MENÜ

Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bedelli Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.558 Bedelli Askerlik haberi bulunmuştur.

Bedelli askerlik, Türkiye'de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerlik'e alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın dayandırıldığı gerekçeler ordunun ve devletin maddi ihtiyaçları ve bireylerin işlerini kaybetmemeleridir. Uygulamanın Anayasa Mahkemesi tarafından eşitlik ilkesini ihlal etmediğine karar kılınmıştır.

18 yaş ve üzeri erkek Türk vatandaşlarından yurt dışında en az 3 yıl çalışmış olanların 21 günlük süre ile vatani hizmetlerini görmelerine olanak veren bedelli askerlik günümüzde geçerlidir, buna aynı zamanda "dahte" dövizle askerlik hizmetine tabi erler ismi de verilir.

Devamı...

Bedelli Askerlik Haberleri

Bedelli mesajı: Konuşulması doğru değil

Bedelli mesajı: Konuşulması doğru değil

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunda, “Terörle mücadele sürerken bedelli askerliğin konuşulmasının dahi doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

23.6.2017Gündem
Bakan Işıktan bedelli askerlik açıklaması

Bakan Işık'tan bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik tartışmalarına katıldığı canlı yayında yanıt verdi. Bakan Işık, "Bakın Türkiye şu anda birkaç tane dünyanın başına bela terör örgütüyle mücadele ediyor. PKK ile mücadele sürüyor, DEAŞ ile mücadele var. Böyle bir dönemde bedelli askerliğin gündeme gelmesi dahi askerimizin moralini bozar. Terörle mücadele sürerken bedelli askerliğin konuşulmasını dahi doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.

23.6.2017Haber
Son dakika... Bakan Işıktan bedelli askerlik açıklaması

Son dakika... Bakan Işık'tan bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik tartışmalarına katıldığı canlı yayında yanıt verdi. Bakan Işık, "Bakın Türkiye şu anda birkaç tane dünyanın başına bela terör örgütüyle mücadele ediyor. PKK ile mücadele sürüyor, DEAŞ ile mücadele var. Böyle bir dönemde bedelli askerliğin gündeme gelmesi dahi askerimizin moralini bozar. Terörle mücadele sürerken bedelli askerliğin konuşulmasını dahi doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.

23.6.2017Gündem
Erdoğandan Katar mesajı: Suudi kralı çözmeli

Erdoğan'dan Katar mesajı: Suudi kralı çözmeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grubundaki konuşmasında Körfez’in büyüğü olarak Suudi Arabistan Kralı’nın Katar krizini çözmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı da andığı konuşmasında özetle şöyle dedi:

13.6.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş bedelli açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş bedelli açıklaması

Son günlerde yeniden alevlenen bedelli tartışmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: "Kabinenin gündeminde bedelli yok."

13.6.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Kuzey Irak yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararına tepki göstererek, "Kuzey Irak yerel yönetimiyle ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Böyle bir reform arayışına girmek Irak’ın toprak bütünlüğüne tehdittir ve yanlış bir adımdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar konusunda ise "Hakkında adeta bir idam kararı verilen bir ülke (Katar) söz konusu. Suudi Arabistan Kralı, Körfez'in büyüğü olarak bu işiçözmelidir, bu iş için atılması gereken adımlara öncülük etmelidir diye özellikle düşünüyorum" dedi.

13.6.2017Gündem
Numan Kurtulmuştan bedelli askerlik açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan 'bedelli askerlik' açıklaması

Bedelli askerlik konusunda sosyal medyada artan kampanyanın ardından bu soru Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Numan Kurtulmuş'a yöneltildi. Kurtulmuş, 'sosyal medyanın en iyi organize olduğu alanlardan birisi bedelli askerlik meselesi biliyorsunuz' diyerek sözlerine devam etti. İşte Numan Kurtulmuş'un bedelli askerlik sorusuna verdiği yanıt

13.6.2017Gündem
‘Kontrollü darbe’ yanıtı: El insaf

‘Kontrollü darbe’ yanıtı: El insaf

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM’nin Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporuna CHP ve MHP’nin şerhleri ile FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmadığı iddialarına, “Ümit ediyoruz ki, siyasi ayağı da dahil kim varsa ortaya konularak milletin karşısına çıkmak mümkün olur” dedi.

12.6.2017Gündem
Kurtulmuştan bedelli askerlik açıklaması: Bakanlar Kuruluna gelmiş bir teklif yok

Kurtulmuş'tan 'bedelli askerlik' açıklaması: Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yok

Kurtulmuş'tan 'bedelli askerlik' açıklaması: Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yok

12.6.2017Ankara
Kurtulmuştan bedelli askerlik yanıtı

Kurtulmuş'tan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle (Bedelli askerlik) Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili açıklamayı Sayın Başbakanımız yapmıştı. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yoktur.

12.6.2017Haber
Kurtulmuştan bedelli askerlik yanıtı

Kurtulmuş'tan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelli askerlik tartışmalarının sorulması üzerine Kurtulmuş, "Bu bedelli askerlik meselesi sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan birisi. Organize olan bir talep grubu var. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yoktur" dedi.

12.6.2017Gündem
MHPden çarpıcı uyarı: Uyuyan hücreler harekete geçebilir

MHP'den çarpıcı uyarı: Uyuyan hücreler harekete geçebilir

MHP, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Raporu'na hazırladığı muhalefet şerhini komisyon başkanlığına sundu. Darbe komisyonunu MHP'li üyesi Mehmet Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, “Yüzbinlerle ifade edilen insanın kamudan ihraç edildiği ortada. Bu kadar büyük kitlenin siyaset olmadan kamuda bu kadar yer alamayacağını biliyoruz. Bunları yerleştiren siyaset ve bürokratların ortaya çıkarılması lazım aksi halde uyuyan hücreler harekete geçebilir" dedi.

12.6.2017Gündem
Sosyal medyayı sallayan bedelli askerlik mesajı

Sosyal medyayı sallayan bedelli askerlik mesajı

AHaber'in haberine göre, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, İstanbul'da iki gün önce düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında geçen bir diyaloğu sosyal medya hesabından paylaştı. Yazıcı, bedelli askerlikle ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Söz vermeyeyim ama Binali Bey'le konuşalım, değerlendirelim" değini yazdı. Yazıcı'nın bu paylaşımları bedelli askerlik bekleyenleri heyecanlandırırken, bir anda sosyal medyada da gündem oldu.

11.6.2017Gündem
Son dakika... Başbakan Yıldırımdan bedelli askerlik açıklaması

Son dakika... Başbakan Yıldırım'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım dün Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Programımızda, Hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" yanıtını verdi.

4.6.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "2 Haziran'ı 3 Haziran'a bağlayan gece daha önce planlanan Rakka operasyonu başlatıldı. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri gerekli bilgilendirmeyi operasyon öncesinde yaptı" dedi. Rakka operasyonunda Türkiye'nin, ABD'nin uyguladığı yönetimi tasvip etmediğini vurgulayan Yıldırım, "Bu konuda her düzeyde rahatsızlığımızı ifade ettik ancak onlar bize, 'Bunun bir seçim olmadığını, mecburiyet olduğunu ve bu operasyon sonrası PYD/YPG ile ilişkilerin uzun süreli devam ettirilmeyeceğini, taktiksel bir iş birliği olduğunu' ifade ettiler ve bize gereken güvenceleri verdiler. Verilen güvence ne? Burada kullanılacak silahların daha sonra ülkemizde terör gruplarının eline geçmemesi" değerlendirmelerinde bulundu. Sürecin yakından takip edildiğini belirten Yıldırım, "Bizim değişmeyen bir stratejimiz var, ülkemizi tehdit eden terör grupları ister yurt içinde isterse yurt dışında olsun, adı da ne olursa olsun PKK/PYD/YPG, DEAŞ, DHKP-C, ne kadar örgüt varsa hepsi bizim için aynıdır, hedeftir" diye konuştu.

4.6.2017Gündem
Bedelli askerlik sürprizi

Bedelli askerlik sürprizi

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın dün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşmesinden ‘bedelli askerlik’ sürprizi çıktı. Destici, Çankaya Köşkü’ndeki görüşmede, Sakarya’da ölen SMA hastası Eymen bebeği de gündeme getirerek, geliri, tedavisi çok pahalı olan SMA hastalarına verilmek üzere bedelli uygulamasının getirilmesini istedi.

2.6.2017Gündem
Sürpriz bedelli askerlik talebi

Sürpriz bedelli askerlik talebi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yüksekova ve Cizre'nin il yapılabileceğini ama Hakkari ve Şırnak'ın il statülerinin de korunması gerektiğini savunduklarını söyledi. Görüşmede, Başbakan Yıldırım'a, bedelli askerlik konusunda partisinin taleplerini dile getirdiğini anlatan Destici, 'Biz bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyız ama çıkarılacaksa şayet hükümetin böyle bir tasarrufu olacaksa buradan gelen kaynağın SMA hastalarına aktarılması talebimizi de ilettik' dedi.

2.6.2017Gündem
BBP Başkanından son dakika bedelli askerlik önerisi

BBP Başkanı'ndan son dakika bedelli askerlik önerisi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bedelli askerlik ile sağlanacak kaynağın SMA hastalarına aktarılabileceğini söyledi.

25.5.2017Gündem
Desticiden SMA hastaları için bedelli askerlik kaynağı önerisi

Destici'den SMA hastaları için bedelli askerlik kaynağı önerisi

Destici'den SMA hastaları için bedelli askerlik kaynağı önerisi

25.5.2017Ankara
Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır

Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır?

Son günlerde sosyal medyanın en popüler isimleri arasında yer alan Haluk Levent'in kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Haluk Levent kimdir, kaç yaşındadır? İşte Haluk Levent'in kişisel bilgileri

4.5.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzlada konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzla'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Tuzla'da konuştu

15.4.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Freni patlamış kamyon gibiler (2)

10.4.2017Çorum
Erdoğan, İzmirde konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

Erdoğan, İzmir'de konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

Erdoğan, İzmir'de konuştu: Hadi gel, kimi denize döküyorsun görelim

9.4.2017İzmir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Evet diyenleri denize dökmekten bahseden bu ahlaksız, terbiyesiz adamı neden sen kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiyorsun? Çünkü sen de aynı zihniyettesin. Hadi gel denize dök. Alnını karışlarlar alnını. Neyi döküyorsun? Haddini bileceksin" dedi.

9.4.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan TRTye canlı yayın tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan TRT'ye canlı yayın tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT Haber ve kuruma ait bazı kanallarda müşterek başlayacağı duyurulan canlı yayınının, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşması nedeniyle yarım saat geç başlatılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, tepkisini “Bakın tek adam rejimine en tipik örneği bu akşam yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, bana saat 19.00’da televizyon programı yapılacak denmiş ama onun sözü kesilemiyor, kimse kesmeye cesaret edemiyor” sözleriyle dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "TRT'nin tarafsız davranması lazım. Sayın Başbakan çıktığında ayrı, biz çıktığında ayrı veriyorsunuz. Böyle olmaz. Ben bu kanala vergi ödüyorum" dedi.

7.4.2017Gündem
Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, TRT-TRT Radyo 1 ortak yayınında yaptığı açıklamada hükümetin gündeminde bedelli askerliğin bulunmadığını söyledi. Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ByLock iddiasını da ispat etmesini istedi.

3.4.2017Gündem
Trabzondan hem oy hem kız isteyecek

Trabzon'dan hem oy hem kız isteyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Trabzonlu bir gelinimiz olacak" diyerek 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi Trabzon'a gideceklerini ve hayırlı bir iş yapacaklarını söyledi.

24.3.2017Gündem
Kerem Kılıçdaroğlu ODTÜde hoca oldu

Kerem Kılıçdaroğlu ODTÜ'de hoca oldu

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, ODTÜ’de Sosyal Bilimler Enstitüsü Asya Çalışmaları alanında yüksek lisans öğrencilerine part-time ders vermeye başladı.

11.3.2017Gündem
Siyah ve beyaz kadar net

'Siyah ve beyaz kadar net'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iş dünyasının temsilcileriyle buluşmasında, “Neden ‘evet’ neden ‘hayır’ diyeceğimizi yeteri kadar bilmiyoruz” sözlerine karşılık, “Evet ve hayır siyah ve beyaz kadar açık ve net. Sizin şu anda can ve mal güvenliğiniz var mı? Bir kararnamelik işiniz var” dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

10.3.2017Gündem
Fikri Işıktan bedelli askerlik açıklaması - Bu yıl çıkacak mı

Fikri Işık'tan 'bedelli askerlik' açıklaması - Bu yıl çıkacak mı?

2017 yılında bedelli askerlik olup olmayacağı sorularına yanıt Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan geldi. Bedelli askerlik ve profesyonel askerlik konusuna değinen Işık, '2 milyon 800 bin kişinin meşru sebeplerden dolayı askerliğini tecil ettirdiğini kamuoyu biliyor zannediyorum. Bakaya sayısı da 450 bin civarında. Bu durumdakilerin vatani görevlerini yerine getirmeleri önemli. Şu anda terörle mücadele sürüyor, bir taraftan Fırat Kalkanı Harekatı yapılıyor. Böyle bir durumda bedelli gündemimizde yok.' ifadelerini kullandı.

9.3.2017Gündem
Bozdağ: Fettullah Gülenin darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABDde vardır (5- Son)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (5- Son)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (5- Son)

23.2.2017Ankara
Gözaltına alınan CHP PM Üyesi Sera Kadıgil serbest bırakıldı

Gözaltına alınan CHP PM Üyesi Sera Kadıgil serbest bırakıldı

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgil sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. CHP'den Kadıgil'in gözaltına alınmasına ilişkin açıklama geldi. Kadıgil, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Serra Kadıgil gece saatlerinde serbest bırakıldı.

31.1.2017Gündem
Numan Kurtulmuş Rıdvan Dilmenin başlattığı kampanya hakkında konuştu

Numan Kurtulmuş 'Rıdvan Dilmen'in başlattığı kampanya hakkında konuştu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş canlı yayında önemli açıklamalar yaptı.

29.1.2017Gündem
Bakan Işık: İncirlik NATO üssü değil

Bakan Işık: İncirlik NATO üssü değil

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terör örgütüyle işbirliği yapmak yılanla çuval girmektir. ABD stratejik hata yapmıştır, bedelini hem biz ödüyoruz, hem de ABD ödeyecek" dedi. El Bab'daki operasyon hakkında bilgi veren Işık, "Bu bir şehir savaşına dönüşmeye başladı. Bizim için en büyük risk sivillerin yaşıyor olması. Yavaş ilerlemesinin en büyük sebebi, sadece DEAŞ olsaydı, şimdiye söküp atmıştık. Bu biraz harekatı yavaşlatan neden. Biri de hava şartları" diye konuştu. Bedelli askerlik konusunun kısa ve orta vadede gündemlerinde olmadığını belirten Işık, İncirlik ussü için şu yorumu yaptı: "İncirlik üssü NATO üssü değildir. Türkiye'nin izniyle orada bulunuyorlar. Türkiye'nin çıkarlarına tehdit olarak görülürse, değerlendirilir."

6.1.2017Gündem
Cihat, şehitlik ve bedelli askerlik - Aytaç Yalman

Cihat, şehitlik ve bedelli askerlik - Aytaç Yalman

Aytaç Yalman, Hürriyet Pazar'dan Yenal Bilgici'ye konuştu. Görüntü : Sebati Karakurt

17.12.2016Haber
Veysi Kaynak: Bedelli askerlik çalışması yok

Veysi Kaynak: Bedelli askerlik çalışması yok

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bedelli askerlikle ilgili bir çalışma olmadığını söyledi.

4.12.2016Gündem
Barolardan tüm kadın vekillere çağrı: Engelleyin

Barolardan tüm kadın vekillere çağrı: Engelleyin

(Açıklamalardan) Bu bir akıl tutulmasıdır. Meclis’in ayıbıdır. Bu partiler ve siyaset üstü bir meseledir. İktidar partisinin bütün kadın vekillerinden de bu önergenin geri çekilmesi için çalışma bekliyoruz. Çocuk gelinleri belli bir tarihe kadar meşrulaştıran ve bu tarihten sonra da dönemsel olarak benzer taleplere kapı açacağı kuşkusuz olan yasa teklifine imza koyan milletvekilleri bir an önce bu tekliften vazgeçmeliler.

21.11.2016Gündem
Bedellide 12 bin TL fark eşitsizlik değil

'Bedellide 12 bin TL fark eşitsizlik değil'

Bedellİ askerlik için 30 Kasım 2011’de çıkarılan yasa ile 30 bin TL ödeyerek bu haktan yararlanan Avukat Baran Doğan’ın, 10 Aralık 2014’te bu kez bedelli askerliğin bedelini 18 bin TL olarak belirleyen yasa üzerine başlattığı hukuk mücadelesinde, Anayasa Mahkemesi’nden de (AYM) olumsuz yanıt geldi.

20.10.2016Gündem
Burdur esnafının askeri birlik sevinci

Burdur esnafının askeri birlik sevinci

Askeri birliklerin şehir dışına taşınmasıyla Ankara'daki Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığından Burdur'a 2 bin kişilik zırhlı askeri birliğin gelmesi, esnafı memnun etti.

6.10.2016Ekonomi
Bakan Işık: Rakka ve Musula yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

Bakan Işık: Rakka ve Musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

Bakan Işık: Rakka ve Musul'a yönelik 2 büyük operasyon planı var (2) - yeniden

4.10.2016Antalya
Fikri Işıktan yerli füze savunma sistemi açıklaması

Fikri Işık'tan 'yerli füze savunma sistemi' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Katyuşa füzelerini etkisiz hale getirecek bir çalışmanın yaklaşık 1,5 yıldır yapıldığını belirterek, "Laboratuvar ortamında başarıyı sağladık. Şimdi saha testlerine hızlı bir şekilde başlayacağız." dedi.

2.10.2016Gündem
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: Hava Harp Okulu bu yıl öğrenci alacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: Hava Harp Okulu bu yıl öğrenci alacak

Balyoz ve Ergenekon gibi kumpas davaları ve darbe girişiminin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 550 pilot devre dışı kaldı. Acil durumlarda ihtiyacı karşılaşacak kadar pilot mevcut ancak pilot sayısı standartların altında. Bu durum Hava Kuvvetleri’nce de raporlandırılınca, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ‘daha önce öğrenci alınmayacak’ dediği Hava Harp Okulu’na bu yıl öğrenci alacaklarını söyledi.

12.8.2016Gündem
Bakandan flaş bedelli askerlik açıklaması

Bakan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunun gündeme getirilmesini doğru bulmadığını belirterek "Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir" dedi.

12.8.2016Gündem
1986da Fethullah Gülen’le birlikte kimler yakalandı O gün ne dediler Şimdi neredeler

1986'da Fethullah Gülen’le birlikte kimler yakalandı? O gün ne dediler? Şimdi neredeler?

12 Eylül darbesi sonrası arananlar listesinde olan Fethullah Gülen, 6 yıl boyunca kaçmayı başardı. 1986'da polisin çevirdiği üç otomobilde yakalanan 14 kişi arasında o da vardı. O gün Gülen'i tanımadığını söyleyenler, FETÖ içinde hızla yükseldi. O gün kendisini "Abdullah" ve "Fethi" gibi isimlerle tanıtan Gülen ise terör örgütünün lideri oldu... İşte 30 yıl önceki o esrarengiz yolculuğun hikayesi...

3.8.2016Gündem
Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Yıldırım: Fidan cevap veremedi

Başbakan Binali Yıldırım, istihbaratın yapısının yenilenme ihtiyacını, “Bir dağınıklık var. Buradaki koordinasyonsuzluğu, dağınıklığı ortadan kaldırıp, bilgi kirliliğine meydan vermeden, görev tanımlarını yeniden yaparak sağlıklı işlemesini sağlamak” diye anlattı. Yıldırım, dün akşam reklam gelirlerinin 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışlandığı ve CNN Türk, Kanal D, TV2, Euro D, CNN Türk Radyo ile Radyo D’den canlı yayınlanan programda, Hande Fırat’ın sorularına özetle şu yanıtları verdi

3.8.2016Gündem
Bakan Fikri Işık: 30 Ağustos kutlanmayacak

Bakan Fikri Işık: 30 Ağustos kutlanmayacak

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, firari askerlerle ilgili olarak, “9’u general olmak üzere 311 tane şu anda firarda asker var. Bunlarla ilgili çalışmalar da sürüyor” dedi. Işık, askeri okullardaki FETÖ mensuplarına ilişkin “Askeri uzmanların ve bu konuyu iyi bilen insanların bize söylediği rakam ki bizim de aynı kanaatimiz var, teknik analizlerde o çıkıyor, yüzde 95’in üzeri, mevcut okuyan öğrenciler” dedi. Işık bu yıl 30 Ağustos törenlerinin yapılmayacağını da açıkladı.

1.8.2016Gündem
4 yılda bir Yunan ordusu eksildi

4 yılda bir Yunan ordusu eksildi

2007’de dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, TSK’nın yeniden yapılanacağını ve profesyonel orduya geçileceğini açıklamıştı.

2.7.2016Gündem
Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

Bakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz

25.6.2016Mardin

Yazar Sonuçları

Öyküleri dinledikçe kahrolduk

Öyküleri dinledikçe kahrolduk

Üzgünüm, üzgünüz...

2.6.2017Deniz SİPAHİ
Kim şehit kim değil

Kim şehit kim değil

27 yıl önce... Ekim’in 21’i. Ankara Toros Sokak’taki Aytan ailesinin evinde öğlene doğru bir telefon çaldı. Beden Eğitimi Öğretmeni Nurcan Aytan telefonu açtı.

11.12.2016Oya ARMUTÇU