MENÜ

Emlak Vergisi 2. Taksit

Emlak Vergisi 2. Taksit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emlak Vergisi 2. Taksit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 314 Emlak Vergisi 2. Taksit haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi 2. Taksit Haberleri

Emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılır Son gün ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılır? Son gün ne zaman?

Konut ve iş yeri sahiplerinin yılda iki taksit olarak ödediği emlak vergisi 2. taksiti, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği takvim üzerinden yatırılacak. Toplam 1 aylık bir süreç içerisinde yer gerçekleştirilen emlak vergisi 2. taksit ödemesi, belediyelere gerçekleştirilecek. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemesi ne zaman yapılacak? İşte, o detaylar

14.11.2018Ekonomi
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

Pek çok konut sahibi vatandaş, emlak vergisi taksit ödemeleri hakkında araştırma yapıyor. Bu yıl ödeyecekleri emlak vergisinin 2. taksit ödemelerinin ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

8.11.2018Gündem
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı konut sahibi olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Paylı mülkiyet halinde malik olanlar, hisseleri oranında mükellef sayılıyorlar. Konut sahibi olanlar emlak vergisini yıl içinde iki taksit olarak ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman?

3.11.2018Gündem
Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman? Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil?

Emlak vergisinin mükellefi; bina, arsa ve arazinin maliki (sahibi), varsa intifa hakkı sahibi (kullananlar), her ikisi de yoksa bina, arsa ve araziye malik gibi tasarruf edenlerdir. Paylı mülkiyet halinde malik olanlar, hisseleri oranında mükellef sayılıyorlar. Konut sahibi olanlar emlak vergisini yıl içinde iki taksit olarak ödeyebiliyor. Emlak vergisi ilk taksit dönemi mayıs ayında gerçekleşmişti, şimdi ise gözler 2. taksit ödemelerinde. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ne zaman? Kimler emlak vergisi ödemek zorunda değil?

30.10.2018Ekonomi
Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün!

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün yaklaşıyor. Her sene iki taksit halinde ödenen Emlak Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri mart ayında başlamıştı. 1986 yılından beri belediyeler tarafından alınan verginin son ödeme tarihi 31 Mayıs olarak belirlendi.

30.05.2016Ekonomi
2016 yılı emlak vergisi ne zaman ödenir

2016 yılı emlak vergisi ne zaman ödenir?

Emlak vergileri ne zaman ödenir? 2016 Emlak vergisi birinci taksit ödeme tarihleri ne zaman? Emlak vergisi nereye ödenir? Detaylar haberimizde.

16.03.2016Gündem
Emlak ve çevre vergileri için son hafta

Emlak ve çevre vergileri için son hafta

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri, 13 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. Maliye Bakanlığı, ''emlak vergisi'' rayiç değerlerindeki ihtilaflar nedeniyle, 30 Kasım tarihinde sona eren ödeme süresini 13 Aralık Cuma günü çalışma saati sonuna kadar uzatmıştı.

8.12.2002Ekonomi
Tapu ve imar kanunlarında değişiklik Resmi Gazetede

Tapu ve imar kanunlarında değişiklik Resmi Gazete'de

Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

10.07.2019Ekonomi
19 Nisan son gün... Kampanyadan 4 bini aşkın kişi yararlandı

19 Nisan son gün... Kampanyadan 4 bini aşkın kişi yararlandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca borcunu hemen ödeyip tapusuna sahip olmak isteyenler için başlatılan yüzde 22 indirim kampanyasından ilk 16 günde 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı. 3 bin 883 konut ve iş yeri alıcısı toplam 225 milyon 924 bin liralık borcunu kapatarak tapularını almaya hak kazanırken borcunun tamamını kapatamayan 506 konut ve iş yeri alıcısı ise 18 milyon 527 bin liralık peşin ödeme ile kampanyadan yararlanma imkanı buldu. Kampanya kapsamında 244 milyon 451 bin liralık borcun yüzde 74'üne karşılık gelen 182 milyon 77 bin liralık kısmı, kişisel birikimlerle ödendi, vatandaşlar kredi kullanmadan tasarrufla gelen bu tutarı ekonomiye kazandırdı.

13.04.2019Ekonomi
Önemli uyarı: 1 Martta başlıyor Sakın unutmayın

Önemli uyarı: 1 Mart'ta başlıyor! Sakın unutmayın

2019 yılının emlak vergisi dönemi 1 Mart’ta başlıyor, ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs’a kadar devam edecek. Emlak vergisini zamanında ödemezseniz cezası var. Ev hanımları, hiç geliri olmayanlar, emekli maaşıyla geçinenler, engelliler, gazi ve şehitlerin dul ve yetimleri de vergiden muaf...

23.02.2019Ekonomi
Dikkat O ödemelerde son 3 gün

Dikkat! O ödemelerde son 3 gün

Belediyelere ödenmesi gereken 2018 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksit ödemelerinin son günü 30 Kasım. Çankaya Belediyesi, vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini zamanında ödemeleri çağrısında bulundu.

27.11.2018Ekonomi
İkinci taksit ödemelerinde son gün 30 Kasım

İkinci taksit ödemelerinde son gün 30 Kasım

Haliliye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2018 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ile 7143 Sayılı Kanun kapsamında yapılan yapılandırmanın 2’nci taksit ödemelerinde son günün 30 Kasım olduğunu duyurdu.

22.11.2018Ekonomi
Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi ödeme işleminin nasıl yapılacağı yüzlerce kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ev sahibi olan vatandaşlar emlak vergisinin yeni yılda ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Peki, emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

6.06.2018Gündem
Dikkat: Resmi Gazetede yayınlandı.. İmar Barışı için son tarih açıklandı

Dikkat: Resmi Gazete'de yayınlandı.. 'İmar Barışı' için son tarih açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin usul ve esasları belirlendi. Yapı Kayıt Belgesi için müracaatlar 31 Ekim 2018'e kadar yapılacak, belge bedeli ise 31 Aralık 2018'e kadar ödenebilecek. Belge için başvurular, yapı maliklerinden herhangi birisi veya vekili tarafından, e-Devlet üzerinden 'Yapı Kayıt Belgesi Formu'nun doldurulmasıyla yapılabilecek.

6.06.2018Ekonomi
Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi sorgulama işleminin nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca sorgulayabiliyorlar. İşte emlak vergisi sorgulama işleminin detaylar.

26.05.2018Gündem
Boğaz’a sınırlı af

Boğaz’a sınırlı af

En büyük borç yapılandırması, varlık barışı, emeklilere ikramiye ve 12 milyon taşınmaza imar affını içeren dev torba tasarı Meclis’ten geçti. Son dakika değişikliğiyle kapsam dışında tutulan Boğaziçi sahil şeridindeki yapıların bir bölümü kapsama alınırken, Gelibolu Yarımadası ise imar affı dışında tutuldu.

11.05.2018Ekonomi
Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Komisyonda kabul edildi

Komisyonda kabul edildi

İmar barışı, borçlara yapılandırma, emekliye ikramiye ödemesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

4.05.2018Ekonomi
Emlak vergisi kimler ödemez

Emlak vergisi kimler ödemez

ÖNCELİKLE yeni barış paketinden bahsetmemiz lazım. Başbakan Binali Yıldırım geçen pazartesi günü açıkladı. Pakette çok farklı konularda düzenlemeler olacak ancak vergi mükellefleri için en önemli kısmı tabi ki vergi barışı. Kısa sürede Meclis’te görüşülüp yürürlüğe gireceği de anlaşılıyor yeni düzenlemenin.  Vergi barışını iki ana başlıkta değerlendirmek lazım.

1.05.2018Ekonomi
Mülk sahipleri için emlak vergisi oranları ne kadar Belediyelere nasıl başvuruluyor

Mülk sahipleri için emlak vergisi oranları ne kadar? Belediyelere nasıl başvuruluyor?

Mülk sahipleri için emlak vergisi oranlarının ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Mülk sahiplerinin emlak vergi değerlerini sizler için derledik. Peki, mülk sahipleri için emlak vergisi oranları ne kadar? Belediyelere nasıl başvuruluyor?

13.03.2018Gündem
2018 emlak vergisi ne kadar - Emlak vergisi nasıl ödenir

2018 emlak vergisi ne kadar? - Emlak vergisi nasıl ödenir

Ev sahibi olan vatandaşlar emlak vergisinin yeni yılda ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Bu konu hakkında merak edilen bir diğer konu da emlak vergisinin nasıl ödenebileceği yönünde. İşte 2018 emlak vergisi ödemeleri hakkında tüm detaylar

13.01.2018Gündem
2018 Emlak vergisi ne kadar, emlak vergisi borcu nasıl sorgulanır

2018 Emlak vergisi ne kadar, emlak vergisi borcu nasıl sorgulanır?

2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemlerini bu haberimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca öğrenebilirler. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar. 2018 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama|Emlak vergisi artışı ne kadar? Ne zaman ödenmeye başlayacak

11.12.2017Ekonomi
Emlak vergisinde son gün ne zaman Dikkat..Ödememeniz gereken bir parayı ödemeyin

Emlak vergisinde son gün ne zaman? Dikkat..Ödememeniz gereken bir parayı ödemeyin

Emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri 1 Kasım’da başladı. Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen emlak vergisinin 2017 yılına ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım’da (bugün) sona eriyor. Peki emlak vergisi nasıl hesaplanıyor, nereye ödeniyor? Merak edilen tüm soruların cevapları haberimizde…

30.11.2017Ekonomi
Emlak vergisi nereye ödenir Emlak vergisi nasıl hesaplanır

Emlak vergisi nereye ödenir? Emlak vergisi nasıl hesaplanır?

Emlak vergisi nereye ödenir sorusunu merak eden yüz binlerce mülk sahibi vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Her yıl mülk sahibi olan vatandaşların düzenli olarak ödediği emlak vergisi için ayrıntılar haberimizde.

28.11.2017Gündem
Herkesi ilgilendiriyor O ödemelerde son gün 30 Kasım

Herkesi ilgilendiriyor! O ödemelerde son gün 30 Kasım!

Emlak Vergisi ve 2017 yılına ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi’nin 2. taksit ödeme süresinin, bu ay bitiminde sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı.

20.11.2017Ekonomi
Kasımda ve gelecek 4 yılda ödenecek emlak vergisi

Kasımda ve gelecek 4 yılda ödenecek emlak vergisi

GAYRİMENKUL sahipleri için de, gayrimenkul alım satımı yapanlar için de 2017 vergi gündemi hep yoğundu… Yıl içinde yapılan düzenlemelerle KDV, Damga Vergisi ve harçlarda indirime gidilmişti… 1 Ekim’den itibaren konut-işyeri gibi taşınmaz alım satımında harç oranları; tekrar (yüzde 3’den) yüzde 4’e çıktı. KDV oranı 8’e indirilen (150 m2 üzeri) konut teslimlerinde oran tekrar 18’e çıktı.

31.10.2017Ekonomi
Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

ŞAHISLAR olsun, şirketler olsun ödeyecekleri Gelir veya Kurumlar Vergisi’ni kendileri beyan ediyorlar. Vergi ödenmeden önce, verginin hesaplanmasını kendileri yapıyor… Vatandaşın vergi ödenmeden önce bu vergilerde söz hakkı var yani. Emlak Vergisi ise farklı… 4 yılda bir söz hakkı- itiraz hakkı var. Eğer bu itiraz hakkı kullanılmazsa vatandaşın mülkü için ne kadar vergi uygun görülmüşse o tutar ödenmek zorunda.

25.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Geç ödemenin maliyeti arttı

Aslında yalnız emlak vergisi için değil, tüm vergiler için aynı durum söz konusu. Süresinde ödenmeyen vergiler için aylık yüzde 2 faiz işliyor artık.

28.11.2018

Emlak Vergisini kimler ödemez

Vergi barışı gündeme gelse de güncel vergi yükümlülükleri devam ediyor. Mülk sahipleri bu ayın sonuna kadar Emlak Vergisi’ni ödemek zorunda. Yazı dizimizde 3 gün boyunca, vergideki yükümlülükler, muafiyetler ve merak edilen tüm ayrıntıları ele alacağız.

1.05.2018

Hangi işyerleri emlak vergisi ödemeyecek?

EMLAK Vergisi’nin oranları belli, her yıl aynı oran üzerinden işyeri sahipleri vergilerini ödüyorlar.

24.04.2018

Kasımda ödenecek emlak vergisi

GAYRİMENKUL sahipleri için de, gayrimenkul alım satımı yapanlar için de 2017 vergi gündemi hep yoğundu...

31.10.2017

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

ŞAHISLAR olsun, şirketler olsun ödeyecekleri Gelir veya Kurumlar Vergisi’ni kendileri beyan ediyorlar. Vergi ödenmeden önce, verginin hesaplanmasını kendileri yapıyor... Vatandaşın vergi ödenmeden önce bu vergilerde söz hakkı var yani. 

25.07.2017