MENÜ

Garenta

Garenta ile ilgili tüm haberleri, son dakika Garenta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Garenta haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68 Garenta haberi bulunmuştur.

Garenta Haberleri

Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor

"Uludağ Ekonomi Zirvesi" başlıyor

İki gün sürecek zirvenin açılışı ve ilk gün oturumları yarın yapılacak. Zirveye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile çeşitli ülkelerden iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katılacak.

21.03.2019Ekonomi
Galatasaraya yeni sponsor

Galatasaray'a yeni sponsor!

Galatasaray Futbol Takımı'nın forma sırt sponsoru MOOV by Garenta oldu.

25.01.2019Futbol
Galatasaraya yeni sponsor

Galatasaray'a yeni sponsor

Galatasaray Kulübü, futbol takımının forma sırt reklamı için online ikinci el otomobil alım satım platformu "ikinciyeni.com" ile sponsorluk anlaşması yaptı.

17.08.2018Futbol
Galatasaraya yeni sponsor

Galatasaray'a yeni sponsor

Galatasaray Kulübü, futbol takımının forma sırt reklamı için online ikinci el otomobil alım satım platformu "ikinciyeni.com" ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

17.08.2018Futbol
Borç almayın ortak alın

Borç almayın ortak alın

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde iş dünyasına önemli mesajlar verdi. Dövizle borçlanmaya sınır getireceklerini ifade eden Şimşek, iş dünyasına borçlanmak yerine ortak alma çağrısında bulundu. Mehmet Şimşek, yıllardır tartışılan kıdem tazminatı düzenlemesinde de önümüzdeki aylarda gelişme olabileceği mesajını verdi.

23.03.2018Ekonomi
1. Melez Savaşları

1. Melez Savaşları

Yaşanan emisyon skandalları ve sıkılaşan kanunlarla dizel motorlu araçlar yavaş yavaş yerlerini hibrit yani hem elektrikli hem benzinli motorlara sahip ‘melez’ otomobillere bırakıyor. Yüzde 100 elektrikli otomobillere geçişte önemli bir köprü olacak hibrit otomobiller özellikle Asyalı markalar arasında yeni bir savaşı başlatacak gibi görünüyor. Çünkü Toyota’dan sonra Türkiye’de Kia da ‘Niro’ ile hibrit silahını çekmiş durumda.

21.05.2017Ekonomi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesinde konuştu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu

Türkiye'nin en önemli ekonomi buluşmaları arasında yer alan Capital ve Ekonomist Dergileri'nin organizasyonunda, Garenta ana sponsorluğunda düzenlenen 6'ncı Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Zirvede Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarda bulundu.

24.03.2017Ekonomi
2017’ye ‘Çelik’ gibi başlangıç

2017’ye ‘Çelik’ gibi başlangıç

Anadolu Grubu bünyesinde hızla büyüyen Çelik Motor, 2017 yılına marka sayısını 4’e çıkararak girdi. Koreli Kia’nın Türkiye temsilcisi olan Çelik Motor, 2017 yılında ÖTV artışına bağlı kiralama sektörünün büyüyeceğinden yola çıkarak, Garenta’nın desteğiyle çalışacak ‘KIARENT’ isimli yeni bir şirket kurdu. Yeni şirket Kia almak isteyenlere 36 aya kadar uzun dönem kiralama opsiyonu da sunacak.

1.01.2017Ekonomi
‘Bahriyeli’ lakaplı eski subay Bora Koçak, otomotivde adım adım zirveye çıktı

‘Bahriyeli’ lakaplı eski subay Bora Koçak, otomotivde adım adım zirveye çıktı

Deniz Kuvvetleri’nden 7 yıl subaylık yaptıktan sonra Hürriyet’te yayınlanan ilanla Anadolu Grubu’nda özel sektöre adım atan Bora Koçak, 20 yıl sonra aynı kurumda başkan oldu. 1 Ağustos’ta Anadolu Holding’te Otomotiv Grubu Başkanı olarak görev yapmaya başlayan Koçak, “Subaylıktan ayrıldığımda özel sektörde tanıdığım tek bir isim dahi yoktu. İlanla girdiğim bu sektörde hiçbir pozisyonla ilgili benim bir talebim olmadı” diye konuştu.

25.09.2016Ekonomi
İşte şimdi bizden korkun

İşte şimdi bizden korkun

Güney Koreli otomotiv devi Kia, Türkiye’de büyük rekabetin yaşandığı C sedan segmentine 3 yıl aradan sonra Cerato ile geri döndü. 1.6 litrelik dizel otomatik Cerato ile satış hedefini 30 bine yükselten Kia, Türkiye’de devler ligine yükselecek.

3.07.2016Ekonomi
Garenta’ya yetmez

Garenta’ya yetmez

2016’nın başında tüm araç kiralama operasyonunu ‘Garenta’ çatı markası altında birleştiren Çelik Motor, bu gelişmeyi müşterilerine ‘Yetmez’temalı yeni reklam filmiyle duyuruyor. Kısa sürede Türkiye’de araç kiralama sektörünün en büyük ilk üç markası arasına giren ve 2015’te yüzde 67 oranında büyüyen Garenta, 2016’da 30 bin adetlik araç parkını yönetiyor.

28.04.2016Ekonomi
‘Anadolu’da bahriyeli başkan

‘Anadolu’da bahriyeli başkan

ANADOLU Grubu’nun üst yönetiminde önemli değişiklikler yapılıyor. Yazıcılar Holding’den konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı.

18.04.2016Ekonomi
Türkiye AB için önemli

Türkiye AB için önemli

TÜRKİYE’nin Davos’u olarak nitelendirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin akılda kalan oturumlarından biri de eski İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt’in de katıldığı ‘Yeni Dünya Düzeni ve Gelecek’ başlıklı panel oldu. Reinfeldt’in Türkiye’nin AB için önemini vurguladığı panelde, ambargolardan kurtulan İran’ın yarattığı fırsatlar da ele alındı.

27.03.2016Ekonomi
Düşük faiz için enflasyon inmeli

Düşük faiz için enflasyon inmeli

Yerli Davos olarak adlandırılan Uludağ Ekonomi Zirvesi dün başladı. 1100’ün üzerinde üst düzey iş insanını buluşturan etkinlik, 2 gün sürecek. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Zulüm yapmamak gelecek nesillere zulümdür” dedi ve  faizin düşmesi için önce enflasyonun düşmesi gerektiğine işaret etti. Bu sözler zirvenin açılışına damga vurdu.

25.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Elektrikli otolar destek bekliyor

Özellikle Avrupa’da emisyon sınırlaması nedeniyle köşeye sıkışıp çözümü elektrikli otomobil üretmekte bulan dev markaların kafasındaki soru: “Yüksek maliyetli bu araçları kime ve nasıl satacağız?” Geçen hafta İngiliz Dyson’ın, “Ticari anlamda geçerliliğini göremedik ve uygun alıcı bulamadık” gerekçesiyle 3.2 milyar dolarlık elektrikli otomobil projesini bitirmesi bu konudaki endişeleri arttırırken, daha fazla destek ihtiyacını gündeme taşıdı.

14.10.2019

Pazar yüzde 35 düştü 2019’da teşvik şart!

ÖTV ve KDV indirimiyle son 2 ayda bir nebze de olsa nefes olan otomotiv sektörü, resmi olmayan rakamlara göre yılı yüzde 35’lik düşüşle, yaklaşık 620 bin adetlik satışla tamamladı. Şimdi sektörde nefesler tutuldu ve gözler 2019’da teşviklerin devam edip etmeyeceğine çevrildi.

31.12.2018

Yeni havalimanında ‘Rent a car’ pazarlığı

29 Ekim’deki resmi açılışına sayılı günler kala ’İstanbul Yeni Havalimanı’nda bugünlerde son rötuşlar yapılıyor.

21.10.2018

Tuncay Bey’e Honda’yı unutturacak mı?

BORA Koçak. Nam-ı diğer ‘Bahriyeli.’ Bilmeyenler için 7 yıl Deniz Kuvvetlerinde subay olarak görev yaptıktan sonra ayrılan ve 1996 yılında Hürriyet’te yayınlanan iş ilanıyla otomotiv sektörüne Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor’da satış sonrası eğitim sorumlusu olarak adım atan Bora Koçak, geçtiğimiz ağustos ayında yani 20 yıl sonra aynı kurumda başkan oldu.

26.03.2017

Uber taksiler bir kadına emanet...

Önceki gün Uber’in Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı’yla öğle yemeğinde buluştuk...

26.04.2016