MENÜ

Serdar Soğancı

Serdar Soğancı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Serdar Soğancı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Serdar Soğancı haberi bulunmuştur.

Serdar Soğancı Haberleri

Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

29.9.2017Teknoloji
Angry Birdse yıllarını veren Türk konuştu

Angry Birds'e yıllarını veren Türk konuştu

Bir zamanlar telefonlarda fırtına gibi esen; ancak zaman içinde rekabetin kızışmasıyla diğer oyunların karşısında epey kan kaybeden Angry Birds ekibine yıllar önce katılan Serdar Soğancı, oyunun popüler olduğu yıllarda oyunun geliştirici ekibinin başında yer aldı. Daha sonra Angry Birds ekibiyle yollarını ayıran Soğancı, yeni bir girişimin içinde buldu kendini ve mobil oyun sektörünün son durumunu Hürriyet'e anlattı.

7.2.2016Teknoloji
Selim ÖZTÜRK ve Deniz TÜRSENin röportajları

Selim ÖZTÜRK ve Deniz TÜRSEN'in röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

12.11.2013Teknoloji
Kızgın Kuş’ta bir Türk

Kızgın Kuş’ta bir Türk

Serdar Soğancı, ‘oyun yazma’ya ‘Digital Chocolate’ta başlamış.

8.11.2013Ekonomi
Angry Birdsteki Türk Hürriyete konuştu

Angry Birds'teki Türk Hürriyet'e konuştu

Serdar Soğancı… Bugün milyonlarca telefon sahibinin elinden düşürmediği Angry Birds’ü geliştiren ekibin başında yer alıyor. Başbakan Erdoğan'ın Rovio ziyaretinde Erdoğan'la birebir görüşme şansı bulan Soğancı merkezi Finlandiya’da bulunan Angry Birds’ün mimarı Rovio’da 3,5 sene önce çalışmaya başladı. "Rovio'da kimse akşam olsun da eve gideyim istemez" şeklinde konuşan Soğancı, Rovio ve diğer luluslararası şirketlerde işe girmek için neler yapmak gerektiğini ve iş ortamını Hürriyet'e anlattı.

8.11.2013Teknoloji
Angry Birdsün baş mühendisi bir Türk

Angry Birds'ün baş mühendisi bir Türk

Dünyada milyonlarca müşterisi bulunan Rovio şirketinin mobil oyun uygulamasından Angry Birds'ü geliştiren ekibin başında bir Türk mühendis bulunuyor.

7.11.2013Teknoloji
Öfkeli Kuşlar’ın huzurlu yuvasında

Öfkeli Kuşlar’ın huzurlu yuvasında

Küresel bir fenomen haline gelen Angry Birds oyununun doğduğu yere, Finlandiya’nın Espoo şehrinde bulunan Rovio şirketinin merkezine girdik. Başkan Yardımcısı Ville Heijari, ‘Angry Birds Ramazan’ oyununun sinyallerini verdi. Öfkeli kuş karakterlerini tasarlayan Tuomas Erikoinen, Türk hayranları için bir ‘dostluk hindisi’ çizdi. Angry Birds’ü yaratan ekipteki iki Türk, kişisel hikâyelerini anlattı. Ve Fin devlet adamları oyunu yorumladı.

22.6.2012Gündem
Çocukların yüzü güldüğünde resimlerim de renklenecek

Çocukların yüzü güldüğünde resimlerim de renklenecek

Evin Sanat Galerisi tarafından 2006’dan bu yana düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü’nün bu seneki sahibi Viranşehir’de resim öğretmenliği yapan Sidar Bakı oldu. Bakı’dan resim serüvenini dinledik...

22.6.2017Kitap Sanat
Cihangir bu olayı konuşuyor

Cihangir bu olayı konuşuyor

Sanat, sosyete ve magazin dünyasının gözde mekanı ‘Mini Müzikhol’de 28 yaşındaki bir genç kızın alıkonulduğu, yumruklandığı ve tecavüz edilmek istendiği iddia edildi.

15.2.2011Kelebek
Ortak politika olmadan arzu edilen kent olmaz

Ortak politika olmadan arzu edilen kent olmaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, "sanayi, enerji, turizm, tarım, ulaşım, sağlık, çevre, eğitim, kültür ve sanat politikaları bir arada gerçekleştirilmedikçe arzu edilen kent yaşamının sağlanamayacağını" söyledi.

20.2.2009Ankara
İnşaat mühendisleri suda özelleştirmeye hayır dedi

İnşaat mühendisleri suda özelleştirmeye hayır dedi

Su kaynakları yönetiminin kurumsal yapısının kapsamlı bir biçimde yenilenmek zorunda olduğunu söyleyen TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, "Dünya genelinde suyu bir meta ve kar amaçlı ticari unsur olarak değerlendirmeye yönelik girişimler, Türkiye’yi de etkileyecektir" dedi.

20.3.2008Ankara
Aydınların 301 bildirisi

Aydınların 301 bildirisi

Orhan Pamuk Davası, 6-7 Eylül Sergisi ve Ermeni Konferansı sırasında yaşananlardan rahatsızlık duyan 169 aydın, imzalı bir bildiri yayınlayarak, bu olayların demokratikleşme sürecine müdahale olduğunu vurguladı. Bildiride 301. ve 305. maddeleri kaldırılması istendi.

26.12.2005Gündem
Aydınlardan Pamuka destek

Aydınlardan Pamuk'a destek

169 aydın, yayınladıkları bir bildiri ile yargılanan Yazar Orhan Pamuk'a destek verdi. Bildiride, "Orhan Pamuk’un yargılanmasını ve bu yargılanma sırasında uğradığı saldırıları, ülkemizin demokratikleşme sürecine vahim bir müdahale olarak görüyor endişelerimizi ifade ediyoruz" denildi.

26.12.2005Gündem
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

28.8.2000Kelebek
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

18.11.1999Kelebek
Nobetci Eczaneler

Nobetci Eczaneler

18.11.1999Kelebek
Nöbetçi eczaneler

Nöbetçi eczaneler

19.9.1999Kelebek
Nobetci eczaneler

Nobetci eczaneler

19.9.1999Kelebek
İzmir (1. Bölge)

İzmir (1. Bölge)

24.2.1999Gündem