GeriGündem Neslican Tay'ın cenazesi nereye ve ne zaman defnedilecek? Komşuları konuştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Neslican Tay'ın cenazesi nereye ve ne zaman defnedilecek? Komşuları konuştu

Neslican Tay'ın cenazesi nereye ve ne zaman defnedilecek? Komşuları konuştu

Neslican Tay'ın cenazesi, hayatını kaybettiği hastaneden alınarak, otobüsle Rize'ye doğru yola çıkarıldı. Cenazenin de bulunduğu otobüste, anne ve baba da yer aldı. Neslican Tay'ın cenazesi, yarın öğle namazına müteakip Rize Sahil Camii'nde kılınacak olan cenaze namazıyla toprağa verilecek. Neslican Tay'ın Rize'deki komşuları, genç kız hakkında DHA muhabirine konuştu.

Genç yaşlı her kesimden insanı ölümüyle derinden yaralayan Neslican Tay'ın cenazesi ailesi tarafından teslim alındı. Kanser hastalığı dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Neslican Tay'ın naaşı, memleketi Rize'de toprağa verilecek.

Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve dün İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Rizeli Neslican Tay, sosyal medyanın en çok konuştuğu ve paylaştığı kişi oldu. Tay’ın sevenleri fotoğrafını paylaşarak kendisine Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi.

NESLİHAN TAY'IN CENAZESİ YARIN DEFNEDİLECEK

Neslican Tay’ın cenazesi 21 Eylül Pazar günü Rize’de merkez Sahil Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla yine merkeze bağlı Pehlivan Mahallesi'nde toprağa verilecek.

"NESLİCAN KIPIR KIPIR BİR KIZDI"

RİZE’de, sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay’ın (21), hayatını kaybetmesi Türkiye’yi olduğu gibi hemşehrileri ve komşularını derinden etkiledi. Komşuları, hayat dolu bir kız olan Neslican’ın ölümüne çok üzüldüklerini söyledi.

Rizenin Gülbahar Mahallesinde ailesi ile oturan Neslican Tay, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrendi. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede 1 milyonu aşan takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken, diğer yandan Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazanarak eğitimini sürdürdü. Kanser hastalığı ile mücadelesi sırasında kendisi gibi hastalara verdiği moral ve destekle tanınan Neslican, fenalaşınca İstanbulda bir hastanede yoğun bakıma alındı. Genç kız dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

NESLİCAN TAY'IN MAHALLESİNDE ÜZÜNTÜ HAKİM

Neslican Tay’ın yaşadığı Rize’nin Gülbahar Mahallesi’nde ölümüyle birlikte hüzün hakim oldu.

Neslican Tayın komşusu ve okul arkadaşı Tolga Şahin, ölüm haberine çok üzüldüğünü belirterek "Aynı okuldan mezun olduk. O yıllarda kanser olduğunu bilmiyordu. Kanser sonucu ayağının kesilmesine rağmen o bunu hiç saklamadı. İnsanların bakışlarına rağmen o etek giyerek bacağını göstermekten çekinmedi. O sanki hiç kanser olmamış gibi büyük bir yaşam enerjisi ile hayatına devam ederdi. Ölmesine çok üzüldüm. Onu kanserden öldüğü için değil, kansere karşı verdiği mücadele ile hatırlayacağız dedi.

Neslicanın komşusu Songül Sadıkoğlu da, "Kendisi çok neşeli, kıpır kıpır, hayat dolu bir genç kızdı. Dün akşam ölüm haberini aldığımda inanamadım. En son izlediğim videoları beni çok derinden etkiledi. Onun verdiği mücadeleri kolay kolay kimse veremez. Ben verdiği mücadeleyi takdir ediyorum. Çok üzgünüm melek olup aramızdan uçtu gitti" diye konuştu.

Celal Koç ise, "Rize adına çok üzüldük. Hemşehrimiz için ağlıyoruz" dedi.

Nuran Dursun da, "Sosyal medyadan takip ediyordum. Ölüm haberine çok üzüldüm. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın. Mücadelesi herkese örnek oldu" diye konuştu. Neslican Tay’ın yarın Rize Sahil Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenazı namazı sonrası Pehlivan Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (21.09.2019)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..


.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle