MENÜ

Dragon Meyvesi

Dragon Meyvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dragon Meyvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13 Dragon Meyvesi haberi bulunmuştur.

Dragon Meyvesi Haberleri

Hem şekli hem fiyatı şaşırtıyor Hayatlarında ilk kez gördüler

Hem şekli hem fiyatı şaşırtıyor! Hayatlarında ilk kez gördüler

Son zamanlarda Türkiye’de üretilmeye başlanan ancak çok yaygın olmayan ejder meyvesi, pazar tezgahlarında hem şekli hem de fiyatı ile herkesi şaşırtıyor. Çoğu kişinin ilk kez gördüğünü belirttiği meyve aynı zamanda dragon meyvesi olarak da anılıyor.

11.09.2019Ekonomi
Tropikal meyveler kazanç kapısına dönüştü

Tropikal meyveler kazanç kapısına dönüştü

Sıcak bölgelerde yetişen tropikal meyveler çiftçilerin gelir kapısı oldu. 24 çeşit tropikal meyve Türkiye'de yetiştirilebiliyor.

10.10.2019Ekonomi
Tanesi 15 TL Yok satıyor...

Tanesi 15 TL! Yok satıyor...

Hem görünümüyle hem de tadıyla ilgi çeken ejder meyvesi, üretiminin büyük kısmının yapıldığı Mersin'de tanesi 15 liradan alıcı buluyor.

18.09.2019Ekonomi
Ejder Meyvesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ejder Meyvesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ejder meyvesi, ülkemizde yavaş yavaş tanınmaya başladı. Bu meyve, pek çok özelliği içinde barındırıyor. Görüntüsü oldukça sevimli tadı da bir hayli farklı olan ejder meyvesi hakkında bilmeniz gerekenler aşağıda.

Ejder Meyvesi Nedir Faydaları Nelerdir

Ejder Meyvesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ejder meyvesi, Dragon fruit, Pitaya olarak da bilinen bu tropikal meyve son zamanların en popüler meyvesi. Peki ejder meyvesi nedir, nelere iyi gelir?

Alanya’da mango hasadı başladı

Alanya’da mango hasadı başladı

Antalya’nın Alanya ilçesinin tropikal iklime sahip olması nedeniyle tropikal meyve ağaçları adeta kazanç kapısına dönüştü. Geçtiğimiz ay avokado hasadının başlamasının ardından şimdide bir başka tropik meyve olan mango hasadı başladı.

9.09.2018Ekonomi
Kış Aylarına Doğal Koruma: Pitaya Meyvesi

Kış Aylarına Doğal Koruma: Pitaya Meyvesi!

En bilinen adıyla Pitaya, içeriğindeki C vitaminin etkisiyle güçlü antioksidan bir özellik gösteriyor. İşte muhteşem faydaları...

20.10.2017İyi Yaşam
Tanesini 16.5 TLden satıyor

Tanesini 16.5 TL'den satıyor

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, alternatif ürün olarak dikilen ve halk arasında 'Ejder meyvesi' olarak bilinen Pitaya'nın ilk denemesinde beklenenden fazla ürün elde edildiği belirtildi.

25.10.2016Gündem
Burada hiç tasa yok / Tayland

Burada hiç 'tasa yok!' / Tayland

“Mai pen rai”; Türkçe meali “Hiç tasa yok”. Tayland’da hayatın her yönünün altında yatan bu felsefe tüm bünyenizi saracak. İşte A'dan Z'ye Taylan'da nereleri gezilir, ne yenir, ne yapılır rehberi

27.04.2016Seyahat
Çin mutfağının en iyi 10 adresi

Çin mutfağının en iyi 10 adresi

Dünyada en çok beğenilen mutfaklardan biri Çin mutfağı. Kendine özgü yemek pişirme, hazırlama ve servis yapma yöntemleri zaten popüler olan Çin mutfağını daha da çekici hale getiriyor. Kızartma ve buharda pişirmenin en çok kullanıldığı bu mutfakta yemekler çabuk hazır oluyor. Çeşitli baharat ve soslarla tat bulan Çin yemekleri, Türkiye’de de her geçen gün daha fazla ilgi görüyor, dolayısıyla yeni yeni mekanlar açılıyor. Bu hafta uzman jürimiz, en iyi Çin yemeği yapan mekanları seçti. İşte Çin yemeklerinin en iyi on adresi.

29.03.2007Seyahat