"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun aşk hayatı

Mıknatıs gibi bir çekiciliğe sahip Akrep burcu insanları, Zodyak’ta cinsellikle özdeştirilir.

Akrep tüm kaynakların ortak kullanımından sorumlu olduğu için, temel kaynakların başında gelen bedenin de paylaşılmasını sembolize eder. Akrep dışarıdan anlaşılmasa da son derece duygusaldır. Duygusal olarak aktif bir yaşantının sonucunda, aktif bir cinsel yaşamın da kapılarını rahatlıkla açar. Akrepler kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu istedikleri insanları elde etmek için kullanmaktan hiç çekinmezler.

Akrep burcu insanı, karşısındaki kişiyi ilk karşılaştığı andan itibaren dayanılmaz şekilde, etki alanına alır. Oldukça çekici ve gizemli bir yapısı vardır. Aslında, yüzeyde görünenler sadece karşı tarafın görmesini arzuladıklarıdır. Direkt ve hatta biraz zorlayıcı görünebilir, fakat altta oldukça kırılgan ve hassastır. Akrep insanı aşkı çok ciddiye alır ve birlikte olduğu insanın kendini sevmesini, takdir etmesini bekler.

Sevdiği insanla her şeyi paylaşır

Birlikteliklerinin başında, daha kısa vadeli ve çok fazla derin olmayan bağlantılar kurmayı tercih eder. Çünkü Akrep insanları, yara almak ve incinmek korkusuyla insanları kendinden uzak tutmayı tercih eden özelliktedirler. Eğer Akrep uzun vadeli bir ilişkiye girmişse, eşine finansal ve duygusal anlamda emniyet vermek için mutlaka elinden geleni yapar. Akrep yaşamını geçirmek için seçtiği insana karşı oldukça kıskanç ve koruyucu bir tavır alır. Yaşamı boyunca sevgi verebilecek, zengin yürekli ve aradığı emniyeti sağlayabilecek bir eş arar. Akrep, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI