MENÜ

Eğitim

Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 320.043 Eğitim haberi bulunmuştur.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Boğaziçi Üniversitesi ya da kısaca BOUN, İstanbul, Türkiye'deki bir devlet üniversitesi. 16 Eylül 1863'te Cyrus Hamlin ve Christopher Robert tarafından Robert Kolej adıyla kuruldu. Yüz yılı aşkın bir süre bu adla bugünkü Güney Kampüsü'nde eğitim verdikten sonra, üzerinde bağımsız bir üniversite kurulması için 10 Eylül 1971'de Türkiye Hükûmeti'ne devredilerek Boğaziçi Üniversitesi adını aldı. Günümüzde toplam 1.672.106 m2'lik alana sahip olan ve altı yerleşkesi bulunan Boğaziçi Üniversitesi, İngilizce eğitim verir.


Eğitim Haberleri

Karnımda yılan dolaşıyor’ dedi, bıçağı eline aldı ve...

'Karnımda yılan dolaşıyor’ dedi, bıçağı eline aldı ve...

KOCAELİ’nin Darıca ilçesinde, psikolojik sorunları olduğu ve ilacını kullanmadığı iddia edilen Şükrü K. (22), ailesine "Karnımda yılan dolaşıyor" deyince hastaneye götürüldü. Hastanedeki kontrolün ardından ailesiyle eve gelen Şükrü K., burada eline aldığı bıçağı boynuna dayadı. Annesi ve ablası gencin elinden bıçağı almaya çalışırken ellerinde kesikler oluştu. Bu sırada bıçağı karnına saplayan Şükrü K., kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

10.12.2018Gündem
İlişki yaşadığı kadını bıçaklayan profesör ile ilgili önemli gelişme

İlişki yaşadığı kadını bıçaklayan profesör ile ilgili önemli gelişme

Kayseri'de daha önce ilişkisi olduğu öne sürülen Sibel İ.'yi (38) yeniden ilişki teklifini reddettiği için bıçaklayarak ağır yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Prof. Dr. Fuat Duygulu (49), ikinci kez hakim karşısına çıktı.

10.12.2018Gündem
Bakan Soylu, Türkiye’deki Suriyelilerin sayısını açıkladı

Bakan Soylu, Türkiye’deki Suriyelilerin sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye’de bulunan Suriyeli göçmenlerle ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

10.12.2018Gündem
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan, teknoloji girişimlerine 100 Bin TL’ye kadar yatırım imkanı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan, teknoloji girişimlerine 100 Bin TL’ye kadar yatırım imkanı

Teknoloji Üreten bir Türkiye Hedefiyle sloganı ile yola çıkan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), yüksek katma değerli ürün ve hizmetler geliştiren teknoloji girişimlerini desteklemeye devam ediyor. Seçilen teknoloji girişimlerine danışmanlık, ücretsiz ofis, teknik uzmanlık destekleri ile birlikte ilk aşamada 100 bin TL’ye kadar yatırım imkanı sunuluyor. Girişim destek programına başvurular, 21 Aralık’a kadar devam edecek.

10.12.2018Teknoloji
Fakir Baykurt’un özyaşam öyküsü yayımlandı

Fakir Baykurt’un özyaşam öyküsü yayımlandı

Köy Enstitüleri, tarihimizin en önemli eğitim yuvalarının başında geliyordu. Kısacık ömrüne rağmen onlarca yazar, şair, öğretmen, bilim insanı, aydın yetiştirdi. O aydınlardan biri hiç kuşkusuz ki Fakir Baykurt’tu. Yazıları kitap oldu, kitapları filme çekildi. Peki, ama bu büyük yazarın nasıl bir yaşamı vardı? Yazarın kızı Işık Baykurt’la buluştuk, Fakir Baykurt’un özyaşam öyküsünü konuştuk.

10.12.2018Kampüs
TÜBİTAK 4006 sonuçları ne zaman açıklanacak

TÜBİTAK 4006 sonuçları ne zaman açıklanacak?

TÜBİTAK 4006 programı, 22 Ekim tarihinde başvuruya açılmış, 22 Kasım tarihinde son başvuru tarihinin ardından değerlendirmeye tabi tutulmuştu. 5-12.sınıf öğrencileri, BİLSEM'ler, bazı derslere yer veren mesleki eğitim merkezleri ve bazı görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okullarının katılım gösterdiği TÜBİTAK 4006, sonuçları ile merak konusu oldu. Peki, TÜBİTAK 4006 başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.12.2018Eğitim
Hedef yorumlama gücünü ve eleştirel düşünmeyi ölçmek

Hedef yorumlama gücünü ve eleştirel düşünmeyi ölçmek

MEB tarafından düzenlenen '2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Beceri Temelli Çoktan Seçmeli Örnek Soru Yazım Çalıştayı' Bolu'da başladı. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, "2023 Eğitim Vizyonu'nda, hedeflenen ölçme değerlendirmedeki soru yaklaşımı şu şekilde olacak; akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama, tahmin etme ve benzeri zihinsel becerilerin sınanması öne çıkacaktır. Bilgi depolamak, formül ezberlemek gibi işlemlere ihtiyacın kalmadığı bir yaklaşım sergilenecek" dedi.

10.12.2018Eğitim
Yoğun kara rağmen görev yerlerini aldılar

Yoğun kara rağmen görev yerlerini aldılar

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı 56 kilometre uzaklıkta bulunan Dağlıca köyünde yapılan açıköğretim sınavı için, ilçede görev yapan öğretmenler kar kış demeden köye gidip vatandaşların sınavlarını gerçekleştirdi.

10.12.2018Eğitim
Bozkurt Güvenç kimdir Bozkurt Güvençin biyografisi

Bozkurt Güvenç kimdir? Bozkurt Güvenç'in biyografisi

Antropolog, mimar, eleştirmen ve yazar Bozkurt Güvenç 92 yaşında yaşamını yitirdi. Sosyal bilimlerin temel taşlarından Bozkurt Güvenç, bir süredir zatürre hastalığıyla mücadele ediyordu. İşte, Bozkurt Güvenç’in hayatına ilişkin bilgiler

10.12.2018Gündem
AÖF güz dönemi final sınavı ne zaman AÖF sınav tarihleri

AÖF güz dönemi final sınavı ne zaman? AÖF sınav tarihleri

AÖF güz dönemi ara sınav sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı, gözler final oturumlarına çevrildi. Hazırlıklarına erkenden başlamak isteyen açıköğretim öğrencileri, ‘AÖF güz dönemi final sınavı ne zaman?’ sorusuna internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, AÖF sınav tarihleri…

10.12.2018Gündem
Yan bakma kavgasında kalbinden bıçaklandı

Yan bakma kavgasında kalbinden bıçaklandı

ADAPAZARI'nda, gençler arasında 'yan bakma' yüzünden çıkan kavgada Tevfik T. (18), kalbinden bıçaklanarak, ağır yaralandı. Tevfik T.'nin bıçaklanmasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

10.12.2018Gündem
Okula ‘kitap’ gibi duvar

Okula ‘kitap’ gibi duvar

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iki okul binasını ayıran duvarda, Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerine ait kitapların devasa figürleri yer alıyor. Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen çalışma ilgi çekiyor.

10.12.2018Eğitim
Ardahanlı öğrenciler Çin’deki yarışmada ilk 10 okul arasına girdi

Ardahanlı öğrenciler Çin’deki yarışmada ilk 10 okul arasına girdi

İstanbul'da mayıs ayında yapılan robotik yarışması '2018 MakeX Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde birinci olan Ardahanlı öğrenciler, uluslararası yarışmaya katılmak üzere gittikleri Çin'de ilk 10'a girmeyi başardı.

10.12.2018Eğitim
İnsanlar ağaçları kesip yiyor

'İnsanlar ağaçları kesip yiyor'

Yemen Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarı Alsoudi, "Yemen'de temel insani ihtiyaçlara çok acil gereksinim var. Ülkemizde şu anda insanlar ağaçları kesip yiyor. Hayırseverleri acil olarak Yemen'de bir kişi bile olsa kurtarmaya çağırıyoruz." dedi.

10.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Üniversiteli gençler sanayiden kaçıyor

KISA süre önce Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir çelik tesisini ziyaret ettim. Yaklaşık 50 yıllık arkadaşım Erdoğan Doğru ve ortağı Emin Tümen 10 yıl önce bir ilke imza atıp, serbest dövme tekniğiyle üretim yapan Türkiye’nin ilk özel sektör tesisi Al-Çelik’i kurmuştu.

10.12.2018

Ozan Barış

Merhabalar sevgili okurlar.

10.12.2018