MENÜ

Erasmus

Erasmus ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erasmus haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.053 Erasmus haberi bulunmuştur.

- Erasmus Rönesans edebiyatçısıdır.
- Erasmus Avrupa Birliği Öğrenci/Öğretim Elemanı/Personel Değişim Programı'dır.

DEVAMI

Erasmus Haberleri

Niye Almanca öğrenmeliyiz

Niye Almanca öğrenmeliyiz?

Uluslararası ilişkilerin yoğunlaştığı günümüz dünyasında, yabancı dilin önemi herkes tarafından biliniyor. Yabancı bir dil bilmek, dünyaya başka pencerelerden bakabilme olanağı tanırken, bir dili öğrenmek aynı zamanda o dillerin konuşulduğu ülkelerin kültürünü öğrenmek anlamına geliyor. Çevremizde olup bitenlere daha geniş bir perspektiften bakma olanağı elde etmiş oluyoruz.

10.12.2018Eğitim
Hollandada sarı yelekliler protestosu başladı

Hollanda'da "sarı yelekliler" protestosu başladı

Ülkenin büyük şehirlerinde toplanan göstericiler, Başbakan Rutte'nin istifasını istedi.

8.12.2018Dünya
Müzeler artık arkeologlara paralı

Müzeler artık arkeologlara paralı

Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni bir yönetmelikle müzelere ücretsiz girecekler listesinden arkeologları çıkardı. Yeni yönetmeliğe göre yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahipleri veya sorumlu müdürleri, rehberler, bakanlık çalışanları, Erasmus programı öğrencileri gibi pek çok grup ücretsiz girebiliyor. Müzelere eser temin edenlerin başında yer alan arkeologlar bu duruma tepki gösteriyor.

7.12.2018Kitap Sanat
İngiltere’nin engelli programını Türkiye’ye taşıyacaklar

İngiltere’nin engelli programını Türkiye’ye taşıyacaklar

Milli Eğim Bakanlığı İstanbul Tuzla Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu’nun 7 personeli, İngiltere’de ‘Hortikültürel Terapi’ eğitimi aldı. Fiziksel ya da zihinsel engelliler için doğanın iyileştirici gücünden yararlanabilmek için oluşturulan terapi bahçelerini inceleyen grup, bu tedavi yöntemini Türkiye’ye transfer etmeye ve okul ortamına taşımaya çalışacak.

6.12.2018Avrupa
Fransa Avrupa ve Dış İşleri Bakanlığı Eğitim Direktörü Laurence Auer: Son yıllarda İngilizce programların sayısı arttı

Fransa Avrupa ve Dış İşleri Bakanlığı Eğitim Direktörü Laurence Auer: Son yıllarda İngilizce programların sayısı arttı

Fransa, uluslararası yükseköğretim pazarında dünyanın en büyük 10 oyuncusundan biri. Ülkenin eğitim ve araştırma ile ilgilenen dış işleri bakanlığı bağlı biriminin direktörü Laurence Auer, Fransızca’nın Türk öğrenciler için bir engel olmadığını, son yıllarda birçok yeni İngilizce programın açıldığını söylüyor ve ekliyor “Ayrıca daha fazla sayıda Türk öğrencinin Erasmus’tan faydalanması için çalışıyoruz.”

6.12.2018Eğitim
AB bütçede anlaştı

AB bütçede anlaştı

Avrupa Birliği'nin (AB) 2019 yılı genel bütçesine göre gelecek yıl birliğin gelirleri 165,8 milyar, harcamaları ise 148,2 milyar avro olacak.

6.12.2018Dünya
Her 10 meslek lisesinden 6’sı üniversite sınavında başarısız

Her 10 meslek lisesinden 6’sı üniversite sınavında başarısız

Milli Eğitim Bakanlığı ‘Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu’nu yayınladı.

30.11.2018Eğitim
Yılın ‘çalıkuşları’ Başkentte ağırlanacak

Yılın ‘çalıkuşları’ Başkentte ağırlanacak

MEB'in 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Ankara'da ağırlayacağı, eğitimde farklılıklar oluşturan 130 öğretmen arasında, kendi alanlarında başarılı çalışmalara imza atmış isimler yer alıyor. Tekirdağ'da görev yapan Melih öğretmen, Mobekap isimli proje kapsamında Gaziantep'teki bütün köyleri dolaşarak yetenekli çocukların müziğe kazandırılması için çalıştı. Afyonkarahisar'da görevli Özlem öğretmen ‘Geri Dönüşümden Tasarıma’ isimli projesi ile büyük beğeni topladı ve velilerin eserlerinden yıl sonu resim ve sanat galerisi oluşturdu. İzmir'in Tire ilçesinde çalışan Mutlu öğretmen, Türkiye'nin birçok ilinde düzenlediği seminerlerle 5 bin öğretmene geleneksel çocuk oyunları eğitimi verdi.

20.11.2018Eğitim
“Türkmüşüm baştan beri meğer”: Chaby Han

“Türk'müşüm baştan beri meğer”: Chaby Han

104. sayımızın İlham sayfasını acayip eğlenceli bir konuğa ayırdık. Bilenlere takdim etmeye gerek yok, Chaby Han hayatımıza hızla girdi çok da sevdirdi kendini. Kore’den 15 yaşında geldiği ülkemizde bizden biri gibi. Hatta emeklilik hayali bile bizimkiyle yarışır sıradanlıkta. Lafı fazla uzatmadan, buyrun sohbete!

19.11.2018Kampüs
Bilgide akışta olmak değerli

Bilgide akışta olmak değerli

Yeni dönemin yetkinlikleri üzerine oldukça kafa yorduklarını söyleyen Aksigorta İK Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Artık yetkinliklerde ve bilgide stok sahibi olmak değil, akışta olmak değerli. Merak ve öğrenme hevesi hiç bitmeyen, belirsizlik ve bilinmeyenden yılmayan, tutkuyla çalışan kişileri aramızda görmek istiyoruz” diyor.

17.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Uşak yemekleri, Avrupa’nın unutulmuş yöresel lezzetler kitabına girdi

Uşak yemekleri, Avrupa’nın unutulmuş yöresel lezzetler kitabına girdi

Avrupa’nın Paris, Liverpool ve Fano kentlerinin unutulmaya yüz tutmuş yemeklerinin yer aldığı kitaba, Uşak da kendi yöresel lezzetleriyle girdi.

17.11.2018Lezizz Haberler
Öğrencilerine ‘İngilizce’ öğretmenin formülünü buldu

Öğrencilerine ‘İngilizce’ öğretmenin formülünü buldu

Eskişehir'de İngilizce öğretmeni Davut Atış, Avrupa'da iş birliği yaptığı okullardaki çocuklarla öğrencilerini sınıfta canlı yayınla sohbet ettirip kültür alışverişi yapmalarına olanak sağlayınca yabancı dil eğitiminde kısa sürede önemli mesafe aldı.

6.11.2018Eğitim
Erasmus teklif çağırısı

Erasmus teklif çağırısı

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Erasmus  Programı için 2019 yılı teklif çağrısını ilan etti.

6.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bitsin Kış, Sürsün Bahar

Can Kazaz yeni albümü ‘Sürsün Bahar’ı önceki hafta yayınladı.

29.11.2018