"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014'te ikizler burcunu neler bekliyor ?

Toplum içindeki konumunuzu bir üst seviyeye taşımak istediğiniz yıldasınız.

Neptün’ün yanıltıcı etkilerine rağmen, emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceksiniz. İletişim yeteneklerinizi (yazmak, çizmek, konuşmak, sosyal medyayı ve medyayı kullanmak vb) aklınızı ve bilginizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir yıla giriyorsunuz. (17 Temmuz sonrası.)
Sizi başarı elde etmeye çalıştığınız konularda engelleyeceğini, yavaşlatacağını veya rahatsız edeceğini düşündüğünüz şeyleri hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Farklı alanlara ilgi duyabilir ve sadece bu alana odaklanmak isteyebilirsiniz. İdealist davranabileceğiniz, çocuksu havanızı üzerinizden atacağınız bu süreci en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsiniz.

Aşk hayatı ikinci planda

Yıla talepkâr kişiler ve ilişkilerle başlıyorsunuz. Bazı ilişkilerinizi gözden geçirebilir ve ilişkilerin hiç de kolay veya romantik olmayan taraflarını görmeye başlayabilirsiniz. İlişkiyi ihmal etme kaynaklı sorunlar söz konusu olabilir. Mart ayının başından mayıs ayının üçüncü haftasına kadar aşk hayatınızda sizi farklı olaylar bekliyor olabilir.
Romantik konular farklı şekilde ilerleyebilir. Şaşırtıcı teklifler umulan sonuçları getirmeyebilir ya da kendinizi daha objektif şekilde inceleyerek, başkalarının gözüyle bakmaya başlayabilirsiniz. Bu durum iş hayatınızda veya özel yaşamınızda kendinizi daha doğru şekilde sunmanızı ve önemli pozisyondaki kişilerin takdirini kazanmanızı sağlayabilir.
Bu süreç, eski yeteneklerinizi geliştirerek yeniden kullanabileceğiniz bir döneme de işaret ediyor. Seyahatler esnasında (ağustos ayı ağırlıklı!) aşk hayatınız yenilikler vaat ediyor. Nisan ayının ortalarında ise, mevcut aşk hayatınız bir engelle karşılaşabilir ya da bu tarihlerde yaratıcılık gerektiren işlerde kendinizi aşabilirsiniz! Her ne olursa olsun aşk hayatınızı ya da yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren bir konuya odaklanmanız gerekebilir. 13 Temmuz civarı da aynı etkiler gündemde!
15 Mayıs civarında beklenmedik romantik fırsatlar gündeme gelebilir ya da yepyeni sanatsal projeler söz konusu olabilir. 23 Haziran-18 Temmuz, eylül sonu ve 23 Ekim aralığı ve kasım ayının üçüncü haftasından itibaren 10 Aralık’a kadar aşk hayatınız ve ikili ilişkileriniz olumlu şekilde ön planda.
Kasım sonu ve Aralık 17 aralığında ilişkilerde iletişim hızlanıyor. Farklı fikirler masaya yatırılıyor ve uyumlu ilişkiler kurulabilmesi için her iki tarafın birbirini dinlemek için zaman ayırması gerekiyor.

Sağlık ve iş

28-29 Nisan ve 23-24 Ekim civarı iş hayatınızda değişiklikler ve ek sorumluluklara bağlı yorgunluklar ya da ufak tefek sağlık sorunları kendini gösterebilir. İş çevrenizde ya da koşullarınızda değişim söz konusu olabilir. Kötü alışkanlıkları bırakmak için güzel bir dönem.

Sosyal yaşamınız canlanıyor

8 Ekim civarı sosyal açıdan güzel bir tarih. Sosyal yaşamınız yenileniyor ve canlanıyor.
Arkadaşlarınızın veya ortaklarınızın sizden beklentilerinin arttığı bir yıldasınız. Bu uğurda harcamalar yapmanız gerekebilir veya arkadaşlarınızla maddi konularda normalin üzeri diyaloglar içine girebilirsiniz ya da bir arkadaşınız sizden önemli bir yardım talebinde bulunabilir.

Maddi şanslar ve fırsatlar

Bolluk ve şans gezegeni Jüpiter, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da temmuz ayının son haftasına kadar, maddi konularda size fırsatlar yaratmaya ve parasal şanslar getirmeye devam ediyor. Dolayısıyla bu tarihe kadar işinize odaklanmanız gerekli.
Gelirlerinizi artırmak için şanslı aylardasınız, (31 Ocak–20 Nisan civarı hariç, dikkat!) çok iyi değerlendirilmeli! Parantez içinde belirttiğim tarihler ise, ortaklık gerektiren konularda risk, baskı veya yanıltıcı etkiler içeriyor. Maddi açıdan bolluk vaat eden bir yıl! Elinize geçen parayı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz!
17 Temmuz’a kadar banka hesabınızı büyütmenin veya ihtiyacınız olan kredi ve finansmanı bulmanın türlü yollarını bulabilirsiniz. Attığınız adımların uzun vadeli olmasına önem verin. Bazı İkizler burçları kendi işlerini kurabilirler, detaylara önem vermek ve fazla açılmamak kaydıyla başarılı olabilirler. Haziranın ikinci haftasından temmuz ayının birinci haftasına kadar da, gelir akışının, dengesinin, maddi içerikli anlaşmaların, finansal planların, kaynak kullanımlarının ve yatırımların gözden geçirilmesi, ufak tefek yanlışlıklara veya aksiliklere karşı tedbir alınması gerekebilir.
Şubat ayı içerisinde kariyerinizi ya da toplum içindeki duruşunuzu, bazı tercihlerinizi veya yaptığınız işleri gözden geçirebilir gerekli yerlerde yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.

Not: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız.
Yarın: Yengeç burcuyla devam ediyoruz.

Günlük burç yorumları

KOÇ
Zorluk çeken veya sorunları olan bir kişiye yardım etmeniz gerekebilir. Fikirleriniz, eleştirileriniz veya olaylara yaklaşımınız bulunduğunuz çevrede ilgiyi üzerinize toplamanıza neden olabilir.

BOĞA
Seyahat planları ve arkadaş ziyaretleri yapabilirsiniz. Önemli bir ilişkiniz boyut değiştirebilir ya da ilişkide yapılması gereken değişiklikler masaya yatırılabilir. Belli anlaşmalar ya da resmi kuruluşlarla yapılacak görüşmeler gündeme gelebilir.

İKİZLER
Belli sırların saklanması konusu büyük önem taşıyor. Ani duygusal tepkiler güven problemi yaratabilir ya da bazı soruları gündeme taşıyabilir. Bazı kişilerle ilişkilerinizle ilgili kararlar almanız gerekebilir.

YENGEÇ
Biraz dinlenmek size iyi gelebilir. Diğerlerini memnun etmek veya eksiklerini kapatmak için çok uğraşmanız sizi yorgun düşürebilir. Kendinize dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınız kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir.

ASLAN
Bazı konuların olurluğunu sağlamak sizin elinizde. Diğerlerine güvenerek hareket etmeniz durumunda işler yarım kalabilir. Sizden beklentileri olan kişileri ya da genel anlamda yapılması gereken şeyleri yapma konusunda kendinizi hayal kırıklığına uğratmamanızda fayda var.

BAŞAK
Olaylardan ani sonuçlar çıkartabilir ve ani tepkiler verebilirsiniz. İşleri tamamlama konusuna odaklanmanızda ve sevdiğiniz kişilerle vakit geçirmenizde fayda var. Ani hareketlerden kaçınmalısınız.

TERAZİ
Size bağlı olan kişiler (eşiniz, çocuklarınız vb) duygusal problemler yaşanmasına neden olabilir. İlişkilerde doğru ilerlemek için ne yapılması gerekiyorsa yapabilirsiniz ancak abartılı tavırlardan kaçınmakta ve sağlığa dikkat etmekte fayda var.

AKREP
Olumlu bir izlenim yaratabilmek için özgün şeyler denemeniz gerekebilir. Yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler geleceğinizi olumlu etkileyebilir. Aşk hayatınız veya sevgi temalı ilişkileriniz size destek olabilir.

YAY
Evde ya da yaşadığınız yerde yapacağınız değişiklikler sizi olumlu etkileyebilir. Yeni yıla yönelik planlar yapabilirsiniz.

OĞLAK
Çevrenizdeki kişilerin yaptıkları ya da söyledikleri huzursuzluk nedeni olabilir. Karşınızdaki kişilerin söylediklerini kişisel algılamamanız veya eleştiriye açık olmanız olası tartışmaların önünü kesebilir. Ancak, aynı şekilde karşılık vermeniz ortamın gerilmesine neden olacaktır.

KOVA
Günlük işlerinizin daha kolay, daha çabuk veya daha keyifli halledilmesini sağlayacak planlar yapabilir, bu konuda yardımı olacak kişilerle çalışabilirsiniz. Planlarda lehinize değişiklikler söz konusu olabilir.

BALIK
Hoşlandığınız bir kişiyle vakit geçirme şansı bulabilir veya bu yönlü planlar yapabilirsiniz. Bağlayıcı sözlerin verilebileceği ya da anlaşmaların yapılabileceği bir gün.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI