Gündem Haberleri

  İdamlık anne çocuklarını kaçırttı

  Hürriyet Haber
  07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SEVGİLİSİYLE BİR OLUP KOCASINI DİRİ DİRİ YAKMIŞTI

  Babaları öldürülen, anneleri cezaevinde yatan iki çocuğun velayetini mahkeme halaya verdi. Ancak, anneannelerinde kalan çocuklar ortadan kayboldu.

  MERSİNLİLER, sevgilisiyle birlikte kocasını hunharca öldüren ve 2 çocuğunun velayeti elinden alınan idamlık anneyi konuşuyor. Geçen nisan ayında, mimar eşi Sertaç İşçimen'i, sevgilisi Mehmet Cem Tunçkıran ile birlikte öldürmek suçundan idam istemiyle yargılanan Selda İşçimen'in, ortada kalan 2 çocuğunu, velayet hakkı mahkeme kararıyla elinden alınınca kaçırttığı ileri sürüldü.

  Velayet hakkı halaya

  Selda İşçimen, Mersin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde idam cezası istemiyle yargılanırken, görümcesi Şenay Kalkancı, 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yeğenleri Selenay ve Yelda Seray'ı alabilmek için velayet davası açtı. Mahkeme, çocukların yaşlarının küçük, annelerinin tutuklu, babalarının ise ölü olması nedeniyle velayet hakkını hala Şenay Kalkancı'ya verdi. Karar, Yargıtay tarafından da onanarak kesinleşti.

  Ancak anneanne Afife Bahur, çocukları teslim almak üzere polis ile birlikte eve gelen Şenay Kalkancı'nın avukatı Erhan Karapınar'a iki kızı teslim etmedi. Daha sonra ise çocuklarla birlikte kayıplara karıştı. Bunun üzerine Şenay Kalkancı, Selda İşçimen ve annesi Afife Bahur hakkında ‘‘Çocukları zorla alıkoymak’’ suçundan Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  300 milyarlık servet

  İdam cezası ile yargılanması süren Selda İşçimen'in, kocası İşçimen'i korkunç bir planla öldürmesi Mersin' de geniş yankı uyandırdı. Selda İşçimen, yanık cesedi otomobil içinde bulunan kocasını, 300 milyarlık servetine konmak için sevgilisi

  Mehmet Cem Tunçkıran ile kurduğu korkunç plan sonucu öldürmüştü. Koca katili, yakalandıktan sonra polise suçunu itiraf ederek, ‘‘Kocamın çorbasına uyuşturucu koydum. Bayılınca sevgilimi eve çağırdım. Arabasına koyup, kent dışına çıkardık. Daha sonra ise içinde bulunduğu aracına benzin dökerek yaktık’’ demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı