MENÜ

Cuma Namazı Nasıl Kılınır

Cuma Namazı Nasıl Kılınır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cuma Namazı Nasıl Kılınır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cuma Namazı Nasıl Kılınır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 167 Cuma Namazı Nasıl Kılınır haberi bulunmuştur.

Cuma Namazı Nasıl Kılınır Haberleri

Bayram namazı saat kaçta

Bayram namazı saat kaçta?

Bayram namazı saat kaçta? sorusu sabah namaza gidecek olanlar tarafından merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 yılı Ramazan bayramı namaz saatlerini il il resmi sitesi olan diyanet.gov.tr'den yayınladı. Bayram namazı bugün Ankara'da 06.11, İstanbul'da 06.23, İzmir'de 06.37 kılınacak. Peki bayram namazı diğer illerde saat kaçta kılınacak? İşte cevabı..

4.07.2016Gündem
Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili'nde sevdiklerinize kandil mesajı göndererek onlara bu mübarek günde unutulmadıklarını hissettirebilirsiniz. Kandil mesajlarının en yenilerini en özgünlerini sizler için derledik. Kandil mesajlarını kopyalayıp gönderebilirsiniz. Peki Kandil gecesini nasıl geçirmeliyiz? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli, hangi dualar okunmalıdır. İşte kandil mesajları

3.05.2016Gündem
İşte en güzel kandil mesajları

İşte en güzel kandil mesajları

Miraç Kandili'nde sevdiklerinden uzakta olup sevdiklerinin kandillerini mesaj ile kutlamak isteyenler için en güzel kandil mesajlarını derledik. Haberimizde Miraç Kandilinin anlamını ve önemi, Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetleri bulabilirsiniz. Miraç Kandili mesajlarını sevdiklerinize göndermek için yapmanız gereken tek şey haberimizde bulunan mesajı kopyalarak göndermek. İşte en güzel kandil mesajları

3.05.2016Gündem
2015 Ramazan başlıyor. İşte Ramazan ayı ilk sahur ve iftar saatleri

2015 Ramazan başlıyor. İşte Ramazan ayı ilk sahur ve iftar saatleri

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif bu gece başlıyor. Ramazan ayının ilk teravih namazı bu akşam, 17 Haziran akşamı kılınacak. Teravih namazının ardından, ilk sahura bu gece kalkılacak. Ramazan 2015 ilk sahur, ilk iftar ve teravih namazı vakitleri haberimizde.

17.06.2015Kelebek
Miraç kandilinde yapılacaklar (En güzel Miraç kandili mesajları)

Miraç kandilinde yapılacaklar (En güzel Miraç kandili mesajları)

Bugün Miraç kandili. İslam'a göre Hz. Muhammed'in göğe yükseldiği gün olarak bilinen Miraç kandilinde ne yapılmalı? İşte Miraç kandili duaları ve Miraç kandili mesajları.

15.05.2015Kelebek
CHE GUEVARA İMANLIYDI

CHE GUEVARA İMANLIYDI

Devrimci Müslümanlar, uzun süredir farklı söylemlerle hemen herkesin ilgisini çekiyor. “Mülk Allah’ındır” diyerek ‘abdestli kapitalist’lere karşı bayrak açan devrimci Müslümanlar, İslam’ın mülkiyete bakış açısına yepyeni yorumlar getiriyor. 1 Mayıs’a katıldılar, Gezi sürecinde ön saflarda yer aldılar, parkta cuma namazı kılıp TOMA’ların önünde iftar açtılar... “Dinin özü eşitlenmektir” diyen Eren Erdem de “Devrim Ayetleri” kitabıyla ezberleri bozuyor. Öğrencilik yıllarında harçlığını boyacılık yaparak çıkaran Erdem ile hem gri merdivenleri beyaza boyadık hem de koyu bir sohbete daldık. Elçiye zeval olmaz, beğenmeniz dileğiyle... Hepinize şimdiden iyi bayramlar.

13.10.2013Gündem
CHPnin icadı kendi hoşuna bile gitmedi

CHP'nin icadı kendi hoşuna bile gitmedi

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında ana muhalefet partisi CHP'yi Nasreddin Hoca fıkrasıyla eleştirdi. Başbakan, ''Nasreddin Hoca'ya sormuşlar: Bugüne kadar ne icat ettin? O da demiş ki ekmekle kar yemeyi ben keşfettim ama benim bile hoşuma gitmedi.. CHP'nin boykotu da Nasreddin Hoca fıkrası gibi. CHP bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi'' dedi. Erdoğan'ın bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu. Ağustos'ta Ramazan ayının başlayacağına da dikkat çeken Başbakan Erdoğan, AK Partili vekillere bir de uyarıda bulundu: Kaymak iftarlara, zengin iftarlarına gitmeyin...

12.07.2011Gündem
Karma namazcılar cumaya gelmedi

Karma namazcılar cumaya gelmedi

Subaşı Camii’nde erkeklerle birlikte başı açık olarak namaz kılan kadınların hiçbiri dün cuma namazına gelmedi. Cuma namazını kıldırmak ve vaaz vermek için özel olarak görevlendirilen İstanbul İl Müftü Yardımcısı İpek, "Eşarplar hazırladık, gelirlerse takdim edeceğiz" dedi.

27.01.2006Gündem
Müftü eşarpla bekledi

Müftü eşarpla bekledi

İstanbul Müftü Yardımcısı İpek, başı açık ve erkeklerle birlikte namaz kılan kadınlar gelir diye Subaşı Camii'ne eşarp götürdü.

27.01.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Kendimizle yüzleşelim

- “HANGİNİZİN daha güzel iş yapacağını belirlemek için sizi imtihana çekmek üzere ölümü ve hayatı yaratan O’dur. Daima Üstün Olandır, Bağışlayandır O.” (Mülk suresi 2)

18.06.2016

İmam, ‘Sayın Valim cuma namazına bizim camiye gelmediniz’ hatırlatması yaptı ‘Önce sözünü tut’ yanıtı aldı

MALATYA Şeker Cami imamı Celal Tilgen (Şeker Hoca) bir sohbet ortamında gaza gelip, Ankara Vali Yardımcılarından Mahmut Yıldırım’a vaatte bulundu:

16.07.2011

İnsanlığa giriş dersi

EĞER herhangi biri karşınıza geçip çokbilmiş bir edayla şöyle şeyler fısıldıyorsa:

6.04.2010

Kuran-ı Kerim’de konuşulan kadınlar (2)

KURAN-I Kerim, sembol kadınlardan bahsederken iki kategori çizer. Hayatta da insanlar böyle değil mi?

20.03.2008

Değişimin dini hayata etkileri

DEĞİŞİM, yaşadığımız dünyanın engellenmesi mümkün olmayan gerçeklerinden birisidir. Değişimden kaçış, ya da onu inkár etmek mümkün değildir.

16.09.2004