Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Festivalin onur konuğu

Hülya Koçyiğit 9-20 Mart tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilecek Türkiye-Almanya Film Festivali’ne onur konuğu olarak katılacak.

Filmlerin uzun ve kısa metrajlı olmak üzere iki ayrı dalda yarışacakları festivale Türkiye’yi temsilen onur konuğu olarak davet edilen Koçyiğit, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘Türk sinemasının ülke sınırları dışında da sesini duyuruyor olması çok güzel. Filmlerimizin Alman sinemasıyla yarışması, doğrusu heyecan verici. Böyle bir organizasyonda onur konuğu olmaktan ve de filmlerimizin dünya pazarına açılan kapılardan geçişini izlemekten mutluluk duyuyorum. Yarışmaya katılan filmlerimizin hepsinden de umutluyum. Çünkü hemen hemen hepsi çok kaliteli yapımlar. Türk sinemasını bu yarışmada başarıyla temsil edeceklerinden eminim.’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı) yararına bir davet verildi. The Ritz Carlton Çintemani Restaurant’a düzenlenen davete, cemiyet hayatının tanınmış simaları büyük ilgi gösterdi. Psikolog İpek Tılabar’ın ‘Kadın ve Yaşamı’ konulu söyleşisinin ardından Gilan Mücevher tarafından bir de ekspozisyon gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü mankenlerce sunulan mücevherler, davetlilerden büyük ilgi gördü. Davete katılanlar arasında Roberto Cavalli’nin mankenlik teklifini reddetmesi nedeniyle magazin basınında uzun süre yer alan Süreyya Yalçın da vardı.
X