MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hakan Fidan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hakan Fidan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.685 Hakan Fidan haberi bulunmuştur.

Hakan Fidan Haberleri

Türkiye Esadı sildi

'Türkiye Esad'ı sildi'

İsrail hükümetine yakınlığıyla bilinen, bağımsız istihbarat sitesi DEBKAfile, başta, Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere, Müslüman ve Arap ülke liderlerinin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a verdiği desteğin büyük bir hızla kaybolduğunu öne sürdü.

25.05.2011Gündem
5 yıldızlı muhalif zirvesi

5 yıldızlı muhalif zirvesi

Suriye’de Beşar Esad rejimine yönelik isyanda ölenlerin sayısı iki ayda bini geçerken rejim karşıtları, ay sonunda Antalya’da bir araya gelmeye hazırlanıyor. 5 yıldızlı Falez Otel’de toplantı için 275 oda ayrıldı. Toplantıda, Suriyeli muhalifler, örgütlenme yolunda ilk adımı atmayı planlıyor.

25.05.2011Gündem
Davutoğlundan Esada şok terapisi tavsiyesi

Davutoğlu'ndan Esad'a şok terapisi tavsiyesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bölgeyi de etkileyen dokuz haftalık krizi sonlandırmak için “şok terapi” niteliğinde reformları hayata geçirmesi gerektiğini söyledi.

26.05.2011Gündem
ABD-Türkiye anlaştı mı

ABD-Türkiye anlaştı mı

İsrail istihbaratına yakın bir internet sitesi, Suriye sorununun, ABD-Türkiye ortaklığıyla çözülmesi kararına varıldığını öne sürdü.

25.06.2011Gündem
MİT: Debka File Mossad güdümlü

MİT: Debka File Mossad güdümlü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debka File internet sitesinde çıkan haberlere sert tepki gösterdi.

26.06.2011Gündem
Türkiye çağırdı diaspora gelmedi

Türkiye çağırdı diaspora gelmedi

Ermeni stratejist Richard Giragosian, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sivil toplum girişimlerini takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim.

10.07.2011Gündem
Erdoğan: Hukuktan ve kardeşlikten ödün vermeden terörün gerisindeki güçlerin üstesinden gelmeyi başaracağız.

Erdoğan: Hukuktan ve kardeşlikten ödün vermeden terörün gerisindeki güçlerin üstesinden gelmeyi başaracağız.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerin şehit düşmesi ve 7 askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’e bir başsağlığı mesajı gönderdi.

14.07.2011Gündem
Yüreğimiz dağlanırken kararlılığımız güçleniyor

Yüreğimiz dağlanırken kararlılığımız güçleniyor

Başbakan Tayyip Erdoğan 13 askerin şehit edilmesi haberini İstanbul’a gitmek üzere havaalanına giderken arabasında öğrendi.

14.07.2011Gündem
Dünya böyle duyurdu

Dünya böyle duyurdu

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerimizin şehit edilmesi dünya basınında da büyük yankı buldu.

15.07.2011Gündem
CIA’dan PKK sözü

CIA’dan PKK sözü

Afganistan’daki ISAF Komutanlığını devreden Orgeneral David Petraeus, ABD Kongresi’nin onayı ile getirildiği CIA Başkanlığını devralmadan önce ilk ziyaretini Türkiye’ye yaptı. Petraeus, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı sürpriz görüşmede, “CIA Başkanı olarak söz veriyorum PKK ile etkin mücadele yapacağız” dedi.

18.07.2011Gündem
Başbakanlık’ta da Silvan zirvesi

Başbakanlık’ta da Silvan zirvesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in, Başbakan Tayyip Erdoğan ile haftalık olağan görüşmesi, Silvan saldırısı nedeniyle mini terör zirvesine dönüştü. Konut’taki toplantıya, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin de katıldı.

26.07.2011Gündem
Org. Kıvrıkoğlu Kara için şanslı

Org. Kıvrıkoğlu Kara için şanslı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun, Jandarma Genel Komutanlığı için de 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük’ün adı öne çıkıyor.

1.08.2011Gündem
Başbakanlıkta terör zirvesi

Başbakanlık'ta terör zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın “Güvenlik Toplantısı” yapılacak.

3.08.2011Gündem
Başbakanlıkta güvenlik toplantısı

Başbakanlık'ta güvenlik toplantısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği “Güvenlik Toplantısı” başladı.

4.08.2011Gündem
Güvenlik toplantısı sona erdi

Güvenlik toplantısı sona erdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık yaptığı “Güvenlik Toplantısı” sona erdi.

4.08.2011Gündem
Güvenlik toplantısı sonrası açıklama

Güvenlik toplantısı sonrası açıklama

Başbakanlık, 'Güvenlik Toplantısı'nda, son gelişmeler değerlendirilerek, terörle mücadele konusunun en geniş biçimde ele alındığını bildirdi.

4.08.2011Gündem
Şam pazarlığı

Şam pazarlığı

ABD Suriye masası şefi Hof: Barack Obama, Beşar Esad’dan ümidini kesti sert tedbir istiyor. Ankara: Davutoğlu’nun görüşmesinden sonra yol haritası belirleriz. Hemen sert tedbir beklemeyin.

8.08.2011Gündem
Köşkte de oturma düzeni değişti

Köşk'te de oturma düzeni değişti

YAŞ'ın ardından MGK'da da oturma düzeni değişti. Asker ve siviller karşı karşıya değil, asker ve sivil karışık oturdu. Yeni oturma düzeni talebinin Köşk'ten geldiği öğrenildi. MGK toplantısının başlamasının ardından yeni oturma düzeniyle çekilen fotoğraflar Köşk'ün internet sitesinde yayınlandı.

18.08.2011Gündem
PKK ile MİT’in Oslo görüşmesi sızdı iddiası

PKK ile MİT’in Oslo görüşmesi sızdı iddiası

PKK’nın üst örgütü KCK ile MİT’in arasında Oslo’da yapıldığı öne sürülen görüşmelere ilişkin bir ses kaydı, dün Dicle Haber Ajansı’nın internet sayfasında yayımlandı.

13.09.2011Gündem
Vural: Pis pazarlığın ses kayıtlarını görüyoruz

Vural: "Pis pazarlığın ses kayıtlarını görüyoruz"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, internete düşen PKK’lılar ile MİT görevlileri arasındaki görüşmelere ait olduğu iddia edilen ses kaydını değerlendirirken, "Bugün kirli ve pis pazarlıkların ses kayıtlarını görüyoruz. ’PKK terör örgütü ile görüşüyorsunuz’ dediğimiz zaman ’bunu ispat etmeyen şerefsizdir, alçaktır’ diye itham ediyorlardı. Şimdi kimin şeref ve haysiyet yoksunu olduğu ortaya çıkmadı mı?" dedi.

14.09.2011Gündem
Hepsi pılını pırtısını toplayıp gitsin

'Hepsi pılını pırtısını toplayıp gitsin'

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde CHP İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner kendisini Ergenekon Terör Örgütü’nün seçtirdiği iddialarına yanıt verdi.

15.09.2011Gündem
Kolay kolay adam yemeyiz

Kolay kolay adam yemeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arap Baharı seferinin ikinci durağı Tunus’a uçarken, internete düşen MİT-PKK görüşmeleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan, dinleme kaydında yer alan MİT Müsteşarı Hakan Fidan için, “Malum çevrelerin geçmişte de Hakan Bey’i hedef aldığı biliniyor. Ama hatası da olsa Hakan Bey’i harcamayız. Biz kolay kolay adam yemeyiz” dedi.

15.09.2011Gündem
Gürsel Tekin Başbakana 2 kitap gönderdi

Gürsel Tekin Başbakan'a 2 kitap gönderdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a posta yoluyla iki kitap gönderdi.

16.09.2011Gündem
CHP’li İnce: Bu millet Erdoğan’ı harcayacak

CHP’li İnce: Bu millet Erdoğan’ı harcayacak

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın PKK yetkilileriyle görüşmesindeki ifadeleri nedeniyle “Hatası da olsa Hakan Bey’i harcamayız, kolay kolay adam yemeyiz” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a CHP’den tepki geldi.

17.09.2011Gündem
Davutoğlundan önemli mesajlar

Davutoğlu'ndan önemli mesajlar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu CNN Türk canlı yayınında gazeteciler Hande Fırat, Fikret Bila ve Nasuhi Güngör’ün sorularını cevapladı. Davutoğlu ses kaydı iddiaları sonrası eleştirilen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın talimatın gereğini yaptığını söyledi.

18.09.2011Gündem
CHPli Özcandan ses kaydına suç duyurusu

CHP'li Özcan'dan ses kaydına suç duyurusu

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ses kayıtları internete düşen, MİT’le PKK arasında Oslo’da yapıldığı öne sürülen görüşme nedeniyle MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında, ’devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü aleyhinde faaliyette bulunmak, görevi kötüye kullanmak’tan Bolu’da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

18.09.2011Gündem
Hakan Fidan işini mükemmel yapıyor

Hakan Fidan işini mükemmel yapıyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, PKK ile görüşmelere ilişkin olarak devletin, halkın bekası için her türlü önlem aldığını ve herkesle konuştuğunu vurgularken, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın hükümetin talimatı ile hareket ettiğini, işini “mükemmel” yaptığını söyledi.

18.09.2011Gündem
MİT-PKK değil Başbakanlık PKK görüşmesi

MİT-PKK değil Başbakanlık PKK görüşmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Oslo’da yapılan görüşmelerin PKK ile MİT arasında değil, Başbakanlık ile PKK arasında olduğunu belirterek, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan için “Harcatmam” demesini, “Harcatmayacaksın çünkü Fidan oraya senin özel isteğin üzerine gitmiş” sözleriyle eleştirdi.

18.09.2011Gündem
Hıyanetin doruğuna çıktı

Hıyanetin doruğuna çıktı

MHP Lideri Bahçeli, MİT ile PKK arasındaki görüşmelerini içeren ses kayıtlarının ortaya çıkması üzerine “Hakan Fidan’ı kolay kolay harcamayız” açıklamasını yapan Başbakan Erdoğan’ı sert ifadelerle eleştirdi. Bahçeli, “Başbakan hıyanetin doruğuna tırmandıkça, millet ve devletimiz ne yazık ki irtifa kaybetmektedir. Sözde anlaşma metinleri bile oluşturulmuştur. Bütün gerçekler AKP’nin, PKK’ya teslim olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

18.09.2011Gündem
Arınç: Kılıçdaroğlunun sözleri iftira

Arınç: Kılıçdaroğlu'nun sözleri iftira

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT ile PKK arasında yapıldığı iddia edilen ve internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili olarak ''Görüşmeyi Başbakanlık yaptı'' sözlerine sert yanıt verdi. Arınç, ''Kılıçdaroğlu'nun böyle demesi iftiradır'' dedi.

19.09.2011Gündem
Gürsel Tekinden sert açıklama

Gürsel Tekin'den sert açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik 'in MİT ve PKK arasında yapıldığı iddia edilen görüşme ile ilgili sözleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Tekin açıklamasında, "İnsanda biraz utanma olur, ağzından çıkanı kulağı duyar. Ey Başbakan Yardımcısı Arınç, sizler ‘PKK ile görüşülüyor’ denildiği zaman ‘ispatlayamayan şerefsizdir’ demediniz mi? Şimdi ispatlandı, peki şerefsiz kim?" dedi.

19.09.2011Gündem
Muharrem İnceden Başbakana sert eleştiri

Muharrem İnce'den Başbakan'a sert eleştiri

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Haktan Fidan'ı özel temsilcisi olarak terör örgütüne gönderdiğini itiraf ettiğini ileri sürdü.

19.09.2011Gündem

Yazar Sonuçları

PKK dağdan nasıl iner?

GAZETECİ Cengiz Çandar, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı TESEV adına tam on ay boyunca 40 kişiyle Kürt sorununu ve PKK’nın dağdan inişini, silahsızlanışını konuştu.

24.06.2011

Görev çoğunluk partisine düşüyor

TBMM’de yemin töreni yapılacak ama bu yazıyı yazdığım saate kadar CHP’nin yemin törenine girip girmeyeceği belli değildi, BDP’li bağımsızların da yemini boykot edecekleri biliniyordu.

27.06.2011

Bir belediyenin çırpınışı ve duyarsızları

DÜN, ‘CHP’nin kökleri nereye uzanıyor?’ demiştik. Bugün de aynı örnekten yola çıkarak, “CHP köklerine niye sahip çıkamıyor?” sorusuna, örnekleme yöntemi ile cevap arayacağız.

21.07.2011

Devlet PKK ile görüşerek doğrusunu yapmıştır

Salı günü internete düşen ses kaydı kıyametler koparacak. Muhalefet, iktidarı fena halde hırpalayacak. Oysa devlet doğrusunu yapmıştır. Eğer, terör belasıyla mücadele eden her ülke gibi, gençlerimizin akan kanını durdurmak için böyle bir adım atılmasaydı; muhalefet o zaman hesap sormalıydı.

14.09.2011

Bir maniniz yoksa yarın size geleceğiz

KAHREDEN pusu, hepimizi günlerce mateme sürükleyen PKK’nın Çukurca baskını.

14.09.2011

MİT Müsteşarı ‘özel temsilci’ olduğunu söylüyor

PKK ile devlet arasındaki görüşmelerin varlığını kanıtlayan bir ses kaydı internette yayımlandı.

14.09.2011

Lider ülke imajı Erdoğan’ı büyütüyor

• Başbakan, son Orta Doğu turuyla, kamuoyundaki "Türkiye lider ülke oluyor" imajını daha da güçlendirdi. Yıllar boyunca dışarıdan sadece eleştiri duyan ve eziklik hisseden Türk halkı birdenbire, hem ekonomik hem de siyasi açıdan alkış almanın keyfini yaşıyor. Son anket ve araştırmalar, dış gezilerin Başbakan'ın reytingini çok artırdığını gösteriyor.

15.09.2011

Şimdi de hükümet tek PKK mı arıyor?

GAZETECİ Cengiz Çandar’ın TESEV için hazırladığı Kürt sorununun çözümüyle ilgili raporda üst düzey bir siyasetçi-devlet adamına atfen önemli bir tespit var:‘Biz bugüne kadar devlet olarak tek parça çıkamadık PKK’nın karşısına... Hep farklı farklı devletler olduk.’

15.09.2011

Koskoca dünya lideri küçücük PKK’dan korkmaz

HÜKÜMET ile PKK arasındaki görüşmelerin varlığını kanıtlayan ses kaydında dikkatimi çeken bir bölüm daha var.

15.09.2011

‘Mahkûmun dilemması’nı hatırlamadan edememek...

ÜNİVERSİTEDE matematiksel iktisat derslerinde biraz olsun ‘Oyun Teorisi’ okumuş olan herkes biliyor ki, devlet-PKK görüşmelerinde başa gelen şey, tipik bir ‘Mahkumun Dilemması’ örneği.

16.09.2011

Siyasi sorumluluk hesap vermeyi gerektirir

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Oslo’daki PKK görüşmesinin sızmasından sonra “Bazılarının Hakan Bey’i hedef aldıkları malum, hatası olsa da onu harcamayız, kolay kolay adam yemeyiz” dedi.

16.09.2011

Nükleer serpinti sorununu unutmayalım

BU hükümet döneminde en zor işlerden biri de Dışişleri Bakanlığı mensuplarına düşüyor.

18.09.2011

Yanlış bir meseleyi tartışıyoruz

PKK ile yapılan görüşmelerin sonunda gelip takıldığı yer “Görüşmeleri devlet mi yaptı, hükümet mi yaptı” oldu.

19.09.2011