"Cenker Tezel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cenker Tezel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cenker Tezel

Döngel Kárhanesi görücüye çıktı

TMSF’nin bankaya olan borçları nedeniyle bir kerhaneye el koymasını konu alan ‘Döngel Kárhanesi’ adlı filmin galası, önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Necef Uğurlu’nun senaryosunu yazdığı, Hakan Algül’ün yönettiği, Metin Akpınar ile Ahmet Uğurlu’nun başrolü paylaştığı filmin galasında en dikkat çeken simalardan biri de Zekeriya Beyaz’dı. Filmde yan rollerden birini üstlenen Beyaz’ın tüm ilgiyi üzerinde toplaması, yılların oyuncusu Metin Akpınar’ı kızdırdı. Gazetecilerin sürekli onunla ilgili sorular sormasına kızan Akpınar, ‘Zekeriya Beyaz bu filmde küçücük bir sahnede yer almıştır. Neden onu bu kadar sorup da filmi unutuyorsunuz’ diye tepki gösterdi.


TMSF’CİLER ALKIŞLADI

Filmin galasına, TMSF yöneticileri de katıldı. Kendileri için protokol sırasına konulan sandalyelere oturan yöneticiler, finalde filmi alkışlamaktan çekinmedi ancak çıkışta soruları yanıtlamak istemediler. İsmini vermeyen bir TMSF yöneticisi soruları ‘Film sanatsal bir olay, sanat için değerlendirmek gerekir’ dedi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI