MENÜ

Köşe Balık

Köşe Balık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Köşe Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Köşe Balık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 966 Köşe Balık haberi bulunmuştur.

Köşe Balık Haberleri

Çanakkaledeyiz, hatırlamak için

Çanakkale'deyiz, hatırlamak için!

Bugün de biraz tarih koklayalım istedik...

2.11.2016Kampüs
36 saatte Belgrad

36 saatte Belgrad

Sırbistan’ın başkenti geleceğin Berlin’i olabilir mi? Gri, taş binaların yükseldiği, caddelerinde külüstür tramvayların işlediği, özel cazibeye sahip Doğu Avrupa şehri kimi zaman gerçekten Alman başkentini andırıyor. Belgrad’daki uygun fiyatlara, kafelere, yetenekli genç tasarımcılara, dönüşüme giren geçmişin endüstriyel tesislerine, bol bol sosis kullanılan mutfağına, özgür gece yaşamına yakından bakmak karşılaştırmaya anlam katıyor. Berlin’in dünya çapındaki kültür kurumlarına sahip olmasa da Tuna ile Sava’nın kesiştiği bu kent parkları, kaleleri, tarihi semtleriyle özgün bir karaktere sahip. Dahası 348 TL’ye İstanbul’dan gidiş-dönüş uçak bileti bulmak mümkün.

Burada zaman hiç akmasa, hep dursa...

Burada zaman hiç akmasa, hep dursa...

Cunda Patriça Koyu’ndayız... Burası en hareketli günlerde bile sakinliğin, dinginliğin, huzurun hâkim olduğu adeta cennetten bir köşe. Milli park olduğu için ne yazlık, ne site, ne elektrik ne de telefon mevcut. Ama tertemiz bir deniz, uçsuz bucaksız bir sahil, bol güneş, zeytin ve çam ağaçlarının gölgesi, oksijeni bol esintili hava, kıyıya vuran dalgaların sesine karışan böceklerin melodileri var. Bir de geçmişle bugünü buluşturan Zeytuna Beach...

12.09.2016Seyahat
İşte bu yazın magazin olayları

İşte bu yazın magazin olayları!

Magazin Konseyi bu yazın en unutulmaz, en çok konuşulan üç magazin olayını seçti. İşte sonuçlar...

28.08.2016Magazin
Ege ile Akdeniz’in arasında... (Datça gezi rehberi)

Ege ile Akdeniz’in arasında... (Datça gezi rehberi)

Bir koluna Ege Denizi’ni, diğerine Akdeniz’i takan Datça Yarımadası, yeşilin her tonunun yansıdığı sakin koyları, şairlere ilham veren sokakları, begonvillerle sarmalanan taş evleri ve Knidos antik kentiyle tam bir yaz rüyası. Datça’yı “Ne harika yer burası” diye tanımlayan Can Yücel’in ölüm yıldönümü olan 12 Ağustos’ta çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Datça’ya şu sıralar gitmek isteyenleri bir güzel sürpriz daha bekliyor; badem hasadının tam zamanı...

12.08.2016Seyahat
Şekip Mosturoğlu: Bakın 3 Temmuzdan kim ne kadar istifade etmiş

Şekip Mosturoğlu: Bakın 3 Temmuz'dan kim ne kadar istifade etmiş!

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, "Bu dosyada Beşiktaş da var, Trabzon da, Fenerbahçe de var. Türkiye'de 4 kulüp var, burada 4 kulüp yok. 3 Temmuz'dan kim ne kadar istifade etmiştir, bakın" diyerek, Galatasaray'ın sürece dahil edilmemesini sorguladı.

11.08.2016Futbol
Hürriyet Kampüsten tatil rotası önerileri

Hürriyet Kampüs'ten tatil rotası önerileri!

Bu yaz bu rotaları bir kenara yaz!

1.07.2016Kampüs
Giresun çocuğunuzu geleceğin gurmesi yapar

Giresun çocuğunuzu geleceğin gurmesi yapar

Geçen hafta kaleme aldığım Ordu kadar görsel açıdan çarpıcı olmayabilir ama farklı bir cazibesi var. Giresun’da aynı gün içinde iki farklı lokanta denedim ve ikisini de beğendim.

17.06.2016Hürriyet Pazar
Gel vatandaş gel pazara gel

Gel vatandaş gel pazara gel

Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi’nin semt pazarındayız...

10.05.2016Magazin
Pelin Karahan: Bir gün bana bir mesaj attı, hayatım değişti

Pelin Karahan: 'Bir gün bana bir mesaj attı, hayatım değişti'

Ekranların en çok aranan oyuncularından Pelin Karahan’ın şimdiki halini üç kelimeyle özetleyebiliriz: Evli, mutlu, çocuklu. Karahan bu dört başı mamur hayata kolay ulaşmadı. Babasız büyüdü. Çok ciddi maddi zorluklar çekti. ‘Kavak Yelleri’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizileriyle şeytanın bacağını kırdı. Çok geçmeden de ‘hayatının aşkı’nı buldu. Eşi onu görür görmez, “Evleneceğiz, çocuklarımız olacak” dedi, ilk buluşmada ailesiyle tanıştırdı. Karahan ilk kez 15 aylık oğlu Ali Demir’le röportaj verdi, değişen hayatını anlattı.

17.04.2016Hayat
İstanbul’dan Paris nasıl dinlendi

İstanbul’dan Paris nasıl dinlendi

Gülen Cemaati’yle ilgili kitap yazdıktan sonra sol örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla 4 yıl hapis yatan ve AYM’nin ‘hak ihlali’ kararıyla tahliye olan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, ‘paralel yapı’nın yurtdışı telefonlarını nasıl dinlendiğini anlattı. Dinleme süreci, şüphelinin yurtdışı numarasıyla ilgili mahkeme kararı alınmasıyla başlıyor.

4.04.2016Gündem
Rasim Öztekin kaç kilo verdi

Rasim Öztekin kaç kilo verdi?

Kızı Pelin Öztekin’in kilo vermeyi abarttığını söyleyen Rasim Öztekin tam 23 kiloyu nasıl verdiğini açıkladı. Rasim Öztekin kaç kilo verdi? Rasim Öztekin nasıl zayıfladı? haberimizde.

25.03.2016Keyif
Kadın temalı 10 unutulmaz film

Kadın temalı 10 unutulmaz film

Evrensel anlamda sinemaya baktığımızda kameranın daha çok erkek taraflı olduğunu görüyoruz fakat kadının geri planda olmadığı, güçlü temsil edildiği filmler de yok değil. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, hayatınızın bir döneminde mutlaka izlemeniz gereken 10 kadın filmini derledik.

7.03.2016Keyif
Bülent Ersoy, Ömür Gedik için dedektif tuttu

Bülent Ersoy, Ömür Gedik için dedektif tuttu

BÜLENT Ersoy, önceki akşam Günay Restoran’da hayranlarıyla buluştu.

6.03.2016Magazin
Şehrin yeni cazibe merkezi: Arnavutköy

Şehrin yeni cazibe merkezi: Arnavutköy

Asmalımescit bitti/bitirildi, Karaköy doldu/doydu, Topağacı yükselişte ama Cihangir/Bebek/Nispetiye havlu atmış durumda... İsterseniz sizi şehrin yeni cazibe merkezi Arnavutköy’e alalım.

Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Toplumsal gözlemleri ve keskin kalemiyle mizah, edebiyat ve düşünce tarihinde büyük iz bırakan 1915 doğumlu yazar Aziz Nesin, bugün 100 yaşında...

17.12.2015Keyif
En iyi 10 sokak lezzeti

En iyi 10 sokak lezzeti

Şık restoranları bir kenara bırakın, şimdi sıra İstanbul’un vazgeçemeyeceğiniz sokak lezzetlerini keşfetmekte! İstanbul Life jürisi yanıtladı: “En iyisi nerede yenir?”

Gelecekte savaşlar nasıl olacak

Gelecekte savaşlar nasıl olacak?

Soğuk Savaş sona erdiğinde dünya kökten değişmişti. 20. yüzyılın büyük kısmında büyük güçler arası mücadele (iki dünya savaşı ve bir üçüncü savaş olasılığı) sadece küresel politikamız değil, bilim ve teknoloji için de belirleyici oldu. Bu dinamikler neredeyse bir gecede değişiverdi.

14.11.2015Teknoloji
CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte CHP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
Çocuklarda öğrenme ve konsantrasyon için beslenme önemli

Çocuklarda öğrenme ve konsantrasyon için beslenme önemli!

Ders zilinin çalmasıyla birlikte, “Çocuğum okulda nasıl sağlıklı beslenecek?” sorusu da anne-babaların gündemine oturdu. Aslında okul döneminde sağlıklı beslenmenin ilk adımı aileden yani evdeki beslenme tarzından geçiyor. Uzmanlar “Çocuğunuza kahvaltıyı mutlaka öğretin” diyor.

1.10.2015Sağlık
İşte CHP aday listesi (CHPnin milletvekili adayları kim)

İşte CHP aday listesi (CHP'nin milletvekili adayları kim?)

YSK'nın erken seçimler ile ilgili kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra partilerin 1 Kasım Genel Seçimi için milletvekili aday adayları listesi belli olmaya başladı. Bunlardan biri de CHP. Milletvekili aday listesi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından YSK'ya teslim edildi. Peki, CHP'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerden milletvekili adayları kimler? işte CHP aday listesi...

18.09.2015Gündem
CHPnin milletvekili aday listesi belli oldu

CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

YSK'nın erken seçimler ile ilgili kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra partilerin 1 Kasım Genel Seçimi için milletvekili aday adayları listesi belli olmaya başladı. Bunlardan biri de CHP. Milletvekili aday listesi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından YSK'ya teslim edildi. Peki, CHP'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlenden milletvekili adayları kimler?

18.09.2015Kelebek
Boğaz’ın sahibi palamutlar geldi

Boğaz’ın sahibi palamutlar geldi

Palamutlar, Karadeniz’de toplanıp Rumelifeneri kıyılarından Boğaz’a girdiler. Balıkçıların ağlarından, oltacıların zokalarından kurtulanlar, Marmara Denizi’ne açılacak. İstanbul’un simgesi bu balığın hikâyesi de ayrı bir ziyafet...

Yazar Sonuçları

Cehennem, Amerika’dan önce Türkiye’de

Siz sabah gazetenizi açıp bu satırları okurken, ben yılın en önemli filmlerinden biri olan “Inferno”yu (Cehennem) sabahki basın gösteriminde izliyor olacağım.

10.10.2016

Biraz geç kalmadınız mı?

İZMİR Turizm Tanıtma Vakfı, Aziz Kocaoğlu’nun yeni başkan seçilmesiyle birlikte atağa kalktı.

23.09.2016

Yeşilli, mavili romantik ve eğlenceli: Batum

Gitmeden bile Batum’un ne kadar yeşil olduğunu görmüştüm. Sarp Sınır Kapısı’nın ardındaki yeşil tepeler, Batum’un rengini ele vermişti. Gittim, gördüm ki Batum gerçekten de yemyeşilmiş. Yüzünü lacivert Karadeniz’e dönmüş, sırtını dağlara dayamış olan bu küçük şehir, meğer boşu boşuna Gürcü krallıklarının gözdesi olmamış.

24.06.2016

Giresun çocuğunuzu geleceğin gurmesi yapar

Geçen hafta kaleme aldığım Ordu kadar görsel açıdan çarpıcı olmayabilir ama farklı bir cazibesi var. Giresun’da aynı gün içinde iki farklı lokanta denedim ve ikisini de beğendim.

17.06.2016

Kalymnos’a gider iken

UZUN zamandır ara verdiğim seyahat notları bu hafta itibariyle yeniden başlıyor sevgili bağlasan durmaz okur. Bu vesile ile eylülün 1’ine kadar yollarda olacağım.

11.06.2016

Yeşilli, mavili romantik ve eğlenceli

Gitmeden bile Batum’un ne kadar yeşil olduğunu görmüştüm. Sarp Sınır Kapısı’nın ardındaki yeşil tepeler, Batum’un rengini ele vermişti. Gittim, gördüm ki Batum gerçekten de yemyeşilmiş. Yüzünü lacivert Karadeniz’e dönmüş, sırtını dağlara dayamış olan bu küçük şehir, meğer boşu boşuna Gürcü krallıklarının gözdesi olmamış.

11.06.2016

Gel vatandaş gel pazara gel

Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi’nin semt pazarındayız...

10.05.2016

İşte yeni Türkiye bu!

DÜN Hürriyet’in birinci sayfasında yayınlanan bu fotoğraf, “Yeni Türkiye”yi en güzel şekilde anlatan çok süper bir fotoğraftır.

30.04.2016

Yerli ve milli astroloji

EN alakasız konuyu bile takıntılı olunan noktaya taşımak denince akla Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Milyon Kere Ayten” şiiri de gelebilir pekâlâ.

9.03.2016

Pazar kafası

Her an her türlü ‘kafa’ yaşanıyor bu ülkede. Pazar kafası dediğim şey de o hesap. Burada her türlü ‘kafa’ya yer var! Elden geldiğince/sütun yettiğince tabii..

20.02.2016

Yeni Arnavutköy’ün formülü

Asmalımescit bitti/bitirildi, Karaköy doldu/doydu, Topağacı yükselişte ama Cihangir/Bebek/Nispetiye havlu atmış durumda...

5.02.2016

Badem ve koca bir yürek

“Badem”, Akdeniz foku, onu hatırlamayanınız yoktur sanırım.

5.02.2016

Bilic: “Burak Yılmaz’ın adı transfer listemde!”

Londra’da Slaven Bilic ile bir araya geldik. “Hangi vesileyle buluştuk, üç saat boyunca neler konuştuk?” gibi soruların cevabını ayrıntılarıyla bu pazar yayınlanacak röportajda okuyacaksınız...

25.01.2016

İki günde Gaziantep turu

Bir hafta sonu kaçamağına Gaziantep’in tüm güzelliklerini sığdırmak isteyenler için, sıkıştırılmış bir rehber hazırladım.

23.01.2016

Bu yıl damağımda kalan lezzetler

Aslında sayısı 10 değil, 100.

1.01.2016

“Adana derdini iyi anlatamadı”

Bu haftaki röportaj konuğum Mehmet Uluğtürkan. Başarılarla dolu uzunca bir CV’si var. Ve Esra Özden ile beraber aldıkları da bir dolu başarı ödülleri.

23.11.2015