"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Dul olduğumu biliyordu, şimdi sorun yapıyor

Güzin Abla

<ı>Bursa'dan Dul Olmak Suç mu?

Sevgili Ablacığım, bana yardım edeceğinize inanarak size yazıyorum. Başından bir evlilik geçmiş, genç yaşta boşanmak zorunda kalan bir kadınım. Şimdi genç bir beyle tanıştım. Evlenmeyi planlıyorduk. Dul olduğumu biliyor ve bunu sorun yapmaz gibi görünüyordu. Yine de son zamanlarda, özellikle evlenmeye hazırlandığımız şu günlerde, değişmeye başladı. Örneğin eski kocam yakışıklı mıymış, vücudu nasılmış, nasıl sevişirmiş, beraberken zevk alıyor muymuşum, gibi garip sorular soruyor. Beni ne kadar üzdüğünü görüyor, yine de böyle davranmaktan vaz geçmiyor. Ne diyeceğimi, nasıl davranacağımı bilemiyorum. Böyle giderse onunla evlenmeyi düşünemem ki....

Ah şu erkekler! Bir de bana kızıyorlar, hep erkekleri suçluyormuşum, diye. Aslında hiç de öyle değil. Ama, işte gel de şimdi kızma. Hem senin boşanmış bir kadın olduğunu biliyormuş hem bunu kabul etmiş, seni sevmiş. Şimdi bu ne biçim davranış? Nasıl söz? Kabul edemeyecekse neden seninle nişanlanmış? Hem bugün, temiz temiz bir evlilik yapmış, sonra eşiyle geçinemeyip ayrılmış bir kadın, ortalıkta pek çok 'genç kızım' diye geçinen ama hayatından birçok erkek geçmiş, bilmediği numara olmayan bazı kadınlardan, kızlardan çok daha dürüsttür bence. Evli barklı erkekleri pençelerine almaya çalışan bu genç kadınlarla ilgili o kadar çok mektup alıyorum ki. Bence onu karşına al, açık açık konuş. Sevginizi ve beraberliğinizi mahvettiğini, böyle giderse devam edemeyeceğinizi anlat. Ne kadar üzüldüğünü belirt ona. Bıraksın bu saçma düşünceleri. Sen eğer eski kocanı sevseydin, ne diye ayrılacaktın ki ondan? Bundan daha mantıksız bir düşünce olamaz.

X