MENÜ

Stoltenberg

Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 530 Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Stoltenberg Haberleri

Uçak gerilimi: Rusya, AB ve NATOdan peş peşe açıklamalar

Uçak gerilimi: Rusya, AB ve NATO'dan peş peşe açıklamalar

Rusya Savunma Bakanlığı, Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi’nin (JIT) Ukrayna’nın doğusunda 2014’te Rus ordusuna ait bir füzenin Malezya uçağını vurduğu açıklamasını yalanladı. Avrupa Birliği (AB) ise Rusya'ya şeffaflığın sağlanması için Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi'yle (JIT) iş birliği yapması çağrısında bulundu. NATO'dan da "JIT'in profesyonel ve bağımsız araştırmasını takdir ediyorum. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin de belirttiği gibi, suçlu olanlar hesap vermelidir" açıklaması geldi.

24.05.2018Dünya
Trumptan yeni çıkış Ülke ismi verdi, şımardılar dedi...

Trump'tan yeni çıkış! Ülke ismi verdi, 'şımardılar' dedi...

ABD Başkanı Trump, Amerikalı ve Çinli yetkililer arasında başlayan ikinci tur ticaret müzakereleri hakkında konuştu. Trump, "Çin çok şımarık bir hale geldi. Avrupa Birliği çok şımarık bir hale geldi. Diğer ülkeler de çok şımarık hale geldi." dedi. Trump, Kuzey Kore lideriyle planlanan zirvenin gerçekleşmesi durumunda Kim Jong Un'a iktidar garantisi verdiklerini, aksi takdirde sonunun Kaddafi gibi olabileceğini söyledi.

18.05.2018Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bloomberg’e konuştu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bloomberg’e konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de Bloomberg televizyonuna konuştu. Erdoğan, "Savunma ihtiyaçlarımızı ABD'den gideremiyorsak çaresine bakarız" dedi.

15.05.2018Gündem
ABDye: Arabuluculuk rolünü yitirdi

ABD'ye: Arabuluculuk rolünü yitirdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kudüs konusunda Washington’a, “Son adımıyla ABD, çözümün değil sorunun bir parçası olmayı tercih ederek, Ortadoğu barış sürecindeki arabuluculuk rolünü yitirmiştir” diye tepki gösterdi. Erdoğan, İngiltere’de BBC’ye röportajında ve düşünce kuruluşu Chatham House’daki ‘Türkiye’nin Bölgesel ve Küresel Vizyonu’ konuşmasında özetle şöyle dedi:

14.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan BBCye önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BBC'ye önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin İran'la imzaladığı nükleer anlaşmadan çekilmesiyle ilgili olarak, "Obama ile İran arasında atılan o adım, bana göre olumlu bir adımdı, bir barış adımıydı. Ama şimdi bu barış ortadan kaldırılmak suretiyle yeniden bölgede bir sıkıntılı süreç başlayacak" dedi. İsrail ve İran arasındaki gerilimin kontrolden çıkması ihtimalinin sorulması üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:  "Şu anda kontrolden çıkmasından endişeleniyor musunuz sorusu, bana göre eksik olur. Şu anda İsrail bugün Suriye topraklarına 50 civarında füze atmışsa, bu nedir? Bu adeta bölgede bir "savaşı tahriktir, tetiklemektir. Ve İsrail zaten buralarda, bu bölgede sürekli olarak terör estiriyor. Şimdi atılan bu adım da yine teröre yönelik bir adımdır. Bunları hoş görüyle karşılamak mümkün değil. Niçin bu füzeler atılır, neden atılır, ne yapılmak isteniyor?"

14.05.2018Dünya

ABD: 'Rusya birliklerini geri çeksin'

ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell, Rusya'yı, Gürcistan'daki silahlı kuvvetlerini çekmeye davet etti.

30.04.2018Dünya
NATO Genel Sekreteri Türkiyenin ittifak için değerini böyle anlattı: Haritaya bakmak yeterli

NATO Genel Sekreteri Türkiye'nin ittifak için değerini böyle anlattı: Haritaya bakmak yeterli

Jens Stoltenberg, Türkiye’nin NATO için kilit öneme sahip bir ülke olduğunu belirtti. Brüksel’de bir grup Türk gazeteciye konuşan Genel Sekreter, “Bunu anlamak için haritaya bakmak yeterli” dedi. Stoltenberg, DEAŞ’la mücadele için Ankara’ya minnettar olduklarını da vurguladı.

29.04.2018Dünya
ABD’den S-400 çıkışı... ABD’den yaptırım hatırlatması

ABD’den S-400 çıkışı... ABD’den yaptırım hatırlatması

TÜRKİYE’nin Rusya’dan almaya hazırlandığı hava savunma sistemleri S-400’ler NATO’nun özellikle de ABD’nin gündeminden düşmüyor. ABD’nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, Türkiye’nin S-400 alacak olmasından kaygı duyduklarını belirterek yaptırım uyarısı yaptı.

26.04.2018Dünya
Mattis’ten 2019’da da Suriye misyonunun süreceğini ortaya koyan sunum

Mattis’ten 2019’da da Suriye misyonunun süreceğini ortaya koyan sunum

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford, Senato’nun Silahlı Kuvvetler Komisyonu’ndaki kapalı oturumda Pentagon’un 2019 mali yılı bütçe teklifiyle ilgili bilgi verdi. ABD’nin Suriye’den çekilmesi gibi tartışmalı konuların gündemde olduğu bir dönemde kapalı yapılması nedeniyle oturum Amerikan medyasında büyük eleştirilere hedef olunca Mattis’in Senato’daki açılış konuşması ve yazılı sunumu kamuoyuna açıklandı.

26.04.2018Dünya
NATOdan Türkiye açıklaması: Yunan muhabirin sorusuna cevap

NATO'dan Türkiye açıklaması: Yunan muhabirin sorusuna cevap

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Beğensek de beğenmesek de Türkiye NATO sınırlarını korumada kilit rol oynuyor." dedi. Stoltenberg Yunan bir muhabirin Atina Ankara gerilimiyle ilgili sorusuna da yanıt verdi.

19.04.2018Dünya
NATOda üst düzey görev: Komuta Türkiyede

NATO'da üst düzey görev: Komuta Türkiye'de!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'nin "çok yüksek hazırlık seviyeli müşterek görev gücü"nun komutanlığını üstleneceğini açıkladı.

18.04.2018Dünya
Erdoğan, Merkel’le görüştü

Erdoğan, Merkel’le görüştü

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ve Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, bugün telefonda görüştüler.

16.04.2018Gündem
NATO’dan Türkiye mesajı

NATO’dan Türkiye mesajı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı’nda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabul etti.

16.04.2018Dünya
Çavuşoğlu: Popülizmin Yunanistana faydası yok

Çavuşoğlu: Popülizmin Yunanistan'a faydası yok

Çavuşoğlu: Popülizmin Yunanistan'a faydası yok

16.04.2018Ankara
Macrona yanıt geldi... Bu fotoğrafta olmak istemiş

Macron'a yanıt geldi... Bu fotoğrafta olmak istemiş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Suriye'deki saldırıyla Rusya ve Türkiye'yi ayırdık' açıklaması yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un sözlerine yanıt verdi. Çavuşoğlu, kısa süre önce İstanbul'da düzenlenen Suriye zirvesine ilişkin önemli bir 'Fransa detayı da' paylaştı. Çavuşoğlu, "Macron, Ankara'da üçlü zirve yapılmadan önce Ankara'ya gelmek istediğini ve bu zirveye katılmak istediğini söyledi. Cumhurbaşkanımıza söyledi. Cumhurbaşkanımız da Putin'i aradı, Ruhani'yi de aradı. Rusya mahsuru yok gelebilir dedi, İran ise üçlü toplantımızı yapalım. Daha sonra da 3+1 Fransa ile toplantımızı yaparız dedi. Fakat bu gelişmeler, Doğu Guta'da kimyasal silahların kullanılmasından önceydi. Bundan bağımsız gelmek istedi ve üçlü toplantıya dahil edilmeyince de tabi gelmedi." dedi.

16.04.2018Dünya
Egede gerilim... Sahil Güvenlik müdahale etti, diktikleri Yunanistan bayrağı kaldırıldı

Ege'de gerilim... Sahil Güvenlik müdahale etti, diktikleri Yunanistan bayrağı kaldırıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan ile Ege'de yaşanan gerilimle ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 'Didim açıklarındaki kayalığa dikilen Yunan bayrağı kaldırıldı' dedi. Bu arada Başbakan Yıldırım'ın duyurduğu olayın geçtiğimiz cuma günü yaşandığı öğrenildi. Olayın duyulmasının ardından SAT komandoları Hurşit kayalığına çıkıp Yunanistan bayrağını indirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "Yapılması gereken şey gerginliğe yol açacak adımlardan kaçınmaktır. Kardak’da Yunanistan tırmandırıcı adımlar attık. Bir tane bot geldi bizim hücum botumuza çarptı. Burada tehlikeli adımlar atmayın, bir kaza çıkabilir ya da askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir" diye konuştu. Çavuşoğlu, Yunan Savunma Bakanı'na da çok sert tepki gösterdi.

16.04.2018Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankarada

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da

16.04.2018Ankara
NATO Genel Sekreteri: Operasyon Esad, Rusya ve İrana açık mesajdı

NATO Genel Sekreteri: 'Operasyon Esad, Rusya ve İran'a açık mesajdı'

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlenen hava operasyonu hakkında konuştu. Stoltenberg, "Operasyon Esad, Rusya ve İran'a açık mesajdı" dedi.

16.04.2018Gündem
NATOdan Türkiyeye destek çağrısı

NATO'dan Türkiye'ye destek çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun destek için Türkiye'de ciddi bir mevcudiyeti olduğuna dikkati çekerek "Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum." dedi.

15.04.2018Dünya
ABDnin vurduğu hedefler ilk kez uydudan görüntülendi

ABD'nin vurduğu hedefler ilk kez uydudan görüntülendi

Suriye’de 7 Nisan’da Esad rejiminin Duma’da en az 80 kişinin öldüğü hava saldırısında kimyasal silah kullandığı şüphesiyle başlayan gerilim devam ederken ABD, İngiltere ve Fransa, dün sabaha karşı Suriye’de önceden belirlenmiş hedeflere füze saldırısı düzenledi. Şam ve Humus’taki üç hedef 105 füzeyle vuruldu. Saldırı, Trump’ın 11 Nisan’da “Füzeler geliyor, yeni ve akıllı” diye attığı tweet’ten üç gün sonra geldi. ABD merkezli ABD merkezli CNN International ise ABD'nin Suriye'de hedef aldığı bölgelerin uydudan çekilme görüntülerine yer verdi.

14.04.2018Dünya
NATO’dan operasyona tam destek

NATO’dan operasyona tam destek

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’deki bazı hedeflere yönelik olarak düzenledikleri operasyonunun ardından NATO’nun karar organı olan Kuzey Atlantik Konseyi (NAC), Suriye gündemiyle daimi temsilciler düzeyinde toplandı. Üç ülkenin diğer NATO müttefiklerini bilgilendirdiği toplantıdan operasyona tam destek mesajı çıktı. NAC toplantısı sonrasında konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Yapılması gereken doğru şey buydu” dedi.

14.04.2018Dünya
Prof. Dr. Hakkı Caşın: ABD, Birleşmiş Milletlerin raporunu beklemeliydi

Prof. Dr. Hakkı Caşın: ABD, Birleşmiş Milletler'in raporunu beklemeliydi

Prof. Dr. Hakkı Caşın: ABD, Birleşmiş Milletler'in raporunu beklemeliydi

14.04.2018Merkez
Putin S-300 gönderebilir İşte dakika dakika yaşananlar

Putin S-300 gönderebilir! İşte dakika dakika yaşananlar

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Doğu Guta'da sivillere yönelik kimyasal silah kullanan Esad rejimi güçlerini hedef aldığı saldırıda Suriye'nin başkent Şam ile Hama, Humus, Dera ve Süveyda kentlerindeki askeri noktalar bombalandı. ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'deki kimyasal saldırıya ilişkin 'operasyon emri' verdiğini söyleyerek, ABD ile Fransa ve İngiltere'nin, Suriye rejimi hedeflerini vurmaya başladığını duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in S-300 füzelerini Suriye'ye göndermeyi düşündüğü bildirildi.

14.04.2018Dünya
Askeri temas da devrede

Askeri temas da devrede

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Suriye dolayısıyla dünyayı tedirgin eden Washington ve Moskova arasındaki gerilim nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmeler yaparken, Türk askeri ve güvenlik makamlarının ilgili ABD ve Rus makamlarıyla temaslarda bulunduğu ve herhangi bir kesinti olmadığı bildirildi.

13.04.2018Gündem
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiyeye gelecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'ye gelecek 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'ye gelecek 

13.04.2018Ankara
NATO’dan Suriye mesajı

NATO’dan Suriye mesajı

DÜNYA, ABD, Fransa ve İngiltere’nin, kimyasal silah saldırısı nedeniyle Suriye’ye yönelik olası bir askeri operasyonuna odaklanmışken NATO’dan dikkat çekici bir açıklama geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, kimyasal saldırıya nasıl cevap verilmesi gerektiği konusunda NATO üyesi ülkeler arasında danışma nitelikli görüşmelerin sürdüğünü söyledi.  

12.04.2018Dünya
Türkiye, ABD-Rusya kapışmasında batı kanadında yer alacaktır

"Türkiye, ABD-Rusya kapışmasında batı kanadında yer alacaktır"

"Türkiye, ABD-Rusya kapışmasında batı kanadında yer alacaktır"

12.04.2018Merkez

NATO'dan flaş Türkiye ziyareti!

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 16 Nisan Pazartesi günü Türkiye'ye resmi ziyaret düzenleyecek.

11.04.2018Gündem
Almanya’daki saldırıda ‘terör’ bağlantısı bulunamadı

Almanya’daki saldırıda ‘terör’ bağlantısı bulunamadı

Almanya'nın Münster şehrinde yaşanan araçlı saldırı sonrası Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, olayda terör bağlantısı olmadığını ve failin yalnız hareket ettiğine dair güçlü bulgular olduğunu söyledi.

9.04.2018Dünya
NATO da Rusya’ya misilleme açıkladı

NATO da Rusya’ya misilleme açıkladı

DÜNYA genelinde 24 ülkenin, eski bir çifte ajanın İngiltere’de sinir gazı saldırısına uğramasından sorumlu tutulan Rusya’ya karşı koordineli tepki vererek çok sayıda Rus diplomatı sınır dışı etme kararı almasının ardından NATO da ek önlemleri devreye soktu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yedi Rus görevlinin NATO nezdindeki akreditasyonunun iptal edildiğini açıkladı.

27.03.2018Dünya
Rusyadan NATOya sert tepki

Rusya'dan NATO'ya sert tepki!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, NATO'nun Rus personel sayısının azaltılması kararına ilişkin, "NATO'nun bu adımı, Avrupa'da güvenlik ile ilgili mevcut durumu zorlaştırıyor" açıklamasını yaptı.

27.03.2018Dünya
Rusya kriziyle ilgili NATOdan ilk hamle...

Rusya kriziyle ilgili NATO'dan ilk hamle...

DÜNYA genelinde 24 ülkenin, eski bir çifte ajanın İngiltere’de sinir gazı saldırısına uğramasından sorumlu tutulan Rusya’ya karşı koordineli tepki vererek çok sayıda Rus diplomatı sınır dışı etme kararı almasının ardından NATO da ek önlemleri devreye soktu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 7 Rus görevlinin NATO nezdindeki akreditasyonunun iptal edildiğini açıkladı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bu adımın Rusya'nın NATO üyesi ülkelerde yürüttüğü istihbari faaliyetlerin kısıtlanması anlamına geldiğini duyurdu. Öte yandan, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya'nın İngiltere'de zehirlenmesi nedeniyle topraklarından Rus diplomat ihraç edecek ülkelerin arasına İrlanda ve Moldova da eklendi.

27.03.2018Dünya
Yunanistandan iki Yunan askere ilişkin açıklama

Yunanistan'dan "iki Yunan askere" ilişkin açıklama

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopoulos, Edirne'de askeri yasak bölgede yakalanan iki Yunan askerin tutukluluklarına ilişkin meselenin iki ülke arasında değerlendirildiğini belirterek, "Kimseden bir müdahalede bulunulmasını talep etmedik." dedi.

20.03.2018Dünya
NATOdan çok sert Rusya mesajı

NATO'dan çok sert Rusya mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Rusya bizi bölmeye çalışmaya devam edecek. Ancak NATO müttefikleri birlik olarak durmaya devam ediyor." dedi

19.03.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile görüştü

16.03.2018Merkez
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

16.03.2018Merkez
FLAŞ

FLAŞ

FLAŞ

16.03.2018Merkez
FLAŞ

FLAŞ

FLAŞ

16.03.2018Merkez
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüştü

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.

16.03.2018Gündem
NATO’dan Rusya’ya sert çıkış

NATO’dan Rusya’ya sert çıkış

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İngiltere’de eski Rus casus Sergey Skripal ve kızına askeri seviyede bir sinir gazı olan Noviçok ile saldırı yapılmasını, “Saldırı yıllardır gördüğümüz umursamaz Rus davranış modeli bağlamında gerçekleşti” dedi. Saldırıyı, kabul edilemez olarak niteleyen Stoltenberg, “Bunun medeni dünyada yeri yok” ifadelerini kullandı.

15.03.2018Dünya
NATO 2017 raporunu açıkladı

NATO 2017 raporunu açıkladı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın geçen yılki faaliyetlerini kapsayan "2017 Yıllık Raporu" açıkladı.

15.03.2018Dünya
NATOdan Türkiye açıklaması: Dayanışma içindeyiz

NATO'dan Türkiye açıklaması: "Dayanışma içindeyiz"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'ye NATO'ya sağladığı destekten dolayı minnettarız ve ülkede son yıllarda artan askeri varlığımızla güneyinden gelen istikrarsızlık ve terör tehdidine karşı Türkiye'yle dayanışma içinde olduğumuzu gösteriyoruz." dedi.

13.03.2018Dünya
NATOdan flaş Türkiye açıklaması

NATO'dan flaş Türkiye açıklaması

NATO'nun Suriye topraklarından doğan füze tehditleri de dahil olmak üzere Türkiye'nin güvenliğini desteklediği belirtildi.

12.03.2018Dünya
Stoltenberg: Türkiye’nin S-400 alımı  zor bir konu

Stoltenberg: Türkiye’nin S-400 alımı zor bir konu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifak üyesi Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi tedarik etme planıyla ilgili ittifak için ‘zor bir konu’ değerlendirmesinde bulundu. Stoltenberg, İtalya-Fransa konsorsiyumu ile de benzer müzakerelerin yapılmasını ise olumlu karşıladıklarını belirtti.

21.02.2018Dünya
NATO/Stoltenberg: Nükleer silahlar varoldukça NATO’nun da nükleer silahı olacak

NATO/Stoltenberg: Nükleer silahlar varoldukça NATO’nun da nükleer silahı olacak

NATO/Stoltenberg: Nükleer silahlar varoldukça NATO’nun da nükleer silahı olacak

17.02.2018Merkez
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kuzey Suriye’deki gelişmelerle ilgili Türkiye ve ABD’nin iletişim halinde olduğunu söyledi.

14.02.2018Dünya
NATOdan son dakika Türkiye açıklaması

NATO'dan son dakika 'Türkiye' açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Suriye’deki gelişmelerin tüm müttefikler için ciddi endişe kaynağı olduğunu belirterek, ‘başka hiçbir NATO üyesinin uğramadığı kadar terör saldırısına uğrayan’ Türkiye’nin meşru güvenlik kaygıları olduğunu ancak bunları giderirken orantılı ve ölçülü şekilde hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

13.02.2018Dünya
NATOdan Afrin açıklaması

NATO'dan Afrin açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Afrin'deki Zeytin Dalı harekâtının gidişatı hakkında İttifak'a bilgi verdiğini söyledi.

5.02.2018Dünya
NATO’da Angelina Jolie rüzgârı

NATO’da Angelina Jolie rüzgârı

GENELDE teknik ve askeri içeriğin öne çıktığı konularla gündeme gelmesi nedeniyle çoğu kimse açısından ‘sıkıcı’ bulunan NATO, tarihinin en hareketli ve renkli günlerinden birini yaşadı. NATO’da kelimenin tam anlamıyla Angelina Jolie rüzgârı esti.

31.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Suriye krizinde yeni strateji uygulandı

ABD, İngiltere ve Fransa, Suriye operasyonunun etki analizini; Rusya, İran ve rejim ise hasar tespitini yapıyor.

15.04.2018