MENÜ

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 829 Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı haberi bulunmuştur.

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haberleri

Bakanlık, sosyal yardımlar hakkındaki doğru ve yanlışları grafikle anlattı

Bakanlık, sosyal yardımlar hakkındaki doğru ve yanlışları grafikle anlattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un sosyal medya hesabından paylaştığı grafikte, Türkiye'de artan sosyal yardımlarla birlikte yoksulluğun da arttığı, sosyal yardımların niteliksiz ve insan onurunu rencide edecek şekilde dağıtıldığı iddiaları yalanlandı. Grafiğe göre, Türkiye dünyada yoksulluğu en fazla azaltan ülke oldu, sosyal yardım programları çeşitlendirilerek erişilen hane sayısı 3,4 milyona ulaştı.

17.01.2020Ekonomi
Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ne kadar oldu sorusu, yeni yılın ilk maaşını alacak olan çalışanların yanıtını araştırdığı konulardan oldu. Evli ve çocuklu olma durumuna göre değişen 2020 AGİ'nin ne kadar olduğu da gündemde yer alan diğer konular arasında. 2020 asgari ücret zam oranı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) geçtiğimiz haftalarda Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlendi. Peki, asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.01.2020Ekonomi
Asgari ücret ve AGİ 2020de ne kadar oldu

Asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020'de geçerli olacak asgari ücreti haftalar önce belirledi. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretin, 2020 miktarı ilgili vatandaşlarca araştırılıyor. Öte yandan AGİ'nin ne kadar olduğu da araştırılıyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu?

14.01.2020Gündem
İŞKUR geçen yıl yaklaşık 1,5 milyon kişiyi işle buluşturdu

İŞKUR geçen yıl yaklaşık 1,5 milyon kişiyi işle buluşturdu

İŞKUR'un 2019'da işe yerleştirilmesine aracılık ettiği kişi sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 19,5 artarak 1 milyon 490 bin 276'ya ulaştı.

14.01.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020de ne kadar oldu İşte yeni yıl AGİ fiyatı

Asgari ücret 2020'de ne kadar oldu? İşte yeni yıl AGİ fiyatı

2020 yılı asgari ücret miktarının belli olmasıyla çalışanın medeni hali ve çocuk sayısına göre değişen AGİ ücretleri ve asgari ücret zammı milyonlarca çalışan tarafından en fazla merak edilen konulardan oldu. Vatandaşlar Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve bu seneki asgari ücret miktarını sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? İşte, 2020 asgari ücret ve AGİ ücreti hakkında ayrıntılar...

13.01.2020Ekonomi
Son dakika... 9 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 9 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Resmi Gazete’de yayımlanan Yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile biri lösemi, 4’ü epilepsi olmak üzere 9 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı.

11.01.2020Gündem
Bravo Selcen

Bravo Selcen

24 yaşındaki Selcen Kankul beyin hasarına yol açan serebral palsi hastası. Çocukken aylarca komada kaldı, doktorlar “Yaşasa da en iyi ihtimalle yüzde 90 engelli kalır” dedi. Komadan çıktı, hayatı fizyoterapiyle geçti, “Yapamazsın” diyenlere inat okuyup fizyoterapist oldu. Şimdi minikleri ayağa kaldırmak için çalışıyor. Azmiyle, yürüyemeyen 2 yaşındaki Buse’ye adım attırdı bile.

11.01.2020Gündem
Nafaka yasası ile ilgili son durum: Ortalama 270 lira

Nafaka yasası ile ilgili son durum: 'Ortalama 270 lira'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk nafaka yasası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Nafaka konusunda tarafların dinlemeye devam edileceğini ifade eden Bakan Selçuk, "Biz kadın-erkek olarak değil, hak ve hukuk temelli bakıyoruz" dedi.

10.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan da tepki göstermişti Berfinin ailesinden açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan da tepki göstermişti! Berfin'in ailesinden açıklama geldi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan Berfin Özek'in (20) yüzüne asit döken eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik'e (23) verilen 13 yıl hapis cezasını yetersiz bulduğunu açıklamasının ardından genç kız konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin kendisini umutlandığını ve adaletin yerini bulacağına inandığını belirten Özek, "Cumhurbaşkanımız beni kızı yerine koyduğu, savcılara vicdandan bahsettiği için çok teşekkür ederim. Bu söyleminden sonra morallerimiz yükseldi" dedi.

10.01.2020Gündem
Kıdem tazminatı değişiyor mu Bakan Selçuk açıkladı

Kıdem tazminatı değişiyor mu? Bakan Selçuk açıkladı!

Kıdem tazminatı için bir süredir konuşulan değişiklik hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kıdem tazminatı ile ilgili sorulan soruya yanıt verdi. Bakan Selçuk, kıdem tazminatı reformunun sosyal mutabakat ile gerçekleştirileceğini ifade etti.

10.01.2020Ekonomi
3600 ek gösterge için son durum açıklaması: Söz yerine getirilecek

3600 ek gösterge için son durum açıklaması: 'Söz yerine getirilecek'

3600 ek gösterge için son durum açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk, sözlerin yerine getirileceğini vurgulayarak çalışma düzeni hakkında bazı detaylara yer verdi. Geçtiğimiz günlerde ise 3600 ek gösterge için Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli bir açıklamada bulunmuştu. İşte, 3600 ek gösterge hakkında son detaylar

10.01.2020Ekonomi
EYT için son durum bilgileri Bakan Selçuk: Çalışmalar devam ediyor

EYT için son durum bilgileri! Bakan Selçuk: Çalışmalar devam ediyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son durum açıklaması, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. EYT için son durum bilgilerini Hürriyet Gazetesi ile paylaşan Selçuk, çalışmaların devam ettiğini ve durumun maliyetini aktardı. İşte, EYT için Bakan Selçuk'tan son açıklamalar

10.01.2020Gündem
Emeklilik sisteminde reforma ihtiyaç var

Emeklilik sisteminde reforma ihtiyaç var

Türkiye’de emeklilik sisteminin bütüncül bir şekilde değerlendirilerek reforme edilmesine ihtiyaç olduğunu ifade eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Aktüeryal dengeyi de gözeterek bu konuda adımlar atılmalı. ‘Hem çalışırken daha az tasarruf yapayım, hem de emekli olduğumda yüksek standartlarda yaşayalım’ gibi bir yaklaşım var. Tasarruflarımızı arttırmalıyız” diye konuştu.

10.01.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berfin davasındaki karar sert tepki

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berfin davasındaki karar sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzüne kezzap atılan Berfin davasındaki kararla ilgili olarak, "Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor.Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın. Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin" açıklamasında bulundu.

9.01.2020Ekonomi
Bakan Selçuktan Berfinin yüzüne asit atan sanığa verilen cezaya tepki

Bakan Selçuk'tan Berfin'in yüzüne asit atan sanığa verilen cezaya tepki

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay'ın İskenderun ilçesinde Berfin Özek'e (20), asit türü sıvı atarak yüzünün bir bölümünün yanmasına, sağ gözünü de kaybetmesine neden olan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik'e (23), verilen 13 yıl 6 ay hapis cezasına tepki gösterdi.

8.01.2020Gündem
Bakan Selçuk: GSS ve Bağ-Kur prim borçluları sağlık hizmeti almaya devam edecek

Bakan Selçuk: GSS ve Bağ-Kur prim borçluları sağlık hizmeti almaya devam edecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur prim borcu olanların bu yıl sonuna kadar hastanelerden sağlık hizmeti almaya devam edeceğini bildirdi.

8.01.2020Ekonomi
3600 ek göstergede son durum ne

3600 ek göstergede son durum ne?

Yüz binlerce memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge artışı hakkındaki beklentiler yeni yılla birlikte tavan yaptı. Öğretmen, polis, din görevlisi ve bazı branşlardan memurları kapsaması planlanan ek gösterge artışındaki son gelişmeler merak ediliyor. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne?

7.01.2020Gündem
Bakanlık engelli ve yaşlı bakımına kalite standardı getirdi

Bakanlık engelli ve yaşlı bakımına "kalite standardı" getirdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk imzasıyla yürürlüğe giren yönerge kapsamında, tüm bakım kuruluşları, Türkiye'ye özgü oluşturulan kalite standartlarına göre değerlendirilecek.

7.01.2020Ekonomi
2020de asgari ücret ne kadar oldu

2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bu yılın asgari ücret miktarını geçtiğimiz haftalarda yaptığı toplantıların ardından netleştirmişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin 2020'de ne kadar olacağı araştırılıyor. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

3.01.2020Gündem

Şehit Piyade Er Berkay Işık için İstanbul'da tören

Şırnak'ta görev yaparken, Pençe Harekatı'na katılmak üzere 3 ay önce Irak'a giden ve Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde devam eden Pençe-3 Harekatında çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Berkay Işık için İkitelli Cemevi'nde tören düzenlendi. Törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, askerler, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3.01.2020Gündem
Diyarbakır’da moral ziyareti

Diyarbakır’da moral ziyareti

Diyarbakır’da evlat nöbetini sürdüren aileler, dün Emine Erdoğan’ın sürpriz ziyaretiyle moral buldu. Emine Erdoğan, “Anneler bu sorunu bitirecek” dedi.

1.01.2020Gündem
Ankarada yeni yılın ilk bebeği doğdu

Ankara'da yeni yılın ilk bebeği doğdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara'da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Bakan Selçuk, ailenin talebi üzerine yeni yılın ilk bebeğine 'Büşra' ismini verdi.

31.12.2019Gündem
SMA nedir belirtileri nelerdir SMA hastalığı nasıl tedavi edilir

SMA nedir belirtileri nelerdir? SMA hastalığı nasıl tedavi edilir?

Kas kaybına neden olan SMA hastalığı omurilikte bulunan motor sinir hücrelerinin kaybolması ile ortaya çıkıyor. Bebeklerde daha fazla görülen SMA hastalığının en önemli belirtisi kas güçsüzlüğü olarak tanımlanıyor. Nörolojik muayenenin önemli olduğunu SMA hastalığı özellikle akraba evliliklerinden doğan çocuklarda görülüyor. Peki, SMA ve belirtileri nelerdir? SMA hastalığı nasıl tedavi edilir? İşte, SMA hastalığı hakkında detaylar.

30.12.2019Sağlık
Fuat Oktay: 25 bin 294 ihlal tespit edilmiştir…

Fuat Oktay: 25 bin 294 ihlal tespit edilmiştir…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında konuştu. Oktay dumansız hava sahası denetimleri ile ilgili “2019 yılında toplam 3 milyon denetim gerçekleştirilerek 25 bin 294 ihlal tespit edilmiş ve gerekli yaptırımlar uygulanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 16 yaş grubu öğrencilere yönelik araştırma, 2017'den bu yana uyuşturucu madde kullanımı ve sigara kullanımında azalma olduğunu ortaya koymaktadır" dedi.

30.12.2019Gündem
‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

Asgari ücretin devletin anlaştığı bir rakam olmadığını, işveren ve işçinin anlaştığı rakam olduğunu belirten Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Biz de kolaylaştırıcı olarak masada bulunuyoruz” dedi. Selçuk, ancak işçi ve işverenin söz verdiğini, gelecek yıl iki tarafın anlaşarak geleceğini ve anlaşılan rakam üzerinden konuşulacağını dile getirdi.

29.12.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan asgari ücret açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "(Asgari ücret) Söz verdiler, gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız. Asgari ücret aslında devletin değil işveren ve işçinin anlaştığı, bizim kolaylaştırıcı olarak masada bulunduğumuz bir ücret seviyesi" açıklamasında bulundu.

28.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin otomobilini kötülemek için seferberlik ilan ettiler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin otomobilini kötülemek için seferberlik ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hereke Halı Dokuma Fabrikası'nda konuştu. Erdoğan, "Maalesef aynı tavrı bugün ön gösterim araçlarını tanıttığımız Türkiye'nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP'ye müzahir yayın organları, projeyi kötülemek için son bir haftadır adeta seferberlik ilan ettiler.." dedi.

27.12.2019Gündem
Son dakika Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı İşte o detaylar

Son dakika! Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı! İşte o detaylar

Türkiye ve dünyanın ilk kez dün gördüğü yerli otomobil, tasarımı ve özellikleri ile beğenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Devrim otomobilinin önünü kestiler ama devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022'de yolları çıkması beklenen otomobille ilgili şu detayları verdi. "2020'de şarj alt yapımız hazır olacak. Şimdiden bu otomobil yerli ve millidir. Aracımız çevreyi hiç kirletmeyecek. Avrupa'nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV modelinin sahibi olacağız. Küresel bir marka peşindeyiz."

27.12.2019Gündem
Asgari ücret net 2 bin 324 TL oldu

Asgari ücret net 2 bin 324 TL oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son kez toplandı ve çalışanın eline geçecek net ücretin 2 bin 324 TL olduğu açıklandı. Asgari ücretin genel sağlık sigortasından yaşlı aylığına kadar birçok alanı etkilediğini söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu sene asgari ücret desteğinin tüm işletmeler için 75 lira olarak süreceğini ifade etti.

27.12.2019Ekonomi
2020 yılı asgari ücreti 2 bin 324 lira

2020 yılı asgari ücreti 2 bin 324 lira

Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla toplantısından önce işçi ve işveren heyetleriyle makamında bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca işçinin beklediği 2020 asgari ücret rakamını açıkladı. Asgari ücret brüt 2943 lira, net 2 bin 324,70 lira olarak belirlenmiştir.

26.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Asgari ücret belli oldu İşte 2020 asgari ücret rakamı

Son dakika haberi: Asgari ücret belli oldu! İşte 2020 asgari ücret rakamı

Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla toplantısından önce işçi ve işveren heyetleriyle makamında bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca işçinin beklediği 2020 asgari ücret rakamını açıkladı.

26.12.2019Ekonomi
Asgari Ücret Komisyonu 2020 zammını belirliyor - Asgari ücret için teklif ne kadardı

Asgari Ücret Komisyonu 2020 zammını belirliyor - Asgari ücret için teklif ne kadardı?

Daha önce üç kez bir araya gelen Asgari Ücret Komisyonu, bugün son kez toplanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık edecek. Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret 2020 zammı kısa bir süre sonra belli olacak. Peki, asgari ücret için teklif ne kadardı?

26.12.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankaraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus'taki temaslarının ardından özel uçak "CAN" ile saat 20.00'de Ankara'ya geldi.

25.12.2019Gündem
Bakanlıktan Adanada selden etkilenenlere destek

Bakanlıktan Adana'da selden etkilenenlere destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Selden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için Bakanlığımız tarafından, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza kaynak aktarımında bulunduk." ifadelerini kullandı.

25.12.2019Ekonomi
Yeni asgari ücret için tarih belli oldu - Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı ne zaman

Yeni asgari ücret için tarih belli oldu - Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı ne zaman?

Yeni asgari ücret için tarih bilgisi 25 Aralık'ta geldi. Toplantıda, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamının Bakan Selçuk tarafından açıklanması bekleniyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun dördüncü toplantısının bugün saat 14.00'te yapılacağını bildirdi.

25.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın toplantısında konuştu. Kalın, "İdlib'te rejim ihlallerinin arttığını görüyoruz. Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik." derken, "Saldırıların bir an önce durmasını, bunun yeni bir ateşkesle hayata geçirilmesini bekliyoruz. Rus tarafından da temel beklentimiz bu." ifadelerini kullandı. Değerli Konut Vergisi ile ilgili de konuşan Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir talimat verdiğini ve " 1 yıllık erteleme söz konusu olabilir." dedi.

24.12.2019Gündem
Yarın bir heyeti Moskovaya gönderiyoruz dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

'Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz' dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Rusya nezdinde, saldırıların (İdlib) son bulması için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeyi de sürdüreceğiz. Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar. Alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

22.12.2019Gündem
Ekonomiye hizmet’ şampiyonları

Ekonomiye 'hizmet’ şampiyonları

Türkiye’de hizmet ihracatında 2019’un ilk 10 ayında 28 milyar dolar hizmet ticareti fazlası verildiğini açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hizmet ihracatçılarının ödül töreninde konuştu. Pekcan, “Türkiye hizmet ihracatında net ihracatçı pozisyonunda. Sürdürülebilir büyümenin ve ihracatın gerçekleştiril-mesinde hizmet ihracatının katkısı yadsınamaz” dedi.

22.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Necip Fazıl Ödülleri'nde konuştu. "Geçmişimizle yüzleşmek bizi küçültmez tam tersine büyütür." diyen Erdoğan, "Tek parti CHP'sine ait dönemde, objektif bir şekilde araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor. Öncelikle bunu yapması gereken ana muhalefet CHP'nin bizzat kendisidir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "CHP'nin bir an önce milletin karşısına çıkıp bu ülkeye yaşattıkları için ya özür dilemesi  ya da üzücü olaylardaki rolleri için pişmanlık duyduğunu millete söylemesi gerekiyor." dedi.

21.12.2019Gündem
572 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması gerçekleştirildi

572 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması gerçekleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 572 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasının gerçekleştiğini açıkladı.

20.12.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Atamaları yarın yapılacak

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Atamaları yarın yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamuya 572 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamalarının yarın gerçekleştirileceğini bildirdi.

19.12.2019Ekonomi
3600 ek gösterge ne demek İşte 3600 ek göstergede son durum

3600 ek gösterge ne demek? İşte 3600 ek göstergede son durum

Kamu Personeli Danışma Kurulunun (KPDK) toplantısı öncesi 3600 ek göstergede son durum bir kez daha gündeme geldi. Yarın toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulunda, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, 3600 ek göstergenin kapsamı görüşülecek. Peki, 3600 ek gösterge ne demek? İşte 3600 ek göstergede son durum

18.12.2019Gündem
Engelli memur alımı ne zaman EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman

Engelli memur alımı ne zaman? EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına atanma hayali kuran engelli vatandaşlar, gözlerini bu kez yıl içinde yapılacak olan ilk atama işlemlerine çevirdi. Peki, EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman? Engelli memur alımı ne zaman? İşte, 2019 engelli memur ataması tercihleri hakkında merak edilenler...

17.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cenevrede önemli açıklamalar: Avrupadan ses yok

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cenevre'de önemli açıklamalar: Avrupa'dan ses yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’de düzenlenen Küresel Mülteci Forumu’nda yaptığı konuşmada ''Sığınmacılar için bütçemizden harcadığımız rakam 40 milyar doları aştı. Dışarıdan gelen yardım ise son derece sınırlı. Avrupa’dan halen ikinci 3 milyar için herhangi bir ses yok'' dedi.

17.12.2019Gündem
Kadına şiddetle mücadele için valiliklerle eş zamanlı toplantı

Kadına şiddetle mücadele için valiliklerle eş zamanlı toplantı

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla ilgili kuruluşların katılımıyla hayata geçirilen 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı'nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla 81 ilde valilerin başkanlığında eş zamanlı toplantılara başlandığı bildirildi.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de "İsviçre'ye Göç'ün 50'nci Yıl Dönümü" etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçrede

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küresel Mülteci Forumu'na katılmak üzere Cenevre'ye geldi.

16.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Cezası 13.5 yıl değildir!

HÜRRİYET Ankara büromuzun bu haftaki konuğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tu. Açıklamalarını yazmak için bilgisayarın başına oturup haber sitelerinde şöyle bir tur attığımda karşıma çıkan ve üzerinde hepimizin düşünmesi gereken haberle başlayacağım.

10.01.2020