Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Dikkat! YouTube'a girenler bu sabahtan itibaren...

  Hürriyet Haber
  31 Mayıs 2017 - 08:21Son Güncelleme : 31 Mayıs 2017 - 08:32

  Youtube, Android uygulaması için uzun süredir test ettiği yeni kullanıcı arayüzünü yayınladığı güncelleme ile aktif hale getirdi. İşte Youtube arayüzünde yapılan değişiklikler!

  Dünyanın tartışmasız en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Android uygulaması için yeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

  Yaklaşık 8 aylık test süreci boyunca üzerinde onlarca değişiklik yapılan yeni kullanıcı arayüzü, nihayet bugün Google Play Store'da yayınlanan güncelleme ile aktif hale getirdi.

  Gelin, Youtube uygulamasının Android için yenilenen arayüzüne hep birlikte göz atalım.

  Youtube'un yeni kullanıcı arayüzünü incelediğimizde ilk dikkat çeken detay, alt kısma yerleştirilen ve video izleme dışında uygulamanın tüm sekmelerinde görülen yeni gezinme çubuğu oluyor.

  Ana Sayfa, Trendler, Abonelikler ve Kitaplık olmak üzere toplamda dört farklı sekmeye ev sahipliği yapan gezinme alanı, bu sayede uygulamanın kullanımını çok daha kolay hale getirirken sekmeler arasında geçiş yaptığınızda bıraktığınız kısımdan devam ediyorsunuz.

  shiftdelete'in haberine göre hesap ve Kitaplık bölümleri yeni arayüzde farklı alanlara taşınırken, üst kısımda yer alan profil resmine tıklayarak Hesap ve Ayarlar'a ulaşabiliyorsunuz.

  YouTubetaki Ramazan değişikliğini fark ettiniz mi
  YouTube'taki Ramazan değişikliğini fark ettiniz mi?
  YouTube'un en sevilmeyen kadını
  YouTube'ta yeni dönem başlıyor! Artık...
  Etiketler: youtube , google , android
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı