GeriEğitim Rektör, yurtta kalan öğrencilerle buluştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektör, yurtta kalan öğrencilerle buluştu

Şırnak Üniversitesi Rektörüz Prof. Dr. Ali Akmaz, Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, onlarla birlikte yemek yedi. Ardından da sorunlarını dinledi.

Rektör, yurtta kalan öğrencilerle buluştu
refid:25132856 ilişkili resim dosyası

Şırnak Üniversitesi gelişim seyrini sinevizyon eşliğinde anlatarak konuşmasına başlayan Rektör Akmaz, üniversite eğitiminin insanın sonra ki hayatını belirlediğini, kendisinin de bir köylü çocuğu olduğunu ancak bütün eğitim dönemlerinde sistematik çalışmasının meyvelerini sonraki yaşam dönemlerinde aldığını belirtti. Rektör Akmaz, bütün öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu hem fiziksel ve sağlık anlamında öğrencileri sahiplendiğini hem de eğitim anlamında kaliteli bir eğitim vermek zorunda olduklarının bilincinde olduğunu dile getirdi.

Şimdiye kadar eğitimin kalitesi anlamında gösterdikleri performansın yanı sıra gelecek yıldan itibaren de kampusa taşınmasının ardından üniversitenin fiziksel olarak da hak ettiği yere geleceğini söyleyen Rektör Akmaz şunları söyledi: “Şırnak’ta en fazla ihtiyaç duyulan, sosyal tesisler ve sportif aktivitelerin yapılacağı mekanlardır. Biz, bunun bilinciyle kampus alanımızda 39 dönüm araziyi sportif aktivitelere ayırdık. Bunun içinde olimpik yüzme havuzu, 500 kişilik kapalı spor salonu, tenis, basketbol, futbol, voleybol sahaları olacak. En fazla 2 ila 3 kişilik odaların bulunduğu 500’ü kız, 500’ü erkek olmak üzere 1000 kişilik öğrenci yurtları, kafeterya bulunacak. Şimdi bile üniversitemizi kazanıp KYK’ya yerleşmek isteyip de yerleşmeyen öğrencimiz yok. Eğitim seviyemiz, ulusal ve uluslararası akademik yarışta 'biz de varız' düzeyinde. Bizlerin tek amacı da zaten sizlere verdiğimiz diplomaların en iyi şekilde dolu olmasıdır. Yani sizler, üniversitemizden mezun olduğunuzda üniversite eğitimini en iyi şekilde tamamlayan bireyler olarak mezun olduğunuzda bizler de işimizi en iyi şekilde yapmışız demektir. Farabi, Erasmus programlarıyla isteyen her öğrencimiz bir dönemini başka üniversitelerde geçirebilecek olanaklarımız var. Dört yıllık üniversite olmamıza rağmen şimdiye değin 4 tane uluslar arası sempozyum düzenledik.”

Rektör Ali Akmaz konuşmasını bitirdikten sonra ise öğrencilerin idari, ulaşım, staj, eğitim imkanları, Erasmus ve Farabi Programları gibi konular hakkındaki sorularını cevaplandırdı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle