MENÜ

Friedensreich Hundertwasser

Friedensreich Hundertwasser ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Friedensreich Hundertwasser haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Friedensreich Hundertwasser haberi bulunmuştur.

Friedensreich Hundertwasser Haberleri

Doğayla mimarinin buluşması: Die Grüne Zitadelle

Doğayla mimarinin buluşması: Die Grüne Zitadelle

Almanya'nın Magdeburg kenti, ilginç tasarımlarıyla ünlü mimar Friedensreich Hundertwasser'in elinden çıkan sıra dışı bir binaya sahip.

22.04.2019Seyahat
Mimarisiyle dikkat çeken bira fabrikası

Mimarisiyle dikkat çeken bira fabrikası

Dünyanın en eski bira markalarından Kuchlbauer’in Kulesi göz kamaştırıyor. İçinde 4200 parçalık bira bardağı koleksiyonu olan Kuchlbauer Kulesi’nin mimarisi bildiğiniz yapılara hiç benzemiyor. Kuchlbauer Kulesi’nde 4200 parçalı bira bardağı sergisini görebilir ve bira yapımını incelikleriyle öğrenebilirsiniz…

26.12.2017Seyahat
Noel ışıkları altında Viyana

Noel ışıkları altında Viyana

Yılın renkli, eğlenceli ve hareketli zamanı aralık ayı geldi. Aralık ayı benim için bir çeşit hesap kitap ayıdır yılın en sevdiğim dönemidir. Yeni bir yıl, alınan yeni kararlar ve umut demektir. Ağaç süslemek, hediye almak, sevdiklerimi sevindirmek... Yılın bu renkli dönemini bir de yurt dışında bir ülkede geçirmek hep hayal ettiğim bir şeydi. En sevdiğim Avrupa şehirlerinden biri olan Viyana'yı bu yıl ikinci kez yılın bir de bu döneminde ziyaret etmek için yola düştüm. İşte size Noel ışıkları altında Viyana gezi rehberi…

20.12.2017Seyahat
Müziğin ve sanatın başkenti: Viyana

Müziğin ve sanatın başkenti: Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana, konumu nedeniyle yıllar boyunca birçok krallık görmüş. Kültür birikimi mimarisinde, tarihinde ve havasında kendini hissettiriyor. Sonbahar da bir hafta sonunuzu Viyana’yı gezmek için ayırırsanız dolu dolu bir gezi ile dönersiniz evinize. İşte size Viyana gezi rehberi…

31.10.2017Seyahat
Sanayi kentinin çöpü 80 bin konutu aydınlatacak

Sanayi kentinin çöpü 80 bin konutu aydınlatacak

Türkiye'de ilk defa Kocaeli'de kurulacak evsel atıktan enerji üretim tesisi ile yılda 80 bin konutun 1 yıllık tüketimine denk gelen 250 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretilecek.

4.11.2016Ekonomi
Sevdiği ressamlara bahçıvanlık yaptı 200 tabloluk koleksiyona sahip oldu

Sevdiği ressamlara bahçıvanlık yaptı 200 tabloluk koleksiyona sahip oldu

Avusturyalı Herbert Aulehla güzel sanatlara meraklı bir bahçıvan. Bütçesi küçük, hayalleri büyük. Zekasını kullandı, hem hayran olduğu sanatçılarla tanıştı hem de bahçıvanlık karşılığında birer eserlerine sahip oldu.

18.11.2006Kelebek
Mimaride pembe dünya

Mimaride pembe dünya

Doğayla dost mimari üslubuyla dikkat çeken Avusturya doğumlu Friedensreich Hundertwasser’ın Magdeburg’daki yeni projesi büyük ilgi çekti. Pembe renge boyanmış site, mağazalar, ana okulu, bir otel ve 55 apartman dairesinden oluşuyor.

22.09.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Beethoven ve Mozart'ın yetiştiği topraklar: Viyana

Geleneksel ve modern hayatın iç içe olduğu Avusturya'nın kültür başkenti... Gezilecek yerler açısından çok fazla mirasa ev sahipliği yapmasının dışında, müzik ve doğasıyla da diğer Avrupa şehirlerinden bir adım önde yer alıyor. Kültür birikimi bir şehir olduğunu mimarisinden, tarihinden ve her sokak aralarından duyduğunuz klasik müzik seslerinden anlıyorsunuz. Bana göre de Avrupa'nın en uygun şehirlerinden birisi... Dünyaca ünlü müzisyenler Beethoven, Mozart'ın yetiştiği toprakları gelin yakından tanıyalım.

21.11.2018
Müziğin ve sanatın yurdu: Viyana

Müziğin ve sanatın yurdu: Viyana

Avusturya'nın en büyük ve en kalabalık şehri Viyana... Benim içinse Viyana, içinden müziğin geçtiği, sanatın her karesine dokunduğu bir şehir. Mozart, Beethoven, Brahms gibi pek çok değerli bestecinin yuvası olmuş bir kent. Özellikle bahar aylarında şehir bambaşka bir çehreye dönüşüyor. İşte size Viyana gezi rehberi...

23.03.2017