MENÜ

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi Bildirisi

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi Bildirisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi Bildirisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20 Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi Bildirisi haberi bulunmuştur.

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi Bildirisi Haberleri

G-7’nin birlik sınavı

G-7’nin birlik sınavı

Dünyanın zengin yedi ülkesinin liderlerini buluşturan G-7 zirvesi dün Fransa’da başladı. Ticaret savaşları, İran krizi, küresel ısınma ve Amazon yangınları gibi sorunların gölgesinde bir araya gelen liderlerin yaşadıkları görüş ayrılıkları, birlik ve ortak adım için oluşturulan G-7’yi de sınavla karşı karşıya bırakıyor.

25.08.2019Dünya
G20 liderleri serbest küresel ticareti genişletmeye çalışacak

G20 liderleri serbest küresel ticareti genişletmeye çalışacak

Küresel ekonomik sorunlar ve göç konusunda önemli platformlardan olan G20 Liderler Zirvesi, 30 Kasım-1 Aralık’ta Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te gerçekleştirilecek.

28.11.2018Ekonomi
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Vizesiz Avrupa hedefine onay çıktı

Vizesiz Avrupa hedefine onay çıktı

Avrupa’ya mülteci akınının durması için Türkiye’ye umut bağlayan AB, 7 Mart zirvesinde Başbakan Davutoğlu’nun sunduğu şartları büyük ölçüde kabul etti. Ancak Türkiye’nin AB ile beş başlığın müzakereye açılması talebi Kıbrıs Rum engeline takıldı. AB, başka bir başlığın açılmasını önerdi. Türkiye’nin haziranda vizesiz Avrupa hedefine ise onay çıktı.

18.03.2016Dünya
Atlantik Zirvesinde önemli açıklamalar

Atlantik Zirvesi'nde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin insani krizler karşısında verdiği onurlu mücadelesinde yalnız bırakıldığını belirterek, "Yaklaşık 5 yıldır Suriye ve Irak'tan gelen 2,5 milyon göçmenin yol açtığı ekonomik ve sosyal yükün tamamını ülke olarak tek başımıza karşıladık, sırtlandık" dedi.     

19.11.2015Ekonomi
Bahçeliden ilk grup toplantısında sert sözler

Bahçeli'den ilk grup toplantısında sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.  Bahçeli, "Türkiye, medya özgürlüğü, kişi hak ve güvenliği liginde küme düşmüştür. Başörtülü kadınlara kelepçe vurulan ülkenin ismi Türkiye’dir. Sonra dönüp başörtüsünün toplumda olumlu algılandığını söyleyen ve başı açıkları tahkir eden valilerin görev yaptığı ülkenin ismi Türkiye’dir” dedi.

17.11.2015Gündem
Sağduyu zirvesi

Sağduyu zirvesi

G-20’nin sivil ayağı olan C-20’nin (Civil Society 20) Türkiye Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Kasımda Antalya’da yapılacak G-20 Zirvesi’nin son olaylar nedeniyle iptal edilmesi söz konusu değil. 20 yılda gelen bir fırsat bu. Bu dönemde bizler de sağduyulu olmalıyız. Amacımız bu sağduyuyu ‘G-20 Zirvesi’ne entegre etmek” diye konuştu.

10.09.2015Ekonomi
Gürel: İlişkileri gözden geçiririz

Gürel: İlişkileri gözden geçiririz

Dışişleri Bakanı Şükrü Sina Gürel, AB'nin 2003'te Türkiye'ye müzakere tarihi vermemesi halinde, AB ile ilişkilerini her bakımdan gözden geçirmek zorunda kalacağını söyledi.

25.10.2002Gündem
Brüksel Zirvesinde Türkiyeye tarih yok

Brüksel Zirvesi'nde Türkiye'ye tarih yok

Avrupa Birliği, Brüksel zirvesinde, Türkiye'ye üyelik görüşmeleri için tarih vermedi. Zirvenin sonuç bildirisi taslağında, Türkiye'nin yanı sıra Romanya ile Bulgaristan'a da üyelik için tarih yer almadı.

25.10.2002Gündem

Yazar Sonuçları

G-7 zirvesinin düşündürdükleri

Dünya kamuoyunun dikkatleri bu hafta sonu Fransa’nın Biarritz kentinde yapılan G-7 Zirvesi üzerindeydi.

29.08.2019

2018 yılında uluslararası ilişkiler

Önceki 2 yazımda 2018 yılına Türk dış politikası açısından bakmıştım. Bugün geçen yıla genel olarak uluslararası ilişkiler ve Dünya açısından bakacağım.

8.01.2019

İki önemli konferans

ABD Başkanı Trump katıldığı her toplantıda dikkatleri üzerine topluyor. Katıldığı her uluslararası toplantıda basın-yayın organlarının dikkatleri Başkan Trump’ın üzerinde oluyor. Trump attığı “twitler”, toplantılardaki çoğu zaman geleneklere uymayan davranışları ile odak noktası haline geliyor.

13.12.2018

Karadeniz'de çatışma ve istikrarsızlık

2018 yılı G-20 Zirvesi bitti. Bu ayın sonunda örgütün liderliği ve sekreteryasını yapma görevi Japonya’ya geçecek. Önümüzdeki sene G-20 toplantıları ve sonucundaki Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Japonya’da (Osaka’da) yapılacak.

4.12.2018

Varşova Zirvesi'nin tarihi önemi

Avrupa çok zor bir süreçten geçiyor.

10.07.2016