MENÜ

Suriyeli Pilot

Suriyeli Pilot ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli Pilot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli Pilot haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 200 Suriyeli Pilot haberi bulunmuştur.

Suriyeli Pilot Haberleri

Suriyeli pilotla ilgili yeni gelişme...

Suriyeli pilotla ilgili yeni gelişme...

Hatay'da yargılanan ve dünkü duruşmada tahliye edilen Suriyeli pilot Sufhan, Yayladağı Sınır Kapısından Suriyeli yetkililere teslim edildi

13.10.2017Gündem
Son dakika... Türkiyede günlerce konuşulmuştu: Serbest bırakıldı

Son dakika... Türkiye'de günlerce konuşulmuştu: Serbest bırakıldı

Hatay'da düşen Suriye Hava Kuvvetleri’ne ait MIG-21 savaş uçağının pilotu 56 yaşındaki Albay Mehmet Sufhan, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

12.10.2017Gündem
ABDnin vurduğu Suriyeli pilot bulundu

ABD'nin vurduğu Suriyeli pilot bulundu

ABD'nin Rakka'da düşürdüğü uçağın kaybolan pilotu Ali Fahed'in bulunduğu ve hayati tehlikesinin olmadığı ifade edildi.

20.06.2017Dünya
Hatayda düşen Suriyeli pilot tutuklandı

Hatay'da düşen Suriyeli pilot tutuklandı

Hatay sınırında düşen Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait MIG 21 tip savaş uçağının pilotu Albay Mehmet Sufhan tutuklandı.

7.04.2017Gündem
Türk komutan aradı, Suriyeli pilot ailesiyle görüştü

Türk komutan aradı, Suriyeli pilot ailesiyle görüştü

Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalına düşen Suriye'ye ait savaş uçağından paraşütle atlayan pilot, tedavisinin sürdüğü hastanede telefonla ailesiyle görüştü.

7.03.2017Gündem
Suriyeli pilot ameliyata alındı

Suriyeli pilot ameliyata alındı

Hatay sınırında düşen Suriye rejimine ait savaş uçağının pilotu Mehmet Saffan, Hatay Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı.

6.03.2017Gündem
THY kokpitinde Suriyeli pilot

THY kokpitinde Suriyeli pilot

Türk Hava Yolları (THY) kokpitinde yabancı pilotlar arasında bir Suriye vatandaşı pilot da yer alıyor. THY’nin Airbus 320 tipi uçaklarında ikinci pilot olarak uçan Khaldoun H. uçuş saatlerini tamamladığında kaptan pilot olacak.

26.10.2016Ekonomi
Suriyede rejim güçleri Halepin güneyinde muhalifleri vurdu

Suriye'de rejim güçleri Halep'in güneyinde muhalifleri vurdu

Suriye ordusu ve müttefikleri, Şubat ayında yürürlüğe giren 'çatışmasızlık' anlaşmasından bu yana Halep'in güneyindeki muhaliflere yönelik en büyük saldırısını gerçekleştirdi.

6.04.2016Dünya
Suriyeli pilot muhaliflerin elinde

Suriyeli pilot muhaliflerin elinde

Kısmi ateşkesin devam ettiği Suriye’de El Kaide bağlantılı muhalifler, Halep’in güneyinde Suriye ordusuna ait Su-22 jetini düşürdü.

5.04.2016Dünya
Anadolu Ajansının Suriye sınavı

Anadolu Ajansı'nın Suriye sınavı

Gazeteciler için zorlu bir sınav haline gelen Suriye'deki gelişmelerin takibi ve aktarımı konusunda, Anadolu Ajansı (AA) da eleştirilerin hedefi oluyor. Suriye-Ürdün sınırında savaş bile çıkaran ajansa yöneltilen eleştirilerin başında muhaliflerin iddialarının peşinen doğru kabul edilmesi, karşıt açıklama ve eleştirilere yer verilmemesi var.

31.08.2012Gündem
Suriye savaş uçağı düştü

Suriye savaş uçağı düştü

Suriye'ye ait bir savaş uçağı ülkenin doğusundaki Deyr ez Zor kenti yakınlarında düştü. Uçağı düşürdüklerini iddia eden muhalifler, Suriyeli pilotun da ellerinde olduğunu öne sürdü.

14.08.2012Gündem
Suriyeli pilot albay uçağıyla Ürdüne kaçtı

Suriyeli pilot albay uçağıyla Ürdün'e kaçtı

Suriye Hava Kuvvetleri'nde görev yapan Albay Hasan Mari Hamada, kullandığı savaş uçağıyla Ürdün'e kaçarak, siyasi sığınma talep etti. Ürdün'ün yanıtı olumlu oldu.

21.06.2012Gündem
Bakan Selçuk: Denkliğin yeniden ele alınmasında fayda var

Bakan Selçuk: Denkliğin yeniden ele alınmasında fayda var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Denklik kavramının kendi tekamülü içinde yeniden ele alınmasında fayda var. Önümüzdeki süreçte nasıl bütün bu işlemleri, e-Devlet'le, e-Okul'la ve diğer bileşenlerle birleştireceksek denklik kavramının yenilenmesi anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

13.01.2020Eğitim
MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

Bütçe görüşmelerinin altıncı turunda MEB, YÖK, ÖSYM, Yükseköğretim Kalite Kurulu ile 127 üniversitenin bütçeleri ve kesin hesapları ele alınarak kabul edildi.

16.12.2019Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: En yakın 13 kişiyi yakaladık. Onlar şu anda elimizde

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: En yakın 13 kişiyi yakaladık. Onlar şu anda elimizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan, "En son Bağdadi’nin ablasını Azez’de eşiyle beraber yakaladık. Şimdi en son 13 tane en yakın çevresini yakaladık ve onlar da şu anda elimizde." ifadelerini kullandı.

7.11.2019Gündem
Cem Yılmaz: Ben bu işe Nasreddin Hoca’yla başladım buralara sonra düştüm

Cem Yılmaz: Ben bu işe Nasreddin Hoca’yla başladım buralara sonra düştüm

O kadar bomba espri güme gitti ki bu söyleşide, sansürsüz koysam krize girerdiniz.

20.10.2019Hürriyet Pazar
Bakan Soylu: Dünya bize cevap versin Sivilleri vuran kimmiş

Bakan Soylu: Dünya bize cevap versin! Sivilleri vuran kimmiş?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında “Dünyaya sesleniyorum. Dün Akçakale’de sivilleri kimin vurduğunu gördük. Barış Pınarı operasyonunun ilk şehidi 9 aylık Suriyeli bebeğimiz oldu. İnancımız odur ki maalesef denizden o minnacık cesediyle karaya vuran Aylan bebek ile hep beraber cennette arkadaş oldular. Dünya bize cevap versin. Sivilleri vuran kimmiş?” ifadelerini kullandı.

11.10.2019Gündem
MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB ile AB Türkiye Delegasyonu arasında, ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’ kapsamında Türk ve Suriyeli çocukların yararlanacağı 180 yeni okulun inşaatının yapılmasını öngören protokol imzalandı. FRIT II fonu kapsamında bütçesi 100 milyon Euro değerindeki yeni okulların yapımıyla 32 bin 860 öğrenci için daha alt yapı sağlanacak.

18.09.2019Eğitim
Yatırımcılar için Çukurovada inovasyon merkezleri kurulacak

Yatırımcılar için Çukurova'da inovasyon merkezleri kurulacak

Adana Çukurova Teknokent'in içinde olduğu yabancı ortaklı konsorsiyum, Adana, Mersin ve İzmir'de inovasyon merkezleri kuracak.

30.08.2019Teknoloji
Lavanta bahçesinde ilk hasat

Lavanta bahçesinde ilk hasat

Savaş, kriz ve afet sonrası ülkelerini terk ederek Türkiye’ye yerleşen mültecilerin uyum içerisinde yaşamalarına olanak sağlamak, kişilerin bireysel ve toplumsal gelişimlerine destek olmak amacıyla Kızılay tarafından geliştirilen “Toplum Merkezi Projesi” kapsamında bir ilke imza atıldı. Mardin’de ziraat mühendisleri tarafından eğitilen 15 Suriyeli ve 6 Türk kursiyerin ektiği lavanta bahçesinde ilk hasat gerçekleştirildi. Tarımda teorik ve pratik eğitim alan mülteciler bölgede istihdam edildi.

28.07.2019Ekonomi
Suriyeli göçmenler mesajı: Herkes izin verilen vilayette olacak

Suriyeli göçmenler mesajı: Herkes izin verilen vilayette olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,“İstanbul’da oturum belgeli 540 bin Suriyeli kardeşimiz var. Başka illerde oturum belgesi verdiklerimizi eğer İstanbul’da muhafaza etmeye çalışırsak, yönetemediğimiz bir sıkıntı baş gösterir” dedi.

24.07.2019Gündem
Suriyeli ve Türk kadınları mikro kredi patron yaptı

Suriyeli ve Türk kadınları mikro kredi patron yaptı

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ve uluslararası yardım kuruluşu Care International, Gaziantep, Hatay, Kilis, Şanlıurfa’da yaşayan ve iş fikri olan Suriyeli ve Türk kadınları mikro kredi desteğiyle işveren yaptı. Altı aydır uygulanan pilot proje kapsamında 589’u Suriyeli, 199’u Türk olmak üzere 788 kadına 500 ile bin 500 lira mikro kredi verildi ve bu kadınların evlerinde iş kurmaları sağlandı. Program kapsamında bugüne kadar 860 bin liralık mikro kredi sağlandı.

21.07.2019Ekonomi

Dezavantajlı çocuklar için ‘yaz okulu’ 1 Temmuz’da başlayacak

MEB ile AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde okul öncesi dönemdeki Türk ve Suriyeli 40 bin dezavantajlı çocuk, dokuz haftalık yaz okuluyla desteklenecek. Çocukların ilkokula adaptasyonu ve birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında haftalık 30 saat verilecek. Eğitimler 1 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erecek.

4.06.2019Eğitim
Kızılay dört yılda 10 kat büyüdü,  şimdi 2 milyon gönüllü arıyor

Kızılay dört yılda 10 kat büyüdü, şimdi 2 milyon gönüllü arıyor

150’nci yılını kutlayan Kızılay, bugün 16 milyon insana yardım ediyor. Son dönemde bu kadar büyümesinin sebeplerinden biri de üç yıl önce kurumun başkanı olan Dr. Kerem Kınık. Kızılay Başkanı’yla toplumsal güçlendirme programını konuştuk.

Mesleki eğitimde 50 milyon Euro bütçeli proje

Mesleki eğitimde 50 milyon Euro bütçeli proje

MEB tarafından, AB fonlarından 50 milyon Euro bütçe desteğiyle Türk ve Suriyeli öğrencilere yönelik ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi’ yürütülecek. Mesleki ve teknik eğitim veren 50 okulda başlatılacak projeyle Suriyeli ve Türk öğrencilere yönelik örnek eğitim ortamları oluşturulacak ve öğrencilere maddi destekler verilecek.

19.02.2019Eğitim
Erdoğan’dan manifesto sonrası bir ilk… İşte ‘1994 ruhu’nun şifreleri

Erdoğan’dan manifesto sonrası bir ilk… İşte ‘1994 ruhu’nun şifreleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, AK Parti'nin seçim manifestosu sonrası katıldığı ilk canlı yayında önemli açıklamalar yaptı.

3.02.2019Gündem
MEBden mesleki eğitimi güçlendirecek proje

MEB'den mesleki eğitimi güçlendirecek proje

Mesleki ve teknik eğitim veren okulların alt yapısının güncellenmesi ve geçici koruma altındaki Suriyelilerin, eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Projesi’ başladı.

5.12.2018Eğitim
Milli Savunma Bakanı Akardan tek tip askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'tek tip askerlik' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerliğe ilişkin 'Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor.' dedi.

1.11.2018Gündem
Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayız

Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayız

Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle açılıyor. Peki, yeni dönemin şifreleri neler? Başkanlık sistemiyle ilgili kitap yazan siyaset bilimci, AK Parti Hatay Milletvekili ve Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman yeni dönemi Hürriyet’e anlattı. Yayman’a göre AK Parti değişmedi, toplumsal ve politik koşullar değişti. Şimdi yeni bir yolun başlangıcında ve yeniden otobanda olacak...

30.09.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ziyareti öncesi flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Havalimanı'nın açılışının ertelendiğine dair haberlerle ilgili soruyu "Öyle bir şey yok. Dün zaten oradaydım. Tekraren arkadaşlarımıza sordum. 29 Ekim'de inşallah açılışını yapacağız” sözleriyle cevapladı.

23.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Türk konvoyuna ateş açan uçağın kokpitinde kim vardı?

Geçen pazartesi sabahı İdlib’de M-5 otoyolu üzerinde güneye doğru gitmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyunun bir hava saldırısına hedef olup durdurulması hadisesi Türkiye’nin Suriye serüvenindeki en önemli kırılmalardan biri olarak hep hatırlanacaktır.

24.08.2019

Karda zordur yürümek...

Mads Mikkelsen’in adeta tek başına sürüklediği ‘Arctic’, uçağının düşmesi sonucu Kuzey Kutbu’nun buzullarında hayatta kalma mücadelesi veren bir pilotun yaşadıklarını anlatıyor.

20.04.2019

Hem okula, hem 19.00 ile 04.00 arası işe giden çocuk işçiler var

GERİDE bıraktığımız 2018 Türkiye’de “Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı” idi.

16.01.2019

Global tur

Türkiye’nin ilk tur operatörlerinden Jolly Tur, 2016’da yüzde 10 hisse sattığı Goldman Sachs’la yüzde 15 hisse satışı için yeniden masada. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs’la ortaklığı pekiştirecek olan Jolly Tur’un hedefi global pazarda teknoloji odaklı ve daha etkin bir oyuncu olmak.

3.11.2018