Gündem Haberleri

  Yargıtay Evi’ni çeteci işletmiş

  Nurettin KURT/ANKARA
  14.07.2007 - 23:42 | Son Güncelleme:

  Üç savcı ve bir hakimin adının karıştığı çete soruşturmasında şok gelişme yaşandı. Çetenin kara parasını akladığı iddia edilen Star Gap ve Kuşadası Long Beach otellerinin sahibi Rauf Aktarlı’nın Ankara Oran’daki Yargıtay Evi’ni de işlettiği ortaya çıktı.

  Yargıtay Evi’ni çeteci işletmiş

  ÜÇ ilde düzenlenen "Son Nokta" operasyonunda çökertilen çetenin uyuşturucudan elde ettiği kara parasını akladığı iddia edilen Diyarbakırlı işadamı Rauf Aktarlı’nın,   Ankara Oran’daki Yargıtay Evi’nin işletmeciliğini yaptığı ortaya çıktı.

  Hollanda-Almanya-Türkiye üçgeninde, iki çete arasında 15 milyon dolar uyuşturucu parası yüzünden çıkan ve 5 kişinin öldürüldüğü, 8 kişinin yaralandığı savaşı bitirmek için düzenlenen operasyonda 3 savcı ile 1 hakime seks partisi düzenlendiğinin ortaya çıkmasının ardından şok bir gelişme daha yaşandı. Operasyonda gözaltına alınan ve çetenin kara parasını akladığı iddia edilen Star Gap ve Kuşadası’ndaki Long Beach otellerinin sahibi Diyarbakırlı işadamı Rauf Aktarlı’nın Ankara Oran semtindeki lüks Yargıtay Evi’nin işletmeciliğini yaptığı bildirildi.

  PLAKET ALMIŞ

  Yargıtay Evi’nin işletmeciliğini yapan Aktarlı’nın, mülkiyeti Yargıtay’a ait olan binanın tüm masraflarını üstlenerek yaklaşık üç yıl önce hizmete açtığı belirtildi. Aktarlı’nın işletmeyi aldığı tarihlerde, başka bir operasyonda telekulağa takılan ve daha önce de Sedat Peker soruşturmasına adı karışan savcı E.Y.’nin, o dönemde Yargıtay Genel Sekreteri olduğu belirtildi. Gözaltındaki Aktarlı’ya, Yargıtay Başkanlığı tarafından yaptığı hizmetlerden ötürü plaket verildiği de belirlendi.

  Çetenin gözaltına alınan 23 üyesinden 16’sı dün tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

  Adalet Bakanı Fahri Kasırga, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir yazı göndererek, soruşturmada adı geçen üç savcı ve bir hakimle ilgili bilgi, belge ve konuşma tapelerini istedi. Bakan Kasırga, Teftiş Kurulu’na olayla ilgili en ince ayrıntısına kadar soruşturma yapılması talimatı da verdi. Yeterli delile ulaşılması halinde adları geçen hakim ve savcılara hem disiplin cezası verilebilecek hem de haklarında dava açılabilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı