EKSTRA
MENÜ

Bunalım

Bunalım haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bunalım hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.924 Bunalım haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bunalım Haberleri

Rüyada Suya Düşmek Ne Anlama Gelir Rüyada Bulanık Ya Da Çamurlu Suya Yüksekten Ve Arabayla Düştüğünü Görmek

Rüyada Suya Düşmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Bulanık Ya Da Çamurlu Suya Yüksekten Ve Arabayla Düştüğünü Görmek

Gece uyku esnasında en fazla görülen rüyalar arasında suya düşmek ve çeşitleri gelmektedir. Rüyasında bulanık suya, çamurlu suya veya yüksekten bir suya düştüğünü gören kişiler, rüyanın ne anlama geldiğini merak etmektedir. Rüyada suya düşmek ne anlama gelir? Rüyada bulanık suya düşmek, rüyada çamurlu suya düşmek ne demektir detayları ile derledik.

14.10.2021Rüya Tabirleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. Hala kimlikler ve korkular üzerine siyaset yapıyorlar. Muhalefetin nasıl derin bir siyasi bunalım yaşadığını salgın döneminde bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin üye sayısını açıkladı: Tarihimizin en yüksek rakamı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin üye sayısını açıkladı: Tarihimizin en yüksek rakamı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. Hala kimlikler ve korkular üzerine siyaset yapıyorlar. Muhalefetin nasıl derin bir siyasi bunalım yaşadığını salgın döneminde bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı. AK Parti’nin üye sayısını açıklayan Erdoğan, "Partimizin üye sayısı 11,5 milyona yaklaşarak tarihimizin en yüksek rakamına ulaştı. Diğer tüm partileri toplayın böyle bir üye kaydı yok. Onlar nal topluyor." dedi.

9.10.2021Gündem
Tehcir kanunu nedir ve neden çıkarılmıştır Tehcir kanunu sebepleri ve maddeleri

Tehcir kanunu nedir ve neden çıkarılmıştır? Tehcir kanunu sebepleri ve maddeleri

Devletler bazı uygulamaların gerçekleşmesi, ülkenin yönetilmesi, istenmeyen durumların önüne geçilmesi ve bazı uygulamaları hayata geçirilmesi için kanunlar hazırlamakta ve bunu vatandaşların bilgisine sunmaktadır. Osmanlı Devletinde de devletin güvenliği ve bekası için bazı kanunlar çıkartılmıştır. Bu kanunlardan bir tanesi de Tehcir Kanunudur. Peki, Tehcir Kanunu ne demektir? Osmanlı Devleti bu kanunun çıkarılması ile neyi hedeflemiştir? Hangi durumların önüne geçilmek istenmiştir? İşte, Tehcir Kanunu hakkında merak edilen detaylar.

1.10.2021Araştırma
Harika Avcı sessizliğini bozdu

Harika Avcı sessizliğini bozdu

80'li yılların aranan isimlerinden Harika Avcı sessizliğini bozdu. Avcı, hakkındaki iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

22.09.2021Magazin
Harika Avcıdan yıllar sonra ilk fotoğraf

Harika Avcı'dan yıllar sonra ilk fotoğraf

80’li yıllara güzelliğiyle damga vuran Harika Avcı’nın son görüntüsü ortaya çıktı.

21.09.2021Magazin
İnşirah Suresi neden, ne için okunur ve neye iyi gelir

İnşirah Suresi neden, ne için okunur ve neye iyi gelir?

İnsanlar Allah'a bol bol dua ederek, yalvarıp yakararak yakınlaşırlar. Müslümanlar için farz olan namaz ibadetinin dışında Kuran'da yer alan pek surelerin okunması peygamberimiz tarafından tavsiye edilmiştir. İnşirah Suresi neden ve ne için okunur, neye iyi gelir ve hakkında tüm detayları derledik.

29.07.2021Ramazan Özel
Ne bir eksik, ne bir fazla: Ferit Edgü

Ne bir eksik, ne bir fazla: Ferit Edgü

Ferit Edgü’nün kaleminden çıkan hiçbir metinde ‘fazlalık’ bulamazsınız. Yeni öykü kitabı ‘Yolun Gittiği Yer’ bunun ispatı niteliğinde. Öyküleri, müthiş bir doğallığın ve sadeliğin içinden yakalıyor zirveyi. Üstelik kısacıklar. Onları ‘öykü’ haline getiren Edgü’nün saf üslubunun kendisi. Bu saf metinlerin içinde ise bir ‘yabancılaşma’ etkisi altında sıkıntılı ruhlar dile geliyor.

22.07.2021Kitap Sanat
Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Düğüne Gitmek Ve Düğün Kalabalığı Görmek Tabiri

Rüyada Düğün Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Düğüne Gitmek Ve Düğün Kalabalığı Görmek Tabiri

Rüyada görülen düğünler genel olarak evliliğe yorumlanır. Fakat bu düşünce doğru değildir. Rüyada görülen düğün ve düğün temaları aslında ilişkilere yorumlanmaktadır. Pek çok kişi rüyasında gördüğü düğünün anlamını araştırmak amacıyla rüya tabirlerine başvurmaktadır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. İşte dizinin 194. bölümünde yaşanan olaylar

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. İşte dizinin 194. bölümünde yaşanan olaylar

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Dizinin son bölümünde yaşanan olayların ardından yeni bölümde neler olacağı merak ediliyordu. Yeni bölümde İlyas hedefte.. Hızır Çakırbeyli kardeşini korumak için onu uyarmaya devam ederken, masada yaşananlar ise yeni bölümde merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte EDHO yeni bölümde meydana gelecek olayların özeti

10.05.2021Televizyon
Jandarmanın raporu, kandırılarak PKKya katılan kadınlara HDPnin aracılık ettiğini ortaya koydu

Jandarmanın raporu, kandırılarak PKK'ya katılan kadınlara HDP'nin aracılık ettiğini ortaya koydu

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığınca teslim olan örgüt mensuplarının ifadeleri ile operasyonlarda ele geçirilen dokümanlardan yola çıkılarak hazırlanan "PKK/KCK'nın Kadını ve Kadın Kimliğini İstismarı" raporunda, terör örgütünce kaçırılarak dağa götürülen 10-18 yaşlarındaki kız çocuklarına uygulanan cinsel istismar, taciz, fiziksel ve psikolojik şiddetin boyutları ortaya çıkarıldı.

2.05.2021Gündem
Nedim Şenerden CNN Türkte çarpıcı analiz: Bu amirallerden şehit arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim

Nedim Şener'den CNN Türk'te çarpıcı analiz: 'Bu amirallerden şehit arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim'

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin açıklamalarda bulundu. Şener, "15 Temmuz fiili bir darbe girişimiydi. Ben bu amirallerden şehit olmuş asker arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim. 15 Temmuz için bir bildiri yayımlamalarını beklerdim" dedi.

7.04.2021Gündem
Samsunda kıyafetlerini ateşe verince evi yaktı

Samsun'da kıyafetlerini ateşe verince evi yaktı

SAMSUN’da ailesiyle birlikte yaşadığı evde kıyafetlerini ateşe veren M.K.Ö. (22), evde yangına neden oldu. Yangında mutfak bölümü kullanılmaz hale gelirken, bunalımda olduğu öne sürülen M.K.Ö., ‘kundaklama’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

2.04.2021Gündem
Britneyi Serbest Bırakın Pop yıldızı, babasına karşı...

'Britney'i Serbest Bırakın!" Pop yıldızı, babasına karşı...

Şarkılarıyla 20 yılı aşkın zamandır dünya müzik listelerini kasıp kavuran ABD'li şarkıcı Britney Spears, “özgürlük mücadelem” diye nitelendirdiği vasilik davası ve hukuk mücadelesini anlatan "Framing Britney Spears" belgeseliyle yeniden gündemde. Britney, konumununu kötüye kullandığı gerekçesiyle vasiliğin babası Jamie Spears'dan alınıp menajeri Jodi Montgomery’ye verilmesini talep ediyor. Peki dünyanın gündemini meşgul eden bu davada neler oluyor?

12.02.2021Magazin
Haftalık Burç Yorumları: 1-7 Şubat Haftalık Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 1-7 Şubat Haftalık Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

1-7 Şubat haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 1-7 Şubat haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 1-7 Şubat haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 1-7 Şubat 2021 haftası burç yorumlarınız...

1.02.2021Astro Gündem
Bir dönem sona eriyor

Bir dönem sona eriyor

Angela Merkel, 15 yılı aşkın başbakanlık görevi boyunca ülkesinin kaderini belirleyen kararlara imza attı ve Almanya’yı değiştirdi. Kamuoyu ona, ‘Ulusun Annesi’ adını verdi. Dünya siyasetinde Almanya’nın ağırlığını hissettirmesi ona ‘Dünyanın En Güçlü Kadını’ itibarını getirdi. Donald Trump’ın ABD Başkanlığı ile ‘özgür dünyanın lideri’ olarak gösterildi. Ama her şeyin bir sonu var.

8.01.2021Avrupa
Seren Serengil: Çok pişmanım, sakın yapmayın

Seren Serengil: Çok pişmanım, sakın yapmayın

Zayıf olma uğruna geçirdiği ameliyat sonrası 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil, "Kilo vermemi durduramıyoruz" dedi. Serengil zayıflama merakı konusunda ise kadınları uyararak, "buradan hanımlara söyleyeceğim şey; her kadına Allah güzellikler vermiştir. Kaşını vermiştir, gözünü vermiştir, bir şeyini vermiştir. Biz çok fazla bunun organiğiyle oynadığımız zaman mutlaka bir problem yapıyoruz. Kalbimiz güzel olduktan sonra biz her halimizle güzeliz. Bu konuda hiç örnek olmak istemiyorum. Çok yanlış bir karar verdim" dedi.

6.01.2021Magazin
Son dakika haberler: Duygu Delen iddianamesinde şok detaylar ortaya çıktı

Son dakika haberler: Duygu Delen iddianamesinde şok detaylar ortaya çıktı

Gaziantep'te, Duygu Delen'in (17), erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın (20) 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitirmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada savcılık Adli Tıp ve bilirkişi raporlarının tamamlanmasıyla iddianameyi hazırladı. İddianamede, Kaplan'ın olayı intihar gibi anlattığı ifadelere yer verilirken, Duygu'nun önce bilinci kapanacak kadar dövüldüğü ardından balkondan atıldığının anlaşıldığı belirtildi. Tutuklu sanık Kaplan hakkında, hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

2.11.2020Gündem
Psikopatoloji nedir ve neyi inceler Psikopatoloji dalı hakkında kısaca bilgiler

Psikopatoloji nedir ve neyi inceler? Psikopatoloji dalı hakkında kısaca bilgiler

Tıpta duygu, davranış bozuklukları ve ruhsal bunalım gibi konularda Psikopatoloji araştırma dalı ön plana çıkar. Psikopatolojinin ana konusu ise kişilerin ruhsal ve davranışsal bozukluklarıdır. Psikopatoloji nedir ve neyi inceler? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

31.10.2020Araştırma
Fenomenoloji nedir Fenomenoloji (Görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi

Fenomenoloji nedir? Fenomenoloji (Görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi

Fenomenoloji, düşünsel bir metot ve felsefi bir akım olarak değerlendiriliyor. Birçok felsefe akımını ve filozofu etkileyen Fenomenolojiye diğer bilinen adı ile görüngübilime ilişkin olarak Fenomenoloji nedir? Fenomenoloji (görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi konu başlıklarını sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
El Gazali kimdir Ebu Hamid el-Gazalinin hayatıyla ilgili bilgiler

El Gazali kimdir? Ebu Hamid el-Gazali'nin hayatıyla ilgili bilgiler

Ebu Hamid el-Gazali olarak da bilinen Gazali, Selçuklu döneminde yaşamış önemli İslam alimi ve filozofu olarak tarihte yer buluyor. Selçuklu sultanlarından Tuğrul Bey, Alparslan ve Melikşah devirlerini gören Gazali, Selçuklu veziri Nizâmülmülk tarafından şimdiki tabirle, Nizâmiye Üniversitesi rektörlüğüne tayin edildi. Usul-i hadis, usul-i fıkıh, kelam, mantık, hukuk gibi alanı öğrenen Gazali, çok sayıda eser bıraktı. Peki, Gazali kimdir? İşte, Ebu Hamid el-Gazali'nin hayatıyla ve eserleriyle ilgili merak edilen bilgiler.

27.10.2020Gündem
Kaybolan kendi hayatımızsa onu nerede aramaya başlayacağız

Kaybolan kendi hayatımızsa onu nerede aramaya başlayacağız?

40 yaşına bastığı o gün, iş arkadaşlarının önüne getirdiği pastanın mumlarını üflerken pastanın üzerinde başka bir ismin yazdığını görüyor ve bir kimlik bunalımına giriyor. Gerisi, hatıralarıyla yüzleşmeye başladığı, çok sırlı bir hikâye... Tarık Tufan, yeni romanı ‘Kaybolan’da insanın gerçekte kim olduğunu anlayabilme çabasını irdeliyor.

Yusuf Atılgan ölüm yıl dönümünde kendi sözleriyle anılıyor – İşte Yusuf Atılgan sözleri

Yusuf Atılgan ölüm yıl dönümünde kendi sözleriyle anılıyor – İşte Yusuf Atılgan sözleri

Türk Edebiyatı’nın başarılı isimlerinden Yusuf Atılgan ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Aylak Adam ve Anayurt Oteli romanları günümüzde hala en çok okunanlar arasında yer alan Yusuf Atılgan ölüm yıl dönümünde kendi sözleriyle anılıyor. Yusuf Atılgan’ın bunalım edebiyatı olarak bilinen türün en başarılı örneklerinden olan Anayurt Oteli, 80’li yıllarda bir filme uyarlanmıştı. İşte Yusuf Atılgan’ın hayatı ve sözleri…

9.10.2020Keyif
Konjonktür ne demek Konjonktür dalgaları ve dalgalanmaları nedir

Konjonktür ne demek? Konjonktür dalgaları ve dalgalanmaları nedir?

Günümüzde Ekonomide en çok kullanılan terimler arasında yer alan kelimelerden biri de konjonktürdür. Sizler için Konjonktür ne demek? Konjonktür dalgaları ve dalgalanmaları nedir? Detaylı olarak araştırdık ve derledik.

2.10.2020Araştırma
Fenomenoloji (Görüngübilim) nedir ve ne demektir Felsefede Fenomenoloji temsilcileri kimlerdir

Fenomenoloji (Görüngübilim) nedir ve ne demektir? Felsefede Fenomenoloji temsilcileri kimlerdir

Hem bir felsefe akım hem de düşünsel bir yöntem olarak değerlendirilen fenomenoloji, birçok felsefe akımını ve filozofu etkilemiştir. Görüngübilim ve Zahiriye ismiyle de bilinen akımı, ''Gerçek Nedir'' ve ''Evrensel Gerçeklik Mümkün müdür?'' gibi sorulara yanıt arar. Görüngübilim nedir, felsefede fenomenolojinin temsilcileri kimlerdir? Sizin için derledik.

29.09.2020Araştırma
Fetret Devri Nedir Fetret Devri Padişahı Kimdir Fetret Devri Nedenleri Ve Sonuçları

Fetret Devri Nedir? Fetret Devri Padişahı Kimdir? Fetret Devri Nedenleri Ve Sonuçları

Fetret Devri, Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalanma aşamasına getiren dönüm noktalarından biridir. Fetretin kelime manası iki olay arasındaki süre olduğu için de bu dönemi isimlendirilmek amacıyla kullanılmıştır. Peki, Fetret Devri nedir, Fetret Devri padişahı kimdir? Fetret Devri’nin sebepleri ve sonuçları nelerdir? İşte Fetret Devri ile ilgili sorulan tüm soruların detaylı cevapları.

25.09.2020Araştırma
Sosyal medyadan duyurdu... Hayatına son verdi...

Sosyal medyadan duyurdu... Hayatına son verdi...

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Furkan Celep (18), sosyal medya hesabından intihar edeceğini belirten yazı paylaştıktan sonra kayalıklardan atlayarak yaşamına son verdi.

24.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuktan veli ve öğretmenlere çağrı

Son dakika... Bakan Selçuk'tan veli ve öğretmenlere çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu süreçte özellikle velilerimizden, öğretmenlerimizden çocuklarımızla daha çok sohbet etmelerini daha çok konuşmalarını onları daha çok dinlemelerini ve onların bu tatlı telaş içinde kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamalarını bekliyoruz" dedi.

21.09.2020Gündem
Moda Sahnesi sezonu açıyor: Babamı Kim Öldürdü

Moda Sahnesi sezonu açıyor: Babamı Kim Öldürdü

Moda Sahnesi pandemi koşullarına uygun olarak yaptığı salon düzenlemesiyle sezonu açıyor. Topluluğun bu sezonki ilk oyunu Onur Ünsal'ın sahne aldığı 'Babamı Kim Öldürdü'.

15.09.2020Kitap Sanat
Akrabasını uyuşturucudan ihbar edince pişman olup kendini yaktı.

Akrabasını uyuşturucudan ihbar edince pişman olup kendini yaktı.

Samsun'da bir kişi sabah saatlerinde otobüs terminalinde üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Ağır yaralanan gencin akrabasını uyuşturucu suçundan ihbar edince öldürülme korkusuyla girdiği bunalım sonucu kendini yaktığı ortaya çıktı. Kendini yakan gencin alev topu içinde koşması ise güvenlik kamerasınca anbean görüntülendi.Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şahirlerarası Otobüs Terminali'nde saat 06.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde ikamet eden 24 yaşındaki S.A., ailesiyle birlikte Ordu'nun Fatsa ilçesi Yalıköy Mahallesi'ne fındık toplamaya gitti. Amcasının oğlunu uyuşturucu suçundan ihbar ettiği iddia edilen S.A., kendisini öldürecekleri korkusu ile Fatsa'dan Samsun otogarına gelip akaryakıt istasyonundan 1,5 litre su şişesine aldığı benzini üzerine dökerek "Ben büyük bir şerefsizlik yaptım" diye bağırarak kendini ateşe verdi. Alevler içinde kalıp otogar giriş kapısı önünden koşarak kafeterya kısmına giden S.A.'yı burada otogar çalışanları yangın söndürme tüpü ile müdahale ederek söndürdü. 112 acil servis ekiplerince ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan S.A. yanık merkezinde tedavi altına alındı. S.A.'nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

19.08.2020Haber
Öldürülmekten korktu, kendini yaktı

Öldürülmekten korktu, kendini yaktı!

Samsun'da bir kişi sabah saatlerinde otobüs terminalinde üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Ağır yaralanan gencin akrabasını uyuşturucu suçundan ihbar edince öldürülme korkusuyla girdiği bunalım sonucu kendini yaktığı ortaya çıktı. Kendini yakan gencin alev topu içinde koşması ise güvenlik kamerasınca görüntülendi.

19.08.2020Gündem
Müzik yapıp sürekli yeniden doğuyorum

Müzik yapıp sürekli yeniden doğuyorum

Yıllar içinde sayısız hit kazandırdı. Şarkılarıyla Türk popuna yön verdi. Hande Yener sanatta 20’nci yılını kutluyor. Geçen hafta yayımladığı ‘Bela’ şarkısını yakında çıkacak ‘Carpe Diem’ albümüyle taçlandırmaya hazırlanıyor: “Hep Türk pop müziğini ileriye götürmek istedim. Benim ruhum bu: Moral veren, tatlı, yırtıcı…”

19.07.2020Hürriyet Pazar
Yinelemeye, aynılaşmaya, aynılığa HAYIR

Yinelemeye, aynılaşmaya, aynılığa HAYIR!

‘Dar Zamanlar Üçlemesi’nin son kitabı ‘Hayır’ın kahramanı Aysel Dereli, askeri darbeden sonra kaleme aldığı yazısını şöyle bitirir: “Her durumda özgür kimliğimizi koruyabilmek ancak edimle söylenebilecek şu iki sözcüğe bağlı: Yinelemeye hayır. Aynılaşmaya hayır, aynılığa hayır.” Bu cümleler aslında 91 yaşında hayata veda eden Adalet Ağaoğlu’nun edebiyat anlayışının ve dünya görüşünün ifadesidir. Böyle bir fikriyattan hareketle Ağaoğlu, uzun ve parlak yazarlık kariyerinde farklı konulara değinmiş, farklı anlatım olanaklarını denemiş ve romanımıza farklı bir boyut kazandırmıştır.

16.07.2020Kitap Sanat
ABD yanıyor

ABD yanıyor

ABD genelinde geçen salı gününden beri süren protestolarda, göstericilerle polis karşı karşıya geldi, çatışmalarda polis araçları yakılırken, onlarca kişi gözaltına alındı. Protestolarda göstericiler “siyahların hayatı değerlidir”, “beni vurma” ve “nefes alamıyorum” şeklinde sloganları atarken, polis şiddetini kınayan pankartlar taşıdılar. Geçen cumartesi akşamı ülkedeki en az 8 eyalette, destek için Ulusal Muhafız birliklerinin göreve çağrıldığı belirtilirken 16 eyaletteki 25 şehirde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

1.06.2020Dünya
Magnezyum eksikliği nedir Magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir

Magnezyum eksikliği nedir? Magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir?

Magnezyum insan vücudu için zannedilenden çok daha fazla bir öneme sahip mineraldir. Magnezyum eksikliğinin ortaya çıkması halinde kişi vücudunda bazı belirtileri de hissetmeye başlar. Özellikle vücudumuzda meydana gelen bazı aksaklıkların nedeni bu eksiklikten kaynaklanmaktadır. Peki, magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir? İşte, magnezyum nelerde vardır sorusuna yönelik bazı bilgiler

22.05.2020Sağlık
‘Darbe tartışması yapay gündem’

‘Darbe tartışması yapay gündem’

Kılıçdaroğlu, darbe tartışmaları için “Tamamen yapay bir gündem. Ne zaman ki CHP iktidara yakındır darbe söylemleri her zaman olur” dedi.

12.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ne oluyor çocuklarımıza

Son günlerde gazete ve televizyonların en dikkat çeken haberleri çocuk ve genç cinayetleri oldu. Üstelik bu cinayetlerin tümünün ailelere, annelere yönelik olduğunu görerek dehşete kapıldım...

10.09.2021

Kahrolası bir geyik: Doğulular şöyle batılılar böyle

Geçen akşam elimde kumanda, televizyon kanalları arasında minik bir gezintiye çıkmıştım.

12.06.2021

Aile baskısı psikolojimi bozdu

Ailem tarafından baskı görüyorum. Özellikle de babamdan... Onun yüzünden sosyal hayatım yok, eve tıkıldım kaldım. Hayata karşı umutlarımı da yitirdim.

29.05.2021

Insta-bunalım: En iyisi bir şey koymamak

Pandeminin bir de Instagram bunalımı yönü var.

9.05.2021

e-muhtıra’dan E-muhtıra’ya...

27 Nisan 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yayınlanan bir “Basın Açıklaması”, siyasi tarihimize “elektronik muhtıra” kelimesinin kısaltılması olan “e-muhtıra” olarak geçti. “e-muhtıra” ifadesi, “e-posta”dan sonra, “e-devlet”ten önce hayatımıza girdi.

7.04.2021

Zamanda sürükleniyor gibiyim

Yaşadığımız şu kötü günler çok hızlı akıyor. Kendimi sürükleniyor gibi hissediyorum. Bir genç olarak hayatın tadını çıkaramıyorum.

16.02.2021

Eşimle ev arkadaşı gibiyiz

Eşimle 14 aydır evli olmamıza rağmen karı koca gibi değiliz. İşinden ayrıldı ve bütün gün internette oyun oynuyor. Adeta ev arkadaşı gibi yaşıyoruz...

4.02.2021

2021: Bilimin ve değişimin yılı olacak

2020 birçok açıdan oldukça kaotikti. Birçok ünlü ismin ani vefatı, depremler, seller, yangınlar, çatışmalar ve en önemlisi de salgınla çoğumuzun dengesi bozuldu, yaşamı altüst oldu. Suçlu belliydi: 2020! “Bir bitse de kurtulsak” dedik. Yeni bir yıl geldi, hoş geldi. Ama gelen gideni aratır mı dersiniz? Astrolog Can Aydoğmuş ve Aygül Aydın pek de iyi haberler vermiyor... 2021 farkındalığın arttığı, ‘uyanış’ yılı olacak deseler de asıl rahatlama 2023’ten sonra...

1.01.2021

Instagram’da yerli top 10

Evlerde daha çok vakit geçirilen, bu yüzden de sosyal medyanın içine daha fazla düşülen bir yıldı 2020. İşte bu yüzden yılın en iyi Instagram pozlarını belirlemek kaçınılmazdı.

30.12.2020

Bu kadarını Napolyon bile başaramazdı

Macron, “Biz Türk halkına karşı değiliz Erdoğan’a karşıyız” demişti.

13.09.2020

Genç sinemacılar bunalımda

39. İstanbul Film Festivali’nin ‘Ulusal Yarışma’ ve ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’nın yarışma filmleri geçen cuma akşamından itibaren Sakıp Sabancı Müzesi’nde kurulan açık hava sinemasında gösterilmeye başlandı.

22.07.2020

Ergenlikte ebeveyn yaklaşımı çok önemli

Ergenlik, çocuğun bilmediği ve yabancı olduğu bir gezegene "yetişkinliğe ilk adım ve hoş geldin" evresi. Çocukluk çağı ile yetişkinlik çağı arasındaki bağın kurulduğu geçiş dönemi!

20.05.2020