla  konuşma kuralları

Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklarla konuşma kuralları

Yapılan araştırmalara göre çocuklar, yetişkinlerin kendileriyle iletişim kurmaya istekli olmadıklarını düşünüyor. Oysa bu büyük bir yanılgı. Sorun aslında ebeveynlerin konuşmakta isteksiz olması değil, doğru iletim yolundan sapması... Peki ne yapmak, nelere dikkat etmek gerek? İşte yanıtlar...

6.01.2017Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Dijital çocuk dünyası

Tülay Demir Oktay yazdı: Dijital çocuk dünyası

Dijital dünyaya artık tamamen entegre olduğumuzu söyleyebiliriz. Örneğin, ayakkabısını bağlayamayan çocuk internet kullanmasını biliyor.

23.12.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Bir kere söylemek yeter

Tülay Demir Oktay yazdı: Bir kere söylemek yeter

Çocuklarınıza laf anlatmanın ve söz dinletmenin yolu, çok fazla konuşmaktan geçmez... Çok konuşmanın ve sürekli tekrar etmenin hiçbir faydası yoktur, davranışlar çocuklar üzerinde çok daha etkilidir.

25.11.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik

Tülay Demir Oktay yazdı: Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik

Bizler çocuklarımıza nasıl davranırsak çocuklarımız da dünyaya o şekilde davranır diyerek başlamak istiyorum yazıya. Gerçekten de öyle değil mi? Çocuklar her şeyi ilk olarak aile içinde öğrenir.

28.10.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Dikkat Örnek alınıyorsunuz...

Tülay Demir Oktay yazdı: Dikkat! Örnek alınıyorsunuz...

Çocuklarımızı en iyi okullarda okutsak, onlara en iyi imkanları sağlasak da eğitimin ilk ayağı ailede başlar. Kişilik oluşumunda 0-5 yaş arası önemli rol oynar. Unutmayın; o dönemde çocuklar, anne ve babayı rol model olarak görür.

30.09.2016Magazin
Tülay Demir Okay yazdı... Hayır diyebilme sanatı

Tülay Demir Okay yazdı... Hayır diyebilme sanatı

Siz de “hayır” derken zorlanan ebeveynlerden misiniz? “Evet” dediğinizi duyar gibiyim. Oysa bir sorun karşısında “evet” diyebilmek ne kadar kolaysa, doğru zamanda ve kontrollü şekilde “hayır” diyebilmek de o kadar kolay olmalıdır.

17.09.2016Magazin
Avusturyada ilginç dava: Ailesini Facebook fotoğrafları yüzünden mahkemeye verdi

Avusturya'da ilginç dava: Ailesini Facebook fotoğrafları yüzünden mahkemeye verdi

Avusturya’da 18 yaşında bir genç kadın, yüzlerce çocukluk fotoğrafını Facebook’ta paylaştıkları için annesini ve babasını mahkemeye verdi.

15.09.2016Dünya
Tülay Demir Oktay yazdı: Feedback

Tülay Demir Oktay yazdı: Feedback

Bugünlerde sıkça duyduğumuz kelimelerden biri ‘feedback’. Peki nedir bu feedback, hangai durumlarda kullanılır, neler anlatır?

2.09.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Hedef insan odaklı eğitim

Tülay Demir Oktay yazdı: Hedef insan odaklı eğitim!

Her ne olursa olsun, her ne yaşanırsa yaşansın, nefes aldığımız sürece her sorunun çözümü, her şeyin çaresi doğru eğitimdir. Yaşadıklarımıza baktığımızda ve geleceğimizi düşündüğümüzde, doğru eğitime, doğru eğitim sistemine her zamankinden çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

5.08.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklar ve resimler

Tülay Demir Oktay yazdı: Çocuklar ve resimler

Hiç düşündünüz mü çocuklar kaç yaşında resim çizmeye başlar?

3.08.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı : Üslup ve tutarlılık

Tülay Demir Oktay yazdı : Üslup ve tutarlılık

Bu yazıyı yazmak için oturduğum kafedeyanımdan bir grup öğrenci ve öğretmen geçti ve geçiş anında ki yakaladığım bir diyalog...

29.07.2016Magazin
Tülay Demir Oktay yazdı: Sosyal medyada çocuk fotoğrafı paylaşımı ne kadar doğru

Tülay Demir Oktay yazdı: Sosyal medyada çocuk fotoğrafı paylaşımı ne kadar doğru

Son dönemde sosyal medya üzerinden hepimiz sıkça paylaşım yapıyoruz. Özlü sözler, manzara fotoğrafları, yediğimiz içtiğimiz yemekler, selfie’ler... Her şeyi paylaşır olduk. Peki ya çocukların fotoğrafları? Sizce paylaşmamızda sakınca yok mu? Veya bunun bir sınırı olmalı mı?

24.06.2016Magazin
Arda Turanın Instagram paylaşımı ne anlama geliyor

Arda Turan'ın Instagram paylaşımı ne anlama geliyor?

İspanya’nın Barcelona takımında forma giyen Arda Turan, sosyal medya hesabında çizdiği bir resmi paylaştı. Resmi yorumlayan yetenek uzmanı Tülay Demir Oktay, “Arda geçmiş huzuru çok özlüyor” dedi.

26.03.2016Magazin
Paris buluşması

Paris buluşması

Türk asıllı Hollanda vatandaşı işkadını, Yetenek Avcısı Tülay Demir Oktay, İngiliz model Cara Delevingne ile Paris’te bir araya geldi.

2.02.2016Magazin

Yazar Sonuçları

Bir TIR hikayesi

Dün gazetelerde Süreyya Yalçın’ın eşi Ozan Baran’a 42. doğum gününde hediye ettiği TIR’ın haberi vardı...

31.10.2018

Edis’in sönmeyen ateşi

Emina’yla birlikte düet yaptıkları klibi izlediniz mi?

26.07.2018

Bodrum ve İstanbul'u çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Defile, katalog çekimleri ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle ülke ülke dolaşan Doutzen Kroes, bu tempoya kısa bir mola verdi ve Amsterdam’da Tülay Demir Oktay’ın sorularını yanıtladı.

14.06.2018

Çömçe gelin ne ister? Birazcık yağ ister!

Sevgili hanımlar, klişelere kendinizi kaptırmayın. Türk, Fransız, İtalyan, Arap, Çinli, Koreli deyip geçmeyin: Yakışıklı, karizmatik, eğlenceli erkek sayısı, dünyanın bir köşesinde ne ise öbür köşesinde de odur. Önemli olan şu: Siz ne aradığınızı biliyor musunuz?

27.01.2018

Fırtınalı günlerden geriye kalan

Dün Kelebek’te Deniz Akkaya’nın Tülay Demir Oktay’a verdiği röportajı okurken Efe Önbilgin’li günleri aklıma geldi.

23.01.2018

Melek Baykal rahat uyuyor muydu?

Melek Baykal, bizim Yetenek Analisti Tülay Demir Oktay’a verdiği röportajda, dizilerdeki ücretlerin adaletsizliğinden şikayet etti...

14.11.2017

Uçakta ayaklar havada!

Önce Aleyna Tilki, olaylı Adana konserine giderken uçağın camına çıplak ayaklarını uzatmış fotoğrafını koydu sosyal medya hesabına...

5.10.2017

Ankara’nın nabzı

Türkiye’nin gündeminde geçen hafta da Kuzey Irak’ta yapılan bağımsızlık referandumu ve Suriye’deki gelişmeler vardı.

1.10.2017

Babacan’ın şansı var mı?

Türkiye’nin yeni kabinesinin 21 Mayıs’tan sonra belli olması bekleniyor. Kulislere göre büyük bölümü ekonomiyle ilgili olmak üzere 6-8 bakan değişecek. Son günlerin en merak edilen sorusu ise ekonominin dümeninde 13 yıl kalan Ali Babacan’ın dönüp dönmeyeceği. İş dünyası söylentisinden bile memnun oldu.

29.04.2017

Büyük balığın peşinde

2007-2015 yılları arasında “Alaçatı International Fishing Tournament” adıyla düzenlenen balıkçılık turnuvası bu yıl isim değiştirdi.

31.10.2016

Tasarım dünyası ödüllendirildi

2015 Elle Decoration Uluslar-arası Tasarım Ödülleri, önceki gece Anjelique adlı mekanda düzenlenen davetle sahiplerini buldu.

26.02.2016

Lego yapıp yapboz oynayan her çocuk başbakan olabilir!

Şöyle bir etrafımıza bakalım... Genci, yaşlısı; çalışanı, işsizi; kadını, erkeği herkesin üzerine çökmüş bir mutsuzluk hali var. Meryem Uzerli’nin ‘tükenmişlik sendromu’ bir salgın gibi bütün memlekete yayılmış sanki. Peki nedir bizi, özellikle de gençleri bu kadar mutsuz yapan şey? Hayatımıza bu kadar ‘keşke’ ne zaman girdi? İşte bu sorulara cevap veren bir kitap elime geçti; adı “Keşke Deme”. Yazarı Tülay Demir Oktay ile buluşup hem kitabını, hem de üzerimize sinen bu gri mutsuzluğun nedenini konuştuk...

29.03.2015