MENÜ

Gemi

Gemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.832 Gemi haberi bulunmuştur.

Gemi, su üstünde dengede durabilen, manevra kabiliyeti bulunan belli bir büyüklüğe sahip olan ulaşım aracıdır.

 

Gemi Haberleri

Döviz yerine TL ile sözleşmelere ilişkin yeni tebliğ yayımlandı

Döviz yerine TL ile sözleşmelere ilişkin yeni tebliğ yayımlandı

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan yeni bir tebliğe göre Türkiye'de yerleşik Türk vatandaşı olmayan kişilerin dövize endeksli gayrimenkul satış ve gayrimenkul kiralama sözleşmeleri yapılabilecekleri duyuruldu.

16.11.2018Ekonomi
İzmirin kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

İzmir'in kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

İzmir'in kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

14.11.2018Ekonomi
CHPnin 140 belediye başkan adayı belli oldu

CHP'nin 140 belediye başkan adayı belli oldu

CHP'de 24 Ekim'de toplanan Parti Meclisinde (PM) 105 ilçe ve belde belediye başkan adayının açıklanmasının ardından bugün 140 aday daha açıklandı.  CHP'de 24 Ekim'de toplanan Parti Meclisinde (PM) 105 ilçe ve belde belediye başkan adayının açıklanmasının ardından bugün 140 aday daha açıklandı.  

14.11.2018Gündem
Ticari uyuşmazlıklara da zorunlu arabuluculuk geliyor

Ticari uyuşmazlıklara da zorunlu arabuluculuk geliyor

Altı milletvekili tarafından Meclis Başkanlığına sunulan kanun teklifine göre ticari uyuşmazlıklarda işçi-işveren uyuşmazlıklarında olduğu gibi zorunlu arabuluculuk sistemi geliyor.

14.11.2018Ekonomi
Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için geri sayım başladı

'Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için geri sayım başladı

Kasım'da altıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin hazırlıkları kapsamında binlerce narenciye ürünü kullanılarak ilginç figürler oluşturuluyor. Helikopter, uçak, gemi, tren gibi devasa figürler de ortaya çıkarken, festival alanı şimdiden vatandaşların en uğrak mekânı haline gelmeye başladı. Festivalde ayrıca 30 ülkeden 700 gösteri sanatçısı yer alacak.

14.11.2018Seyahat
Kartal istimbotu: 100 yıl sonra yeniden doğdu

Kartal istimbotu: 100 yıl sonra yeniden doğdu

MİRLİVA (Tuğgeneral) Mustafa Kemal, Adana’dan 13 Kasım 1918 günü öğle saatlerinde trenle İstanbul’a geldikten sonra, Haydarpaşa Garı’ndan bindiği ‘Kartal’ istimbotuyla Galata’ya doğru giderken, 55 parçalık işgal donanmasının arasından geçer... Bu geçiş sırasında yaveri Cevad Abbas’ın ağladığını gören Mustafa Kemal’in büyük kararlılıkla söylediği “Geldikleri gibi giderler” sözü, Kurtuluş Savaşı’nın ilk işaret fişeğini ateşler.

14.11.2018Gündem
Türkiye-Rusya ticaretinde ulusal para ilgisi artıyor

Türkiye-Rusya ticaretinde "ulusal para" ilgisi artıyor

Rusya Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Aleksey Gruzdev: "Özellikle mevcut koşullarda ulusal para birimlerimizi kullanmak karşılıklı ticaretimizi artıracaktır. Ulusal para birimlerimizi kullanarak, kurumlarımızı koruma altına alıp üçüncü ülkelerin kararlarından bağımsız hale gelebiliriz.Türk devleti tarafından desteklenen, ürün veya teknolojiye yönelik taleplerin bulunduğu projelere ilgi duyuyoruz. Bu nedenle Türk meslektaşlarımızla bir 'Dış Ticaret Eylem Planı' yapılması konusunda anlaştık."açıklamalarında bulundu.

13.11.2018Ekonomi
Dünyanın ulaşılması en zor yeri 300 kişi yaşıyor, yılda sadece bir kez gemi geliyor ve..

Dünyanın ulaşılması en zor yeri! 300 kişi yaşıyor, yılda sadece bir kez gemi geliyor ve..

Dünyada öyle bir yer var ki, ne savaşlar ne de ekonomik krizler orayı hiçbir zaman etkilemedi. Burası İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı Tristan da Cunha… 300 kişinin yaşadığı yeri özel kılan ise dünyanın ulaşılması en zor yeri olması… İşte Tristan da Cunha ile ilgili ilginç bilgiler…

13.11.2018Seyahat
Bu yıl 152 kruvaziyer demirledi

Bu yıl 152 kruvaziyer demirledi

Kruvaziyer turizmin önemli merkezlerinden Kuşadası Ege Port Limanı, bu yıl 152 kruvaziyerle gelen 122 bin 321 yabancı misafiri ağırladı.

11.11.2018Ekonomi
10 ayda 3 milyon 770 bin turist ziyaret etti

10 ayda 3 milyon 770 bin turist ziyaret etti

Doğu Karadeniz Bölgesi'ne bu yılın ilk 10 ayında toplam 3 milyon 870 bin turist geldiği belirtildi. Turistler en fazla Trabzon'u ziyaret ederken, Trabzon’u bu yılın ziyaret eden turist sayısı geçen yıla oranla azaldı.

11.11.2018Ekonomi
Kuşadasına sezonun son kruvaziyer gemisi geldi

Kuşadası'na sezonun son kruvaziyer gemisi geldi

Kruvaziyer turizminin önemli merkezlerinden Kuşadası Limanı'na, sezonun son gemisi Malta bayraklı Celestyal Olympia gemisiyle bin 300 yolcu geldi.

10.11.2018Ekonomi
Son dakika... Norveçte gemi kazası

Son dakika... Norveç'te gemi kazası

Norveç'in batı kıyısı açıklarında bir petrol tankeri ve askeri fırkateyn çarpıştı.

8.11.2018Dünya
‘Umutlu karamsar’la yeniden buluşurken

‘Umutlu karamsar’la yeniden buluşurken

Doğan Kitap, modern edebiyatımızın büyük ustalarından Oktay Akbal’ın eserlerini yeniden yayımlıyor. İlk iki kitap, ‘Garipler Sokağı’ ve ‘Suçumuz İnsan Olmak’ çıktı bile. Kısa ve çarpıcı anlatımıyla dikkat çeken atmosfer yaratma ustası Akbal’ı tanımak için iyi fırsat. Özellikle ‘Suçumuz İnsan Olmak’ oldukça etkileyici, bitmesin diye okunan bir roman.

7.11.2018Kitap Sanat
İran’ın batık gemisi bile yaptırım listesinde

İran’ın batık gemisi bile yaptırım listesinde

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD’nin 5 Kasım’da İran’a karşı uygulamaya başladığı kapsamlı enerji, sigortacılık ve gemi ticareti yaptırımlarının batık bir gemi ve altı yıl önce kapanmış bir İran bankasını da kapsadığını söyledi.

6.11.2018Dünya
Hangi ayda nereyi gezmeli İşte 12 ay gezi önerileri...

Hangi ayda nereyi gezmeli? İşte 12 ay gezi önerileri...

Tatil fotoğraflarınızla bir adım öne çıkmak ve herkesten farklı vakit geçirmek elinizde. İşte 12 ay boyunca ister kısa bir hafta sonu tatili, isterseniz birkaç haftalık kaçamaklar için en iyi tatil önerileri...

6.11.2018Seyahat
Son dakika... Trump: Tüm dünyada petrol fiyatlarının artmasını istemiyorum

Son dakika... Trump: Tüm dünyada petrol fiyatlarının artmasını istemiyorum

ABD Başkanı Donald Trump, yaptırımlar ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump, "Yaptırımlar konusunda biraz daha yavaş gitmek istiyorum. Tüm dünyada petrol fiyatlarının artmasını istemiyorum.' dedi.

5.11.2018Dünya
Türkiye bu görüntüyü konuşmuştu Nedeni şoke etti

Türkiye bu görüntüyü konuşmuştu! Nedeni şoke etti

ÇANAKKALE Boğazı ve Adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş.’ye ait, Kabatepe-Gökçeada seferini gerçekleştiren 57. Alay Feribotu’nda meydana gelen makine arızasının nedeni ortaya çıktı. Feribottaki arızanın, deniz dibindeki bir araç lastiğinin pervaneye sıkışması sonucu meydana geldiği açıklandı.

5.11.2018Gündem
Deniz piyadelerinin koruyucusu (ZAHA) görücüye çıkıyor

Deniz piyadelerinin koruyucusu (ZAHA) görücüye çıkıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak için geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Araçları (ZAHA) konsepti, ilk kez Endonezya'daki Indo Defence Fuarı'nda tanıtılacak.

5.11.2018Teknoloji
Akdeniz ve Ege mesajı: Meydanı denizdeki haydutlara bırakmayacağız

Akdeniz ve Ege mesajı: Meydanı denizdeki haydutlara bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye rağmen Doğu Akdeniz ve Ege’de adım atılamayacağını belirterek “Suriye’deki teröristlere nasıl günlerini gösterdiysek, denizlerdeki haydutlara da meydanı bırakmayacağız” dedi. Tuzla Tersane Komutanlığı’nda TCG Burgazada korvetinin Donanma’ya teslimi ve yeni tip denizaltı Aydınreis’in kaynak törenine katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

4.11.2018Gündem
Dünya endişeyle bekliyor Yarın sabah 08.00de başlıyor...

Dünya endişeyle bekliyor! Yarın sabah 08.00'de başlıyor...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, İran ile nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak çekilmesinin ardından uygulamaya koyacağı yaptırımların ikinci aşaması yarın TSİ 08.00'de yürürlüğe giriyor.

4.11.2018Dünya
Hulusi Akar: Mavi vatan denizlerimizde menfaatlerimizin ihlal edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz

Hulusi Akar: Mavi vatan denizlerimizde menfaatlerimizin ihlal edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Muhataplarımız; mavi vatan denizlerimizde hukuki ve tarihi hak ve menfaatlerimizin ihlal edilmesine asla müsaade etmeyeceğimizi, Ege ve Akdeniz’de Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yer almadığı hiçbir projenin yaşama şansı olmadığını bilmelidirler. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Deniz Kuvvetleri unsurlarımızın hepimizin, bir bütün halinde bu tür provokasyonların tekrarına müsaade etmeyeceğimiz, hak ve menfaatlerimizin korunması için gereken her türlü adımı atacağımız da herkes tarafından bilinmelidir. Barbaros Hayrettin Paşa ve Fatih gemileri, deniz yetki alanlarımızdaki faaliyetlerine Deniz Kuvvetleri unsurlarımızın refakatinde devam etmektedir" açıklamasında bulundu.

4.11.2018Ekonomi
Yolcu gemisini halatla kıyıya çektiler

Yolcu gemisini halatla kıyıya çektiler

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde GESTAŞ AŞ'ye ait yolcu gemisi teknik bir problem nedeniyle yanaşamayınca halatla çekilerek iskeleye yanaştırıldı.

4.11.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda düzenlenen Milgem Projesinin üçüncü gemisi TCG Burgazada’nın Deniz Kuvvetleri’ne teslimi ve yeni tip denizaltı Aydınreis’in İlk Kaynak Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz” dedi.

4.11.2018 Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ayasofya hakkında en ilginç üç bilgi...

Abartısız onlarca kez ziyaret ettim Ayasofya’yı. Her ziyaretimde farklı bilgiler öğrenip ruhumu tatmin etsem de Ayasofya’yla ilgili bazı belli başlı klasik bilgi ve efsaneleri çok seviyorum. Her ziyaretimde de mutlaka bunları görmeye ya da düşünmeye koyuluyorum. İşte benim Ayasofya’yla ilgili en çok sevdiğim üç bilgi…

16.11.2018

Huzurlu ve sakin: Oslo

Norveç’in başkenti ve en büyük şehri Oslo… Sadece siyasi açıdan değil, ekonomik ve kültürel açıdan da Norveç’in merkezi. Başkent ve ‘en büyük şehir’ olarak bahsetsek de aslında Oslo, diğer İskandinav başkentlerine ve Batı Avrupa şehirlerine kıyasla küçük bir kent. Şehrin huzuru ve insanların sakinliği de tam olarak buradan geliyor.

13.11.2018

Açılın! Erdal Beşikçioğlu’nu savunacağım

Vuruyorlar da vuruyorlar Erdal Beşikçioğlu’na...

13.11.2018

Atatürk ve deniz

Devlet kurma ağırlığı altında, denize en çok vakit ayıran lider oldu. Halkıyla kürek çekti, deniz yarışlarını izledi, denizciliği ulusal bir ideal haline getirmek için çalıştı. Bunun gerçek olduğunu görmedi belki ama, e biz ne güne duruyoruz? 80’inci ölüm yıl dönümünde onu büyük özlem ve elbette sonsuz şükranla anıyoruz.

9.11.2018

Asil kuzeyli: Stockholm

Kanalları sebebiyle Kuzeyin Venedik’i veya Kuzey’in Paris’i olarak adlandırılsa da Stockholm, o kadar kendine has bir şehir ki, herhangi bir yerle kıyaslamak haksızlık olur. İşte size Stockholm gezi rehberi...

5.11.2018