MENÜ

Aziz Nesin Avrupa İlkokulu

Aziz Nesin Avrupa İlkokulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aziz Nesin Avrupa İlkokulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9 Aziz Nesin Avrupa İlkokulu haberi bulunmuştur.

Aziz Nesin Avrupa İlkokulu Haberleri

Türkçe ve Almanca eğitim veren tek ‘Avrupa Okulu’ndan Berlinlilere davet

Türkçe ve Almanca eğitim veren tek ‘Avrupa Okulu’ndan Berlinlilere davet

Berlin'de Türkçe ve Almanca eğitim veren tek ilkokul olan Aziz Nesin Avrupa İlkokulu, 13 Eylül Cuma günü okul bünyesinde tanıtım etkinliği düzenliyor. Okulla ve eğitim müfredatıyla ilgili bilgilerin verileceği standlarda ziyaretçilere ikramlar da sunulacak.

9.09.2019Avrupa
Sporcu Milletiz Vesselam

'Sporcu Milletiz Vesselam'

Berlin'de iki dilli eğitim veren ilkokullar arası Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılan Aziz Nesin Avrupa İlkokulu futbol takımı üçüncü oldu.

27.06.2014Avrupa
Aziz Nesin’in çocuklarına destek gecesi

Aziz Nesin’in çocuklarına destek gecesi

Frankfurt Türk Sanat Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği ile Sat Nam Yoga Grubu, Aziz Nesin Vakfı yararına dayanışma gecesi düzenledi. Geceye Aziz Nesin Vakfı yöneticileri Süleyman Cihangiroğlu ile Özgün Dündar Cihangiroğlu da katıldı.

16.05.2018Avrupa
Almanyada 23 Nisan kutlamaları başladı

Almanya'da 23 Nisan kutlamaları başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Almanya'da da coşkulu kutlamalara sahne oluyor. Türkiye kökenli öğrenciler Federal Meclis ile Bremen Eyalet Meclisini ziyaret ederken bayramın hafta sonuna denk gelmesiyle birlikte ülkenin dört bir yanında etkinlikler düzenleniyor.

23.04.2016Dünya
Özal suikastın araştırılmasını istemedi

Özal suikastın araştırılmasını istemedi

Savcı Kemal Çetin tarafından Özal’ın ölümüyle ilgili hazırlanan iddianamede çok önemli bir ayrıntı dikkat çekti.

16.04.2013Gündem
Eğitim demek uyum demektir

Eğitim demek uyum demektir

Özcan Mutlu 5 yaşında, işçi çocuğu olarak gittiği Almanya’da elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi aldı. Kendi deyimiyle Alman eğitim sisteminin göçmen çocuklarına uyguladığı dışlayıcı politikalar nedeniyle, eğitim alanında uzmanlaştı. Siyasete de atılan Mutlu, Yeşiller Partisi üyesi ve milletvekili oldu. Partisinin Eğitim ve Avrupa Politikaları Sözcülüğünü üstlendi. Eğitime yönelmesinin nedenini ise, “Bence uyum iyi eğitimle olur. Aslında eğitim demek uyum demektir” sözleriyle açıkladı.

24.03.2013Eğitim
CHPli İnce: İyimaya Evrenin avukatıydı

CHP'li İnce: İyimaya Evren'in avukatıydı

TBMM Genel Kurulunda, Yargıtay ve Danıştayda yeni daireler kurulmasını öngören yasa tasarısının 2. bölümü üzerindeki görüşmeler sürüyor.

9.02.2011Gündem
Eserlerimi kullandı ama adımı yazma cesaretini gösteremedi

Eserlerimi kullandı ama adımı yazma cesaretini gösteremedi

Türkiye'nin en meşhur sanatçıları Kürt kökenlidir. İbrahim'i (Tatlıses) çocukluğundan beri tanıyorum. Çok çalışkan bir insandı. İbrahim Tatlıses ve Mahsun Kırmızıgül'ün Türk ve Arap sanatına etkileri olmuştur.

20.04.2002Gündem