MENÜ

Cübbeli Ahmet Hoca

Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cübbeli Ahmet Hoca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 306 Cübbeli Ahmet Hoca haberi bulunmuştur.

Ahmet Mahmut Ünlü 27 Şubat 1965'de Fatih, İstanbul'de doğdu. Türk fâkih, müfessir, vaiz ve hafızdır. İstanbul'un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati'nin önde gelenlerindendir. Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınır.

DEVAMI

Cübbeli Ahmet Hoca Haberleri

O toplantıda neler konuşulduğu ortaya çıktı...

O toplantıda neler konuşulduğu ortaya çıktı...

Çok konuşulan 'hocalar buluşması' toplantısının moderatörü Nevzat Çiçek, o günü anlattı.

25.03.2018Gündem
Jet kazası yorumları Cübbeliyi çıldırttı

Jet kazası yorumları Cübbeli'yi çıldırttı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasıyla ilgili yapılan çirkin yorumlara tepki gösterdi.

14.03.2018Gündem
Cübbeli Ahmetin damadının silahlarla tatil pozu

Cübbeli Ahmet'in damadının silahlarla tatil pozu

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün damadı Esat Palazoğlu ile kardeşi Muhittin Palazoğlu'nun tatil için geldikleri memleketlerinde otomatik silahlarla atış yaparken, onlarca silahın fotoğrafını da sosyal medyada paylaştı.

30.01.2018Gündem
Cübbeli cennete gideceğini açıkladı Hocası rüyasında görmüş

Cübbeli cennete gideceğini açıkladı! Hocası rüyasında görmüş

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sohbetinde, bir hocasının rüyasında kendisinin cennete gideceğini müjdelediğini açıkladı.

27.11.2017Gündem

Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Sosyal antropolog ve yazar Prof. Dr. Tayfun Atay’ın yeni kitabı ‘Görünüyorum O Halde Varım/Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan’, gidişatımızın en net fotoğrafını çekiyor. Meşhurluğun neredeyse mecburiyet sayıldığı toplumsal iklimimizi, yeni dönem rol modellerimizi, siyasi ahvalimizi ve en önemlisi, çıkış formüllerini konuştuk. Haliyle yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’dan Acun Ilıcalı’ya, Türkan Şoray’dan Hülya Avşar’a pek çok isimle kesişti.

25.11.2017Hürriyet Pazar
Cübbeli Ahmetten 130 liraya Hz.Muhammed terliği

Cübbeli Ahmet'ten 130 liraya 'Hz.Muhammed terliği'

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir videosu ortaya çıktı. Bu videoda Cübbeli’nin “Nal-ı Şerif” denilen bir terliği anlatıyor. Cübbeli Ahmet videoda, bu terliği giyenlerin Hz. Muhammed’i rüyasında gördüğünü ileri sürüyor.

21.10.2017Gündem
DEAŞ soruşturmasında Cübbeli Ahmet’e suikast planı iddiası

DEAŞ soruşturmasında 'Cübbeli Ahmet’e suikast planı iddiası

DEAŞ terör örgütüne mensup şahıslara yönelik yürütülen bir soruşturma kapsamında kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında suikast planları yapıldığı ortaya çıktı. Örgüt üyeliğinden hakkında dava açılan şüpheli Hakkı U. ifadesinde, örgütün kendisine verdiği talimatı anlattı.

23.08.2017Gündem
Cübbeli’nin avukatı FETÖden aranıyor...

Cübbeli’nin avukatı FETÖ'den aranıyor...

FETÖ’den tutuklanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’un oğlu olan ve Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün avukatı Fatih Oğuz aranıyor

30.06.2017Gündem
İşte Cübbeli Ahmet Hocanın 47 yıl önce çekilen fotoğrafı

İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın 47 yıl önce çekilen fotoğrafı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün çocukluk yıllarında çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medyada çok konuşuldu.

9.06.2017Gündem
Son dakika... Savcılıktan Cübbeli Ahmet Hoca için flaş karar

Son dakika... Savcılıktan Cübbeli Ahmet Hoca için flaş karar

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medyada yer alan bir videosunda, “Satranç tavladan da kumardan da beter, satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı… Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir" sözlerine takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararında Ünlü'nün sözlerinin ifade ve düşünce özgürlüğü kapsamında olduğu belirtildi.

21.04.2017Gündem
Türkiyenin gündemini sarsmışlardı... Hepsi ByLock kullanıcısı

Türkiye'nin gündemini sarsmışlardı... "Hepsi ByLock kullanıcısı"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Türkiye'yi sarsan kritik davaların hakim ve savcılarının ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi. hazırlanan ilk iddianamede, Hrant Dink ana davasının duruşma savcısı Hikmet Usta, "Futbolda şike", "Odatv” davalarına bakan mahkemenin başkanı Mehmet Ekinci, bir dönem "Ergenekon" soruşturmasını da yürüten Başsavcıvekili Cihan Kansız, 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda tutuklanan 62 şüphelinin usulsüz tahliyesine karar veren hakimler Mustafa Başer ve Metin Özçelik'in de aralarında bulunduğu 16 şüphelinin "ByLock" kullanıcısı olduğu belirtildi.

7.04.2017Gündem
Cübbeli Ahmetin bitirildiği toplantının detayları fezlekede

'Cübbeli Ahmet'in bitirildiği' toplantının detayları fezlekede

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen aleyhine konuştuğu gerekçesiyle aldığı ‘bitirme’ kararının detayları savcılık fezlekesinde yer aldı.

20.03.2017Gündem
Cübbeli Ahmet Hoca Youtubeta takipçi sayısı artmayınca isyan etti

Cübbeli Ahmet Hoca Youtube'ta takipçi sayısı artmayınca isyan etti

Cübbeli Ahmet Hoca cemaatine seslendiği bir konuşmasında Youtube hesabının hala daha 100 bin kişi ile sınırlı kalmasına isyan etti. Bir yemek tarifi hesabını bile Youtube'ta 700 bin takipçisi olduğu belirten Ahmet Hoca, 'Allah sizi ihya etsin' diyerek sitem etti. Ahmet Hoca, para mı topluyoruz, canlanın biraz bu 100 bin ile olacak iş mi? diyerek cemaatine seslendi

4.03.2017Haber
Cübbeli Ahmet Hoca Youtubeta takipçi sayısı artmayınca isyan etti

Cübbeli Ahmet Hoca Youtube'ta takipçi sayısı artmayınca isyan etti

Cübbeli Ahmet Hoca cemaatine seslendiği bir konuşmasında Youtube hesabının hala daha 100 bin kişi ile sınırlı kalmasına isyan etti. Bir yemek tarifi hesabının bile Youtube'ta 700 bin takipçisi olduğu belirten Ahmet Hoca, 'Allah sizi ihya etsin' diyerek sitem etti. Ahmet Hoca, para mı topluyoruz, canlanın biraz bu 100 bin ile olacak iş mi? diyerek cemaatine seslendi

4.03.2017Gündem
DEAŞlı teröristlerden Cübbeli Ahmet Hoca ve ilahiyatçılara tehdit

DEAŞlı teröristlerden Cübbeli Ahmet Hoca ve ilahiyatçılara tehdit

El Bab'ta tokat üstüne tokat yiyen terör örgütü DEAŞ'tan Türkiye'deki ilahiyatçılara tehdit!

6.02.2017Dünya
Bundan sonra ne olacak

Bundan sonra ne olacak?

Reina’daki saldırıdan sonra herkes evlere kapandı. Eğlencenin kalbi olarak bilinen İstanbul’un ünlü mekanlarının boş fotoğrafları “terk edilmiş şehir” hissi yarattı. Salı günü İstanbul’da TURYİD yürüyüş yaptı, Başkan Kaya Demirer “Yaşam alışkanlıklarınızı bırakmayın” dedi. Reina katliamından sadece birkaç gün sonra İzmir’deki hain saldırıda büyük bir faciayı önleyerek şehit olan kahraman polis memuru Fethi Sekin ile Türkiye yeniden yasa boğuldu. Terör saldırılarının arasında artık yıllar değil, aylar değil, günler, saatler var. Peki herkes şehitlerin ardından yas tutar, kendi canını tehlikede hissederken bu karanlık zamanlardan nasıl çıkacağız? Kendimizi nasıl güvende hissedecek, tekrar eski günlerimize nasıl döneceğiz?Gündemin sadece terör ve acılarla şekillendiği Türkiye’de müzik, turizm ve eğlence sektörü nasıl kurtulacak? Bu işlerden ekmek yiyenler nasıl bir yol izlemeli? Magazin Konseyi tartışıyor...

8.01.2017Magazin
Satranç Federasyonundan Cübbeli Ahmet Hoca açıklaması

Satranç Federasyonu'ndan "Cübbeli Ahmet Hoca" açıklaması

Türkiye Satranç Federasyonu, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Oynayanlar lanetlenmiştir. Bu oyunları oynayacağınıza elinize tesbih alın, sübhanallah çekin" şeklindeki ifadeleri üzerine yazılı bir açıklama yaparken, kendisi hakkında hukuki süreç başlattıklarını bildirdi.

2.01.2017Spor Arena
Ahmet Mahmut Ünlünün yılbaşı yorumu sosyal medyayı salladı

Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'yılbaşı' yorumu sosyal medyayı salladı!

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Twitter hesabından çok ilginç bir 'yılbaşı' yorumu yaptı. "Neden Kafir'in bayramını kutlayacağım ya!" Cübbeli Hoca, "Sen gavurların bayramını kutlarsan, Allah da başına kafirleri musallat eder!" dedi. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen, Ahmet Mahmut Ünlü'nün Twitter'da yaptığı yeni yıl yorumu sosyal medyayı salladı. Çok sayıda kişi, Cübbeli'nin yorumuna tepki gösterdi.

29.12.2016Haber
Cübbeli Ahmetin yılbaşı yorumu sosyal medyayı salladı

Cübbeli Ahmet'in 'yılbaşı' yorumu sosyal medyayı salladı!

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Twitter hesabından çok ilginç bir 'yılbaşı' yorumu yaptı. "Neden Kafir'in bayramını kutlayacağım ya!" Cübbeli Hoca, "Sen gavurların bayramını kutlarsan, Allah da başına kafirleri musallat eder!" dedi.

28.12.2016Gündem
Cemaatlerden kafa karıştıran pazar kararı

Cemaatlerden kafa karıştıran pazar kararı!

Çeşitli dini cemaatlerin önde gelenleri tarafından özellikle pazar günleri yapılan sohbet toplantılarının iptal edildiği duyuruldu. Kararın gerekçesi açıklanmazken, bazı cemaatler sohbetlerinin internet üzerinden yapılacağını bildirdi. Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de konuyla ilgili bir video yayınlandı. Yaşanan durum acaba bir ihbar mı var sorusunu akla getirdi.

22.12.2016Gündem
Cübbeli davasında karar çıktı

'Cübbeli' davasında karar çıktı

Kamuoyunda, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitapta “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasına ilişkin yargılandığı davada beraat etti.

3.11.2016Gündem
Çekya mı, Çek Cumhuriyeti mi

Çekya mı, Çek Cumhuriyeti mi?

HÜRRİYET ile birlikte hemen tüm medyada yayınlanan “Çek Cumhuriyeti’nin adının artık resmen Çekya olduğu” haberlerini okumuştum.

9.10.2016OkurTemsilcisi

Yazar Sonuçları

Pazar Testi

Benim testler malumunuz; cevabı belli, niyeti daha da  belli, çözerken kafayı yormayan, test olduğu bile şaibeli bir eğlencelik, çıtır çerez. Pek güzel tepkiler gelince, ‘Bir kaç haftadır neden yapmıyorsunlar’ artınca, bir pazar testi daha hazırladım sizlere.

22.09.2018

AK Partili siyasetçileri bekleyen tehlike

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal, göreve geldiği zamandan bugüne iki siyasi frikik verdi.

8.04.2018

Tayyip Bey’in tepkisini dindar insanlar nasıl değerlendirdi?

Son zamanlarda beni en çok üzen konulardan biri, İslam dininin çoğunlukla kadın üzerinden konuşuluyor olması.  Yani koskoca bir dinin bir cinsiyete kilitlenmiş olması ve Müslümanların tek sorununun adeta tahrik meselesine indirgenmiş olması.

16.03.2018

Vallahi asansörde benim de halvet olmuşluğum vardır

ARTIK en büyük milli ve yerli meselemiz “halvet”...

21.02.2018

‘Efendi hazretleri’

TARİKAT ve cemaatler dünyasındaki güç kavgalarını, rant yarışını, birbirlerine karşı öfke patlamalarını derin bir hüzünle izliyorum.

20.02.2018

Mert Fırat’ın 2013’te söylediklerine dair

OYUNCU Mert Fırat, 2013 yılında Habertürk’ten Kübra Par’a bir röportaj vermiş.

27.01.2018

Aklımda deli sorular!

Bir güncel haberle başlayalım. Pamukkale Üniversitesi, ilk kez ilçeler bazında, ülkemizde nüfusun kaç yıl okula gittiğinin haritasını çıkartmış. Ellerine sağlık. Sonuç? En yüksek eğitimli ilçeler: İstanbul Kadıköy birinci, Beşiktaş ikinci, Ankara Çankaya üçüncü.

28.11.2017

‘Küçük Cem Diriliş’ sezon finali ne zaman

CUMHURBAŞKANI Erdoğan kim bilir kaçıncı defa söyledi.

28.11.2017

Hocalar, ne bu şiddet bu celal?

“BEN hayatta insanların olduğu yerden denize girmedim, çıplakların olduğu yerde asla bulunmadım” diye yükseklerden atarken, Malta’da bikinili insanların arasında jet ski’ye bindiğinden beri Cübbeli Ahmet Hoca’nın ne zaman konusu gelse, beni bir gülme tutar. Ne dediğine yıllar var kulak kabartmadım. Zira gördük ki dediğiyle yaptığı uyuşmuyor.

13.10.2017

Sıralı tam liste: İşte metal yorgunları

- YILDIRIM DEMİRÖREN: Ne zaman çalıştı ki yorulsun diyebilirsiniz. Ne diyeyim? Haklısınız.

8.10.2017

Habercinin parayla işi olur mu? Gazeteler fabrika mıdır?

"Bilgi işçisi olarak gazeteci" konusuna odaklanan bu yazıda birkaç soruya daha yanıt arayalım... Mesela: Rakipleri neden hürriyet.com.tr'yi sürekli taklit ediyor? Ve Cübbeli Ahmet Hoca'dan bir şeyler öğrenebilir miyiz?

15.08.2017

Adaletini sevdiğimin Türkiye’si

- TUTUKLU: “Tweet” atan, sadece tek bir “tweet” atmış olan...

24.06.2017

Eyvah o cümle yine tedavüle sokuldu

ÖDÜM koparak, endişeyle bekliyordum.

20.06.2017

Sadece dış güçler mi sorumlu

DEVLET büyüklerimizin açıklamalarına göre Türkiye bir büyük saldırı altında.

3.01.2017

Öldürürken laik, İslamcı ayırmıyor

Yeni yılın ilk saatindeki Reina baskını, cinayette ”Oh olmuş” hazzı duyacak kadar gözü kararmışlar dışında herkesi sarstı.

3.01.2017

Her dinden insan o gece oradaydı

Reina saldırısında Suudi Arabistan vatandaşı 7 kişi hayatını kaybetti, 10 Suudi vatandaşı da yaralandı.Türklerden sonra en çok hayatını kaybeden, Suudi vatandaşları.

3.01.2017

Türkiye laikliği (yeniden) mi keşfediyor?

Bir çiçekle bahar gelmez, Okmeydanı’nda bir kahve konuşması taban hareketi sayılmaz demeyin lütfen.

2.01.2017

Katliam göstere göstere geldi

İlk bilgiler Noel Baba kıyafetiyle Reina’nın önüne geldiği şeklindeydi.

1.01.2017