"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun cinsel yaşamı

Mıknatıs gibi bir çekiciliğe sahip olan Akrep, Zodyak’ta cinsellikle özdeşleştirilir.

Akrep, tüm kaynakların ortak kullanımından sorumlu olduğu için, temel kaynakların başında gelen bedenin de paylaşılmasını sembolize eder.
Dışarıdan anlaşılmasa da, son derece duygusaldır. Duygusal olarak aktif bir yaşantının sonucunda, aktif bir cinsel yaşamın da kapılarını rahatlıkla açar.
Akrepler kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu, istedikleri insanları elde etmek için kullanmaktan hiç çekinmezler. Bir Akrep için aşkın cinsel paylaşım olmadan, platonik seviyede yaşanması mümkün değildir.
Çok derin düşünen ve yaşayan bir insan olan Akrep, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister. Çok yüksek bir cinsel gücü olduğu için, genellikle karşı taraftan da bu beklenti içindedir.
ıhtiraslarına, tutkularına gem vurmak zordur. Cinselliği her an, her yerde yaşayabilir.
Su elementinden olan Akrep’in hayal dünyası son derece yoğundur. Fantezilerini partneriyle rahatlıkla paylaşır ve uygulamaya döker. Afrodizyaklar kullanmak, kimsenin düşünemeyeceği uyarıcılar yaratmak, Akrep’in cinsel yaşamının doğal parçalarıdır.
Araştıran bir yapısı olduğu için, karşı cinsin anatomik yapısını en ince ayrıntısına kadar, en az kendi vücudu kadar bilir ve ona göre davranır. Bu Akrep’in dayanılmaz cinsel çekiciliğinin, vazgeçilmez bir hâl almasına neden olur. Cinsellikte genellikle dominant olmayı seven bir tarzı vardır.

X