MENÜ

Balyoz Kararı

Balyoz Kararı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balyoz Kararı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balyoz Kararı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.644 Balyoz Kararı haberi bulunmuştur.

Balyoz Kararı Haberleri

Yargıtaydan ilk Balyoz kararı Mağdur albaya 267 bin lira tazminat

Yargıtay'dan ilk Balyoz kararı! Mağdur albaya 267 bin lira tazminat

Yargıtay, Balyoz davasında 3 yıl 5 ay 15 gün hapis yattıktan sonra beraat eden Jandarma Kurmay Albay Yusuf Kelleci'ye 250 bin lira manevi 17 bin lira da maddi olmak üzere toplam 267 bin lira tazminat ödenmesini onadı. Bu karar, Balyoz davasında tutuklanan ve ardından beraat edenler hakkında Yargıtay'ın ilk onama kararı oldu.

17.01.2018Gündem
Balyoz Davası’nın bilirkişileri yargılanmaya başladı

Balyoz Davası’nın bilirkişileri yargılanmaya başladı

Balyoz Davası’nda delil kabul edilen 19 CD ile ilgili eksik ve yanlış bilirkişi raporu hazırladıkları iddia edilen TÜBİTAK eski çalışanı 3 tutuksuz sanığın yargılanmalarına başlandı.

8.07.2015Gündem
Balyoz kararı sonrası gizli belge davaları çöktü

'Balyoz kararı sonrası gizli belge davaları çöktü'

BALYOZ davası sanıklarının tamamı için tahliye kararı verilmesinin ardında gözler kamuoyunda Askeri Casusluk olarak bilinen Gizli Belge davalarına çevrildi. İstanbul Casusluk Davası kararını Yargıtay onadı ancak İzmir’deki sürüyor. Hukukçular her iki davanın hatta Ergenekon’un da Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz kararı sonrası, dijital verilere güvenilemeyeceği vurgusuyla çöktüğünü ifade ederken bir yandan da AYM’ye başvuruda bulundu.

25.06.2014Gündem
Malı daha büyük götürmek için Köşkü istiyor

Malı daha büyük götürmek için Köşk'ü istiyor

CHP grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’ne Balyoz kararı için şükranlarını sundu. Başbakan Erdoğan’ın olası cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendiren Kılıçdaroğlu “Şimdi de cumhurbaşkanlığına soyunuyor beyefendi, malı daha büyük götürmek için” dedi.

24.06.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan  önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Balyoz davası ile ilgili Başbakan'ın önceki yıllarda yaptığı konuşmaların Erdoğan'ın şimdiki sözleriyle çeliştiğini öne süren Kılıçdaroğlu, "Vallahi zaytungçular bunu değerlendirecektir" dedi.

24.06.2014Gündem
Yolsuzluk soruşturması bir başka bahara kaldı

Yolsuzluk soruşturması bir başka bahara kaldı

HAKLARINDA yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunan 4 eski bakan hakkında kurulmasına karar verilen soruşturma komisyonunun çalışmaya başlama olanağı kalmadı.

20.06.2014Ekonomi
Dört Bakan hakkındaki soruşturma 2015’e kalacak

Dört Bakan hakkındaki soruşturma 2015’e kalacak

HAKLARINDA yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunan 4 eski bakan hakkında kurulmasına karar verilen soruşturma komisyonunun çalışmaya başlama olanağı kalmadı.

20.06.2014Gündem
CHPden iade-i itibar teklifi

CHP'den 'iade-i itibar' teklifi

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Balyoz davası kararının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinde tasfiye edilmiş subaylara iade-i itibar bulunmak için hazırladıkları yasa teklifini önümüzdeki hafta TBMM Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi.

20.06.2014Gündem
Bireysel başvuru hakkını biz getirdik

Bireysel başvuru hakkını biz getirdik

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, gurbetçilerle buluşmak için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gitmeden önce, Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, şunları söyledi:

20.06.2014Gündem
Oybirliği çok önemli

Oybirliği çok önemli

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Balyoz kararı için “Anayasa’nın öngördüğü süreçler işletildi ve mahkeme bu konuda oybirliği ile karar verdi.

19.06.2014Gündem
Avukatın kravatındaki ayrıntı

Avukatın kravatındaki ayrıntı

Tutuklu komutanların şehir dışındaki avukatları da İstanbul'a doğru yola çıktı. Balyoz tutuklusu beş müvekkili bulunan İzmirli avukat Murat Ergün de Adnan Menderes Havalimanı'ndan İstanbul'a yola çıkmaya hazırlanırken, Hürriyet Dünyası ile heyecanını paylaştı, "Bu kravat bana Koramiral Kadir Sağdıç'ın hediyesi... Denizci arması var üzerinde. Kendisine 'bir gün tahliye olduktan sonra sizi bu kravatla karşılayacağım' sözü vermiştim" dedi.

19.06.2014Gündem
Balyoz çöktü bundan sonra ne olacak

Balyoz çöktü bundan sonra ne olacak?

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) yıllardır müdahil tarafın itirazlarına oy birliğiyle katılarak verdiği Balyoz kararından ne olacağını, mağdurların izleyeceği yol haritasını avukat Turgut Kazan ile konuştuk. Hak ihlali sonrası yapılacak yargılamada 230 hükümlünün aklanmasının ardından açılacak tazminat davaları için “Yetmez” diyen Kazan, hukuki süreci şöyle anlattı:

19.06.2014Gündem
Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Avusturya seyahatinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili 'Temeli olmayan bir çatı kurmuşlar hayırlı olsun' dedi. Musul'daki olaylara ilişkin olarak ise Erdoğan 'Irak'ta olay mezhepler arası savaşa dönüşmüştür. Bir Müslüman diğer bir Müslümanı Allahuekber diyerek öldüremez. Bizim önceliğimiz 80 vatandaşımızın ülkemize döndürmektir' diye konuştu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

19.06.2014Gündem
Genelkurmay Balyoz kararından memnun

Genelkurmay Balyoz kararından memnun

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği Balyoz kararı başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere TSK’da memnuniyet yarattı.

19.06.2014Gündem
Balyoz davasında şimdi ne olacak

Balyoz davasında şimdi ne olacak

Anayasa Mahkemesi’nin bugün verdiği Balyoz kararı, Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök ve Karakuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ı mahkemeye tanık oalrak çağırılmalarının da önünü açacak.

18.06.2014Gündem
Arınç: TÜSİAD Başkanı vatanperverdir

Arınç: TÜSİAD Başkanı vatanperverdir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın açıklamalarını "vatana ihanet" olarak yorumlamış, Fethullah Gülen'in sızan telefon görüşmesinde kullandığı "ananas" kelimesine atıf yaparak da "Ananas cumhuriyeti olmayacağız" demişti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün NTV'de yaptığı açıklamalarda, hem Erdoğan'ın TÜSİAD Başkanı'na yönelik sert ifadelerini yumuşattı, hem de "ananasın dile dolanmaması lazım" diyerek cemaatin yurtdışındaki okullarına ve iş bağlantılarına sahip çıktı. "Muharrem Bey vatanperver biridir" diyen Arınç, tartışmalı HSYK yasasının ise şimdilik dondurulduğunu, eğer muhalefetle uzlaşma olmazsa TBMM'den geçirileceğini de söyledi.

30.01.2014Gündem
Feyzioğlu: Balyozda deliller kirletildi

Feyzioğlu: Balyoz'da deliller kirletildi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TÜBİTAK, Poyrazköy Davası avukatlarının talebi doğrultusunda 5 No'lu harddiske ilişkin "sahte" raporunun Balyoz Davası'na hukuki etkisine ilişkin çarpıcı bir rapor hazırladı. Feyzioğlu, "TÜBİTAK raporu nedeniyle Balyoz Davası'nda yargılamanın yenilenmesi gerekir. Deliller kirletildi, mahkeme kararı çöktü" dedi.

29.01.2014Gündem
Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu. Balyoz kararı sonrasında aydınların tavrını eleştiren Kılıçdaroğlu Fransa'da yüzyılın başında yaşanan Dreyfus davasını örnek gösterdi ve "Bizde Dreyfus çok ama ne yazık ki Emile Zola yok" dedi.

22.10.2013Gündem
ESKİ ORAMİRAL NUSRET GÜNERDEN ZEHİR ZEMBEREK BALYOZ KARARI DEĞERLENDİRMESİ

ESKİ ORAMİRAL NUSRET GÜNER'DEN ZEHİR ZEMBEREK BALYOZ KARARI DEĞERLENDİRMESİ

Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından onanan Koramiral Deniz Cora'nın kalp krizi geçirerek, hayatını kaybeden babası Mehmet Cora'nın Fenerbahçe Camii'ndeki cenaze törenine katılan eski Donanma Komutanı Nusret Güner, Balyoz Davası'yla ilgili Yargıtay'ın kararını değerlendirdi. Güner, "Beni kim savunacak? Beni önce kendi adamım (Genelkurmay) savunacak. Çünkü benim ne kadar masum olduğumu o biliyor. Ben niye istifa ettim, işte bunun için istifa ettim" dedi.

12.10.2013Haber
Adli hata var denir ama

Adli hata var denir ama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yargıtay’ın Balyoz kararı için, “Verdikleri kararlarda ‘Adli hata var’ diyebilirsiniz belki ama ‘Peşin hükümlü, önyargılı, şu açıdan meseleye bakmışlardır’, hele hele ‘İktidarla işbirliği yapmışlardır’ demek için biraz vicdan lazım” dedi.

11.10.2013Gündem
Balyoz kararı Cumhruriyet Başsavcılığında

Balyoz kararı Cumhruriyet Başsavcılığında

Yargıtay 9. Ceza Dairesinin Balyoz Planı davasıyla ilgili gerekçeli kararını açıklamasının ardından süreç işliyor.

11.10.2013Gündem
Bir kez daha haykırıyoruz: Vatan sağ olsun

Bir kez daha haykırıyoruz: Vatan sağ olsun

Yargıtay’ın Balyoz kararı sonrasında Hadimköy Cezaevi’nde bulunan 88 asker, ‘Hukuku katleden - Bilimi reddeden adalet’ başlıklı bir açıklama yaptı.

9.10.2013Gündem
Er oldular

Er oldular

Balyoz davasında Yargıtay 9. Ceza Dairesi 361 sanıktan 237’sinin cezalarını düzelterek onadı. Sanıklar arasındaki 3 kadından 2'si beraat etti.Cezası kesinleşen 237 sanık tutuklu statüsünden hükümlü statüsüne geçti. Sanık komutanlar aldıkları cezanın 4’te 3’ünü yatacaklar. Bu durumda 20 yıllık hapis cezası onanan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, 15 yıl hapis yatacak. 73 yaşındaki Doğan, 3 yıldır tutuklu olduğu süre gözönünde bulundurulursa 12 yıl daha hapis yatacak ve 85 yaşında tahliye olacak.

9.10.2013Gündem
HÜRRİYET TV 9 EKİM 2013 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 9 EKİM 2013 HABERLERİ

*GÜNÜN ÖZETİ*Yargıtay’ın ‘Balyoz’ kararı*Balyoz kararlarına ilk tepkiler*Kredi kartı taksitlerine yeni düzenleme *Marmaray’da bilet fiyatları açıklandı*Perakende sektöre yasal düzenleme geliyor*Aldatan sevgiliye dayaklı ceza*Real Madrid hakkında şoke eden iddia *Diego Costa’dan Beşiktaş itirafıBülten Editörü: Sevde Eğribacak - Yönetmen: Sezgin ÇIVGINOĞLU

İşte Yargıtayın Balyoz kararı

İşte Yargıtay'ın Balyoz kararı

Yargıtay, Balyoz Davası'nda kararını açıkladı. Emekli kuvvet komutanlarının hapis cezaları onandı. 36 sanığa verilen beraat kararını da onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 88 sanığa verilen mahkumiyet kararlarını ise bozulmasına ayrıca sanıklardan tutuklu olanların da tahliyesine karar verdi. Sanık yakınları karar karşısında gözyaşlarını tutamadı.

9.10.2013Avrupa
Başbakan Erdoğanın danışmanından ilginç Balyoz mesajı

Başbakan Erdoğan'ın danışmanından ilginç Balyoz mesajı

Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank Yargıtay’ın Balyoz kararına ilişkin Twitter'da ilginç bir mesaj paylaştı.

9.10.2013Gündem
Balyoz kararına ilk tepkiler

Balyoz kararına ilk tepkiler

Yargıtay, Balyoz Davası'nda kararını açıkladı. Emekli kuvvet komutanlarının hapis cezaları onandı. 36 sanığa verilen beraat kararını da onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 88 sanığa verilen mahkumiyet kararlarını ise bozulmasına ayrıca sanıklardan tutuklu olanların da tahliyesine karar verdi. Ak Parti'den Balyoz kararlarına ilişkin ilk değerlendirmeyi Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptı. Elitaş, "Yargı mahkemenin kararını onamış. Herkes buna uymak zorundadır" dedi. Babasının 18 yıl hapis cezası onanan Ece Saygun ise kararı Twitter'dan eleştirdi.

9.10.2013Gündem
Balyoz sanığı yakınına Genelkurmay çikolatası kızdırdı

Balyoz sanığı yakınına Genelkurmay çikolatası kızdırdı

Balyoz kararı öncesi Yargıtay binası önünde ilginç bir olay yaşandı. Genelkurmay, Kurban Bayramı nedeniyle Balyoz sanıklarına çikolata gönderdi. Balyoz sanığı gazi albayın karısı çikolatayı basın mensuplarına dağıttı, üzerine ay-yıldız olan kutuyu da yere attı. Polisler tutanak tutmak istedi, sanık eşi kutuyu yerden aldı, tutanak tutulmadı. Bu arada kadın olmasına rağmen alt mahkemenin 'babalık ve kocalık haklarından' mahrum ettiği sanık Berna Dönmez hakkındaki vahim hatayı da düzeltti Yargıtay...

9.10.2013Gündem
BALYOZ KARARI AÇIKLANDI.. SANIK YAKINLARI BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ

BALYOZ KARARI AÇIKLANDI..!! SANIK YAKINLARI BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ

Yargıtay, Balyoz Davası'nda kararını açıkladı. 34 sanığın beraat kararı onandı, 24 sanık hakkındaki karar bozuldu. Emekli kuvvet komutanlarının hapis cezaları onandı. Bazı sanık yakınları Yarkıtay'ın kararına tepki gösterirken bazıları ise verilen karar karşısında gözyaşlarını tutamadı.

9.10.2013Haber
SANIK YAKINI GENELKURMAYIN GÖNDERDİĞİ ÇİKOLATAYI BÖYLE DAĞITTI

SANIK YAKINI GENELKURMAY'IN GÖNDERDİĞİ ÇİKOLATAYI BÖYLE DAĞITTI

Balyoz kararı öncesi Yargıtay binası önünde ilginç bir olay yaşandı. Genelkurmay, Kurban Bayramı nedeniyle Balyoz sanıklarına çikolata gönderdi. Balyoz sanığı gazi albayın karısı çikolatayı basın mensuplarına dağıttı, üzerine ay-yıldız olan kutuyu da yere attı. Polisler tutanak tutmak istedi, sanık eşi kutuyu yerden aldı, tutanak tutulmadı.

9.10.2013Haber
İşte Yargıtayın Balyoz kararı

İşte Yargıtay'ın Balyoz kararı

Yargıtay, Balyoz Davası'nda kararını açıkladı. Emekli kuvvet komutanlarının hapis cezaları onandı. 36 sanığa verilen beraat kararını onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 88 sanığa verilen mahkumiyet kararlarının bozulmasına ayrıca sanıklardan tutuklu olanların da tahliyesine karar verdi. Cezaları onanan sanık yakınları karar sonrası sinir krizleri geçirdi. Umutlu bekleyişleri hüsranla sonuçlanan sanık yakınları karara isyan ederken gözyaşlarını tutamadılar.

9.10.2013Gündem
Ergenekonda kritik 11 ay

Ergenekon'da kritik 11 ay

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 4 yıl 10 ayda karar verdiği tarihi Ergenekon davasının gerekçeli kararın yazımı ve dosyanın Yargıtay’a gelmesinin ardından temyiz aşamasının 10-11 ayda tamamlanabileceği bildirildi.

7.08.2013Gündem
BMnin Balyoz kararı hakkında konuştular

BM'nin Balyoz kararı hakkında konuştular

BM, 250 Balyoz sanığının geçen sene yaptığı başvuruyu değerlendirip, taraflara bildirdi. Sanıkların yakınları BM'nin aldığı kararı Hürriyet'e değerlendirdi.

22.07.2013Gündem
Muharrem İnce Balbay ve Haberalı ziyaret etti

Muharrem İnce Balbay ve Haberal'ı ziyaret etti

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve beraberindeki heyet, Silivri Cezaevi'ne gelerek Ergenekon davasının tutuklu sanıkları CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile görüştü.

8.10.2012Gündem
Bozdağdan tartışılacak sözler

Bozdağ'dan tartışılacak sözler

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, PKK’yı bitirirse Başbakan Erdoğan’ın bitireceğini savunarak, “Tayyip Erdoğan’lar kolay yetişmiyor, 79 senede bir Tayyip Erdoğan’ı bulabildik. Bundan sonra ne zaman buluruz onu da bilemiyoruz” dedi.

26.09.2012Gündem
BALYOZ KARARI SONRASI PROTESTO

'BALYOZ' KARARI SONRASI PROTESTO

Balyoz Davası'nda karar verildi. Karar sonrası sanık yakınları gözyaşlarını tutamadı. Bazı sanık yakınları ise basın mensuplarına tepki göstererek kararı protesto etti.

21.09.2012Haber
Merdivenler yıkıldı

Merdivenler yıkıldı

İSTANBUL Eminönü’nde 17. yüzyılda Kösem Sultan tarafından yaptırılan Valide Han ve bitişiğindeki Sağır Han’ın çatısında bulunan 5 kaçak yapı ocak ayında Fatih Belediyesi tarafından yıkıldı.

2.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

AYM’nin Balyoz kararı (3): Darbeyi ‘önleyen’ komutanın tanıklığı gereksiz görülebilir mi?

komutanın tanıklığı gereksiz görülebilir mi?BALYOZ davasının birinci iddianamesi 2010 yılı temmuz ayında kabul edildiğinde, suçlamaların dayandığı en önemli tezlerden biri, 2003 yılında kalkışılan darbe girişiminin o tarihte Kara Kuvvetleri Komutanı makamında oturan Orgeneral Aytaç Yalman tarafından önlendiği görüşüydü.

9.07.2014

AYM’nin Balyoz kararı (2): Mahkûmiyetin gerekçesi yeterli ve makul değil

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) Balyoz davasında verdiği “adil yargılanma hakkı” ile ilgili “ihlal” kararını anlayabilmek için önce bu hükmün dayandığı hukuksal çerçeveye odaklanalım.

8.07.2014

AYM’nin Balyoz Kararı (1) : ‘Delillerde zaman ve içerik çelişkileri...’

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) Balyoz davasında adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmettiği kararının gerekçeli metni geçen cuma günü mahkemenin web sitesinde yayımlandı.

7.07.2014

Bu sancıyı anlamak lazım

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Balyoz kararı için bina önünde nöbet tutan Avukat Şule Nazlıoğlu Erol’un eylemini saygıyla karşıladığını söylüyor, “İnsanlar tepkilerini, sıkıntılarını en demokratik şekilde dile getiriyorlar” diyor.

6.05.2014

Balyoz kararı

BALYOZ davasına ilişkin gerekçeli karar hakkında bir hukukçunun sakınması gereken hata, kararı tümüyle yanlış veya tümüyle doğru saymaktır.

9.01.2013

Hilmi Özkök Balyoz kararı hakkında ne düşünüyor?

İstanbul’daki özel yetkili mahkemenin Balyoz davasında verdiği karar hakkında, bu davaya konu olan hadiselerin meydana geldiği tarihte Genelkurmay Başkanlığı makamında oturan Orgeneral Hilmi Özkök’ün ne dediği büyük önem taşıyor.

25.09.2012

Soru ve cevaplarla Balyoz kararı

SORU: Darbecilere destek vermek sana yakışıyor mu?

24.09.2012

Balyoz doğruları-Balyoz yanlışları

Balyoz Davası kararlarının, Türkiye’de emsali olmadığı için -325 asker kişinin ağır cezalara çarptırılmış olmasının örneği yok- ve ayrıca “askeri vesayet rejimi”nin son bulduğunu simgelediği iddia edildiği için, yaygın ve hararetli tartışmalara konu olması doğal.

24.09.2012

Şehit savcı

OVACIK ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun alçakça bir pusuyla şehit edildi. Bu hukuk şehidini saygıyla, rahmetle anıyorum. Acılı eşi Cihan Hanım’ın acısını paylaşıyorum.

21.09.2012