MENÜ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 356 Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen haberi bulunmuştur.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Haberleri

Eskişehir müzesine, koleksiyoner hayaline, eserler seyircisine kavuşuyor

Eskişehir müzesine, koleksiyoner hayaline, eserler seyircisine kavuşuyor

Tren yolculuğunu sevenlerdenseniz yeni rotanız belli. Hatta günübirlik bile gidebilirsiniz. Eskişehir’deki Odunpazarı Modern Müze (OMM), bugün kapılarını açıyor. Mimar Erol Tabanca’nın yaklaşık 20 yıldır oluşturduğu koleksiyondan eserlerin yer aldığı ilk sergi ‘Vuslat’ın küratörü ise Galeri Nev’in kurucusu Haldun Dostoğlu.

Frankfurt’ta hizmete giren ‘Eskişehir Tramvayı’nı iki başkan sürdü

Frankfurt’ta hizmete giren ‘Eskişehir Tramvayı’nı iki başkan sürdü

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in kardeş şehir Frankfurt ziyareti dolu dolu geçiyor. Büyükerşen, Frankfurt’ta hizmete giren Eskişehir Tramvayı’nı bizzat sürdü, Peter Feldmann ile ev ve iş yerlerini gezip Türk kahvesinde çay içti.

18.08.2019Avrupa
Frankfurt’ta kardeş kentler dostluk turnuvası

Frankfurt’ta kardeş kentler dostluk turnuvası

Frankfurt’un kardeş şehirleri Eskişehir’le Tel-Aviv’den amatör futbol takımlarının katılacağı dostluk turnuvasının üçüncüsü Frankfurt’ta düzenleniyor.

8.08.2019Avrupa
Büyükerşen’e saldırı davasında karar verildi

Büyükerşen’e saldırı davasında karar verildi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı.

13.11.2018Gündem
10’uncu yıl kutlamasında farklı disiplinler birbirine ‘yaklaştı’

10’uncu yıl kutlamasında farklı disiplinler birbirine ‘yaklaştı’

İstanbul’da özel bir vakıf üniversitesi kuruluşunun 10’uncu yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu kapsamda disiplinler ötesi yaklaşımların ele alındığı seminerler yapıldı. Etkinliklerin ilki, 17-18 Ekim’de ‘Yaklaş’ temasıyla gerçekleştirildi.

19.10.2018Eğitim
48 mükerrerciye disiplin yolu

48 mükerrerciye disiplin yolu

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, mükerrer imzalara ilişkin “Bu disiplin suçu, bunları partiden atın” dediği öne sürüldü.

7.02.2018Gündem
Büyükerşene saldıran sanıklar serbest

Büyükerşen'e saldıran sanıklar serbest

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i darp ettiği ileri sürülen 3 sanık, yargılanmalarının ilk duruşmasında serbest bırakıldı.

1.12.2017Gündem
Büyükerşenin balmumu heykelleri İstanbulda

Büyükerşen'in balmumu heykelleri İstanbul'da

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı, 100´ü aşkın balmumu heykelinin yer aldığı “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” dün Özdilek Vakfı tarafından Levent´teki ÖzdilekPark İstanbul AVM´de ziyarete açıldı.

22.09.2017Kitap Sanat
CHP lideri Kılıçdaroğlunun tuğlaya yapışacak plakete soyadı yanlış yazıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tuğlaya yapışacak plakete soyadı yanlış yazıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’nin Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Kocadere Kamp Alanı’nda düzenlenen Adalet Kurultayı’nın son gününde köylülerle kahvaltı yaptıktan sonra geceleri konakladığı alandaki karavanına geçti.

29.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Serap Soyaltın’ın sıcak resimleri

“Yeni yıl nasıl başlarsa, bütün yıl öyle geçer” denir ya, ben de bu sözden hareketle yeni yılın ilk yazısının sevimli, bol renkli ve bıcır bıcır hareketli olmasını istedim.

7.01.2019

Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeni senaryo

DÜN 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün muhalefetin ortak adayı olup olmayacağının büyük ölçüde netleştiği bir gündü.

25.04.2018

İç Anadolu'nun modern şehri: Eskişehir

Gururla söyleyebilirim ki; bizim de temiz, büyük su kanalında yüzen teknelerimiz, su üstüne inşa edilmiş köprülerimiz, birlerce yıl olduğu gibi bugün de şehre yaşam olanağı sağlayan, eskiyi bozmadan modernleşmiş bir şehrimiz, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkılarak, kendini geliştirmekte olan uygar ve çağdaş bir gençliğimiz var. “En iyi, en güzel “ şekilde şehirleşme ve toplum bilincinin olabileceğinin kanıtını sunan bu masalsı şehrimiz keşfedilmeyi bekliyor.

13.03.2018

Zamanda yolculuk: Odunpazarı

Eskişehir merkezine çok yakın bir ilçe olan Odunpazarı restore edilen evleriyle çok meşhur. Odunpazarı evleri şehrin 'Dünya Kültür Mirası'na eklediği en önemli eserler arasında yer alıyor. Osmanlı ve Türkmen evlerinin hüküm sürdüğü sokaklarda eski zamana yolculuğa çıkıyorum yine... İşte size Odunpazarı gezi rehberi...

10.01.2018

İşte stratejimiz: ‘Türkiye, Müslüman dostu turizm ülkesi’... Turizm Şûrası’ndan inciler...

DÜN başlayan 3. Turizm Şûrası ile ilgili yazımız üzerine şûraya katılan bir turizmci bizi arayıp, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda başlayıp daha sonra iki gün süreyle Sheraton Otel’de devam edecek şûra ile ilgili biraz kulis, biraz da bilgi verdi.

2.11.2017

Turizm Şûrası bugün toplanıyor: Turizm gericiliği kaldırmaz

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 1-3 Kasım’da Ankara’da ‘Tam Zamanı’ sloganı ile gerçekleştirecekleri 3. Turizm Şûrası’nın “Özellikle içinde bulunduğumuz şartlar bakımından turizmin stratejik bir sektör haline gelebilmesi için üçüncü evreye, hamle dönemine geçişi sağlamayı ümit ettiklerini” söyledi.

31.10.2017

İstanbul’u kurtaracak bir öneri

RANTIN dayanılmaz cazibesi imara açılan arazi miktarını, yapılaşma oranını ve insan nüfusunu İstanbul’da her geçen gün katlayarak artırıyor.

21.09.2017

Atatürk’süz müfredat olmaz

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın kamuoyuna ‘müjde’ olarak sunduğu 2017-2018 eğitim dönemi müfredatı üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapan Eğitim İş Sendikası,  AKP döneminde Milli Eğitim müfredatında yapılan en köklü değişikliklerden biri olan yeni müfredatın ‘art niyetli’ olduğunu savunuyor ve “Müfredatın meydana getirilme usulü, KHK’larla ülkeyi yöneten AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na yakışır biçimde gerçekleşmiştir” diyor.

20.07.2017