MENÜ

Hamilelikte Magnezyum Eksikliği

Hamilelikte Magnezyum Eksikliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamilelikte Magnezyum Eksikliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Hamilelikte Magnezyum Eksikliği haberi bulunmuştur.

Hamilelikte Magnezyum Eksikliği Haberleri

Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Prof. Dr. Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

11.03.2015Sağlık
Diyabet anne olmaya engel değil

'Diyabet anne olmaya engel değil'

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mustafa Taş, diyabetli olmanın, anne olmaya engel bir durum olmadığını anlatırken, "Hamilelik boyunca sorun yaşanmaması ve bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelmesi için kontrollerin aksatılmaması gerekir" dedi.

12.11.2014Sağlık
OSTEOPOROZ NEDİR

OSTEOPOROZ NEDİR?

Osteoporoz kelimesi, latince "osteo (kemik)" ve "poroz (gözenekli)" kelimelerinden oluşur, gözenekli kemik demektir. Osteoporoz kemiğin kütlesinin azalması ve kemik ince yapısının bozulmasıyla kemiği kolay kırılabilir yapan bir hastalıktır. Halk arasında kemik erimesi olarak bilinmektedir.

24.03.2009Kelebek
Hastalıklara karşı akıllı beslenme

Hastalıklara karşı akıllı beslenme

Pek çok hastalığı doğru beslenme ile yenmek mümkün... Önemli olan hangi besinin hangi hastalığa iyi geldiğini bilmek

Hastalıklara karşı akıllı beslenme

Hastalıklara karşı akıllı beslenme

Pek çok hastalığı doğru beslenme ile yenmek mümkün... Önemli olan hangi besinin hangi hastalığa iyi geldiğini bilmek ve bu besinleri günlük öğünlere akıllı bir şekilde paylaştırmak.

Yazar Sonuçları

Mineralsiz yaşamak mümkün olmuyor

Hücrelerimizin iyi çalışması, dokularımızın sağlam kalması, organlarımızın görevlerini eksiksiz yapması için bazı yaşamsal maddelere ihtiyacımız var. Mineraller de bunların başında geliyor. Kan ve kemiklerin oluşumu, kaslarımızın güçlü kalması ve daha pek çok fonksiyonumuz ancak mineraller sayesinde mümkün olabiliyor.

3.12.2012

Faydalı demiyorum gerekli bir içecek

Yeme-içme konusunda derin kültürü olan ve özel zevklere sahip, mutfağı güçlü bir milletiz ama bazı hataları nedense ısrarla yapıyoruz! Bunlardan ikisi çok yaygın: Yemeklerde yanlış yağ kullanmamız ve maden suyuna çok az ilgi göstermemiz

3.12.2011

Annelerin beslenmesi çok önemli

Yeni doğum yapan annelerin besin seçimleri yani ne yiyip içtikleri çok önemli bir konudur.

5.05.2011