MENÜ

Adalet Bakanı

Adalet Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56.882 Adalet Bakanı haberi bulunmuştur.

Adalet Bakanı Haberleri

İsrailde erken seçim rafa kalktı

İsrail'de erken seçim rafa kalktı

İsrail Eğitim Bakanı ve koalisyon hükümeti ortaklarından Yahudi Evi Partisi lideri Naftali Bennnett, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki hükümete destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

19.11.2018Dünya
Adalet Bakanlığından çok önemli genelge

Adalet Bakanlığı'ndan çok önemli genelge

Adalet Bakanlığı, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara ilişkin yapılan adli işlemlerle ilgili başsavcılıklara genelge gönderdi.

19.11.2018Gündem
‘Böyle giderse basına çıkmam’

‘Böyle giderse basına çıkmam’

Beyaz Saray’daki atak tarzı yüzünden ABD Başkanı Trump’ı kızdıran CNN muhabiri Acosta’nın iptal edilen akreditasyonu, federal mahkeme hâkimi tarafından geçici olarak geri verildi. Ancak Trump muhabirleri uyararak, adaba uymaları gerektiğini yoksa kendisinin Beyaz Saray’da basın toplantılarına da çıkmayacağı çıkışını yaptı.

18.11.2018Dünya
Af konusunda son durum ne Gündemden gelen en son af haberleri

Af konusunda son durum ne? Gündemden gelen en son af haberleri

Gündemdeki en son af haberleri, yakınları cezaevlerinde olan vatandaşların bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Konuya ilişkin iktidar cephesinden son olarak AK Partili Numan Kurtulmuş konuşmuş "Seçime kadar gündeme gelmesi zor" değerlendirmesinde bulunmuştu. MHP lideri Bahçeli ise son olarak "Teklifin Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi. Peki, af ile ilgili yeni gelişme var mı?

14.11.2018Gündem
Çin ile mutabakat zaptı imzalandı

Çin ile mutabakat zaptı imzalandı

Çin ve Türkiye adalet bakanlıkları arasında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik mutabakat zaptı imzalandı.

14.11.2018Dünya
Almanların 100 yıllık ayıbı

Almanların 100 yıllık ayıbı

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley, kadın-erkek parlamenter sayısındaki eşitsizliğin giderilmesi için seçim hakkıyla ilgili yeni yasal düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu söylerken, bu alanda gereken adımları atacaklarını ilan etti.

14.11.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yargı' mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır." ifadelerini kullandı.

12.11.2018Gündem
Trump Ticaret Bakanını da görevden alabilir iddiası

"Trump Ticaret Bakanı'nı da görevden alabilir" iddiası

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ticaret Bakanı Wilbur Ross'u yıl bitmeden görevden alacağı iddia edildi.

10.11.2018Ekonomi
Bakanın azli ABD’yi gerdi

Bakanın azli ABD’yi gerdi

ABD Başkanı Trump’ın Adalet Bakanı Sessions’ı görevden alması, ABD’de Rusya soruşturması konusunda endişelere yol açtı. Halk, Başkan Trump’ın Özel Savcı Mueller’in yürüttüğü soruşturmayı tamamlamasına izin vermesi talebiyle sokaklara döküldü.

9.11.2018Dünya
Trump durdurulamıyor Şok iddia

Trump durdurulamıyor! Şok iddia

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ticaret Bakanı Wilbur Ross'u yıl bitmeden görevden alacağı iddia edildi.

9.11.2018Dünya
Son dakika... Trump göçmen beyannamesini imzaladı

Son dakika... Trump göçmen beyannamesini imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, yeni göçmen beyannamesini imzaladığını duyurdu.

9.11.2018Dünya
ABDye kaçak yollardan giren göçmenlere iltica yolu kapanıyor

ABD'ye kaçak yollardan giren göçmenlere iltica yolu kapanıyor

ABD yönetimi, ülkeye güney sınırından yasa dışı yollardan giren göçmenlerin artık iltica başvurusu yapma hakları olmayacağını açıkladı. İnsan hakları kuruluşları ise esas bu uygulamanın "yasa dışı" olduğunu söylüyor.

9.11.2018Dünya
ABDde halk Rusya soruşturması için sokağa döküldü

ABD'de halk Rusya soruşturması için sokağa döküldü

ABD'de halk, Başkan Donald Trump'ın Özel Savcı Robert Mueller'in yürüttüğü Rusya soruşturmasını tamamlamasına izin vermesi talebiyle sokaklara döküldü.

9.11.2018Dünya
Seçim bitti bakan gitti

Seçim bitti bakan gitti

ABD araseçimleri sonrası kabine revizyonu yapacağının sinyallerini veren Trump, Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesi soruşturmasında karşı karşıya geldiği Adalet Bakanı Sessions’ın istifasını istedi. Araseçimlerden bir gün sonra gelen zorunlu istifa rakip Demokratlar’ın tepkisini çekti.

8.11.2018Dünya
Af çıkacak mı İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar

Af çıkacak mı? İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar

Af çıkacak mı sorusunun yanıtı, cezaevinde yakınları bulunan binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, af konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, af çıkacak mı? İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar.

8.11.2018Gündem
Son dakika... ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions istifa etti

Son dakika... ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions istifa etti

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Başkan Trump'ın isteği üzerine görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

7.11.2018Dünya
Fransa camileri denetlemek için 113 yıllık yasayı değiştiriyor

Fransa camileri denetlemek için 113 yıllık yasayı değiştiriyor

Fransa, camilerde denetleme yapabilmek amacıyla 1905 tarihli laiklik yasasını yeniliyor. 2019 yılının ilk ayında meclise gelmesi beklenen yasa tasarısıyla camilerin denetlenmesi ve İslam’ın finansmanının düzenlenmesi hedefleniyor.

6.11.2018Avrupa
12. yıl anması

12. yıl anması

Merhum Başbakan Bülent Ecevit için 12’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

5.11.2018Gündem
Af çıkacak mı İşte gündemden son gelen af açıklamaları

Af çıkacak mı? İşte gündemden son gelen af açıklamaları

Af çıkacak mı sorusunun yanıtı, cezaevinde yakınları olan vatandaşların araştırdığı ve sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. En son AK Parti Genel Başkanvekili katıldığı programda af konusuna yanıt verdi. Peki, af çıkacak mı? İşte gündemden son gelen af açıklamaları.

3.11.2018Gündem
ABD ile yaptırım krizi bitti

ABD ile yaptırım krizi bitti 

ABD Hazine Bakanlığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e yönelik yaptırımları kaldırdı. Türkiye de mütekabiliyet çerçevesinde ABD Adalet Bakanı ile İç Güvenlik Bakanı’na getirdiği yaptırımları kaldırdı.

2.11.2018Gündem
SON DAKİKA… Türkiye ve ABD’den karşılıklı çok önemli karar

SON DAKİKA… Türkiye ve ABD’den karşılıklı çok önemli karar

Türkiye ve ABD’den anlaşmalı olarak eş zamanlı yapılan açıklamalarla karşılıklı bakanlara yönelik yaptırım kararları kaldırıldı. Yaptırımların kaldırılacağı mesajı Rahip Brunson’ın yargılanmasının tamamlanıp ülkesine dönmesinden sonra verilmişti. Yaptırımların kaldırılmasına ilişkin açıklamanın bugün eş zamanlı olarak yapılmasına ise dünkü ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefon görüşmesinde karar verildi.

2.11.2018Gündem
Son dakika... Tacizciyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni

Son dakika... Tacizciyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanı sıfatıyla Trabzon'da bir çocuğu taciz eden şüpheliyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni verdi.

2.11.2018Gündem
On binlerce kişi dava açtı

On binlerce kişi dava açtı

Yıllık 230 milyar euroluk cirosu olan Alman otomobil devi Volkswagen'e mazotlu araçlardaki emisyon hataları yüzünden yaklaşık 30 bin sürücü adına Tüketicileri Koruma Merkezleri Birliği (VZBV) ve Alman Otomobil Kulübü (ADAC) tarafından dava açıldı.

2.11.2018Ekonomi
Kimse sorumluluktan kaçamaz

Kimse sorumluluktan kaçamaz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için Suudi yetkililere işbirliği çağrısı yaparken şunları söyledi:

1.11.2018Gündem
Af çıkacak mı Af hakkında son durum ne Gündemden en son af açıklamaları

Af çıkacak mı? Af hakkında son durum ne? Gündemden en son af açıklamaları

Cezaevinde yakınları bulunanların sıkı sıkıya takip ettiği af gündemi, birçok vatandaşın merakla sorguladığı konu olmaya devam ediyor. Birçok kesimden politikacıların görüşlerini dile getirdiği af konusunda, gündemde çok sayıda gelişme yer alıyor. İşte, vatandaşların 'Af çıkacak mı?' sorusuyla araştırmaya devam ettiği konu hakkında bazı yeni bilgiler

1.11.2018Gündem
Adalet Bakanlığı 1600 hakim ve savcı alımı yapacak... Başvurular için son gün ne zaman

Adalet Bakanlığı 1600 hakim ve savcı alımı yapacak... Başvurular için son gün ne zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 1 Kasım Perşembe günü itibariyle başladı. Adalet Bakanlığı bünyesine bin 600 hakim ve savcı alınacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu için son gün ne zaman, başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar

1.11.2018Gündem
Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor

Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor

Tüketicileri Koruma Merkezleri Birliği ve Alman Otomobil Kulübü, 30 bine yakın Volkswagen sahibinin emisyon hilesi yüzünden uğradıkları zararların karşılanması için Braunschweig Mahkemesine 240 sayfalık şikayet dosyasını ileterek dava açtı.

1.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Arılar ‘mucize koruma’ bekliyor

SİZ hiç bir muz ağacının nasıl büyüdüğüne ve nasıl meyve verdiğine şahit oldunuz mu? Veya bir domates nasıl oluşuyor biliyor musunuz?

14.11.2018

2020’ye doğru

6 Kasım tarihinde yapılan ABD ara seçimlerine uluslararası ilgi gerçekten büyüktü. Seçimler, daha önce pek de şahit olunmadığı şekilde, uluslararası basın tarafından yakından izlendi. Vaşington’da neler olduğu, Trump Yönetimini ilgilendiren gelişmeler çeşitli başkentlerde bazen merak ve ilgi, bazen tedirginlik ve endişe yaratıyor.

13.11.2018

Yeni bir yanlış anlama olmasın da

Amerikalı din adamı Pastör Andrew Brunson’ın Türkiye’de iki yıl süren tutukluğunun Washington ile Ankara arasında derin bir krize döndüğü yaz aylarında Trump yönetimi arka kapılardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sürekli olarak şu mesajı gönderdi: ‘Brunson bırakılırsa, Başkan Türkiye’ye bir dizi jest yapacak.’

8.11.2018

Seçimler ABD’de neyi değiştirdi

- ABD Kongre araseçimleri Donald Trump faktörü nedeniyle çoktan beri olmadığı kadar heyecanlı ve çekişmeli geçti. Her ne kadar sandıkta anketlerde öngörülen bir sonuç çıksa da Kongre’deki yeni siyasi tablonun hem ABD’de hem de uluslararası ilişkilerde iz düşümleri olacaktır.

8.11.2018

10 maddede Ahmet Kural’ın Sıla’ya uyguladığı şiddet

MADDE BİR: Helal olsun Sıla’ya... Şiddete uğrayanın değil, şiddeti uygulayanın zavallı olduğunu gösterircesine gitti savcılığa!

2.11.2018

Kemal Bey nasıl oldu da kum torbasına dönüştü

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik “Kemal Kılıçdaroğlu, Kaşıkçı cinayetini örtbas etmeye çalışıyor” dediğinde...

1.11.2018