"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014’te akrep burcunu neler bekliyor

Sınırları zorlamak

Sevgili ‘Akrep’ler, eğitmen Satürn burcunuzdaki yolculuğunu bu yıl da sürdürüyor. Alınacak dersler devam ediyor. (Ekim doğumlular bu süreci atlattılar, yazılanlar kasım doğumluları daha çok ilgilendiriyor.) Hayata ve insanlara farklı bir gözle bakmaya başlıyorsunuz.
Satürn sizi bir yandan hayat dersleriyle zorlarken, bir yandan da amaçlarınızı gözden geçirmeye, eksikleri kapatmaya ve hedef büyütmeye teşvik ediyor.
Sorumluluklarınız artıyor, kariyerinizi ve işinizi ilgilendiren konuları zorlarken önünüze çıkan türlü engeller ve çalışma koşulları zaman zaman yorucu oluyor.
Satürn, önümüzdeki yıl burç değiştirdiğinde, 2,5 yıl boyunca çok zorlanmış olmanıza rağmen çok şey başardığınızı, önceliklerinizi belirlediğinizi, önemsiz konuları hayatınızdan çıkardığınızı ve hayatınızın farklı alanlarında çok daha iyi bir pozisyona geldiğinizi fark edebilirsiniz.
Sert ve dik kayalıklarla bezenmiş bir dağda ilerliyorsunuz ama zirveye tırmanıyorsunuz! Sadece daha sabırlı, daha disiplinli ve daha hazırlıklı olmanız gerekiyor.
Özgüven kaybı yaşarsanız, güç kaybederseniz ya da kendinizden şüpheye düşerseniz söylediklerimi hatırlamanızda fayda var.
Hayatınızı yeniden kurguladığınız bu dönemde doğru amaçlar için doğru yolda ilerlediğinizden emin olmalısınız ama riskli olduğunu bile bile ilerlemek yanlış olabilir.
Özellikle şubat başından nisan sonuna kadar kendini kaybettiğini düşündüğünüz kişileri sizin yönetmeniz ve ayaklarınızın yere basması gerekebilir.

Şans gezegeni sizi unutmuyor!

Geçtiğimiz temmuz ayından beri Yengeç burcunda bulunan şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, temmuzun son haftasına kadar pek çok zorluğu hafifletmekle kalmayacak, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, farklı yerler, kültürler, bol seyahat, medya, basın yayın, halkla ilişkiler, eğitim, elektrik elektronik ve bilişim alanlarında pek çok şansı ve fırsatı da önünüze kadar getirecek.
Geçen yıl olmadıysa bu yıl evinizden uzakta yaşayabilir, sıklıkla evden uzaklaşıp seyahatlere çıkabilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin desteğini görmeye başlayabilirsiniz.
Sezgilerinize güvenebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Hayatınız veya iş yaşamınızla ilgili yeni yöntemler belirleyebilir, yeni teknik ekipmanlar deneyerek işinizde pratiklik kazanabilirsiniz.
Hukuki konularda zorlananlar, olayların lehine işlemeye başladığına tanık olabilirler.
Öğrenci Akrepler için hayatlarının önemli, şanslı ve gelişmeye açık zamanı olacak.
Temmuz sonundan itibaren bir yıl boyunca ise bolluk ve şans gezegeni Jüpiter burç değiştirip kariyer ve statü evinize geçerek size iş hayatınızda yeni seçenek ve fırsatlar sunmaya başlayacak, bu alanda sizi koruma altına alacak.
İş hayatınız ve kariyeriniz ışıldamaya başlıyor. Etkili pozisyondaki kişilerin hayranlığını kazanabilir, dikkatlerini çekebilirsiniz ya da daha fazla toplum önünde olmaya başlayabilirsiniz. Şanslar ardı ardına gelebilir.
Özellikle 25 Eylül civarında iş hayatınızı ya da sosyal topluluklardaki yerinizi ilgilendiren olumlu ve sevindirici gelişmeler yaşanabilir.
Gerçeklere dayalı, iyi hazırlanmış ve somut planlar 2014-2015 aralığında en iyi şekilde size geri dönecektir. Sınırları zorluyor olacaksınız Sevgili Akrepler!
Ancak sağlığınızı ihmal etmemeli, yeme-içme düzeninize dikkat etmelisiniz. Yıl içinde yakın çevrede sağlık sorunu yaşayan tanıdıklarınız varsa, onlarla ilgilenmeniz de gerekebilir.

Aşk hayatı ve ilişkiler

Neptün, ilişkilerinizde kafanızı karıştırsa da, duygusal anlamda her zamankinden daha hassas olabilirsiniz ve geçmiş yıllara oranla daha kalıcı ve gerçekçi ilişkiler kurabilir ya da mevcut ilişkilerinizde olumlu radikal adımlar atabilirsiniz.
Terazi burcundaki Mars’ın sert açıları, yılın ilk sekiz ayında her burcu zorluyor. Neyse ki, siz bu anlamda en az etkilenen burçlardansınız.
Ancak nisan ayında ve 13 Temmuz civarında siz de ilişkilerinizde zorlanma yaşayabilirsiniz. İnatçı veya katı prensipleri olan kişiler belli bir plan veya düzenin değişmesine ya da bozulmasına neden olabilirler veya bunu isteyen taraf siz olabilirsiniz.
Özel veya iş yaşamınızdaki işbirliklerinizin alacağı yeni hali belirleyen taraf olmak istiyorsanız, ilk önce sizin harekete geçmeniz gerekebilir.
Aynı zamanda yeni tekliflere ve başlangıçlara da açık bir ayda olacaksınız.
Ekim ayında ise burcunuzda meydana gelecek olumlu tutulma, dış görünüşünüzde veya hayatınızda yenilenmeniz için size fırsat yaratabilir. Aşk hayatınız, romantik planlar, yeni kişiler, yeni tecrübeler veya yaratıcılık gerektiren işler ivme kazanabilir. Geçmişte yaşadıklarınızla yüzleşebilirsiniz.
Sevgi temasının ve daha yüksek gelirlerin ön plana çıkacağı bir dönem. Çekiciliğiniz ve zarafetiniz sizi aranan kişi haline dönüştürebilir.
Eğer çocuk sahibiyseniz, çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler veya size verecekleri yaratıcı fikirler de söz konusu olabilir.
Burcunuzdaki Satürn daha ciddi ilişkileri ve kalbinizin ihtiyacı olan kişileri hayatınıza taşıyabilir.
Sağlığınıza gelince... Uranüs bu alanda ufak tefek sorunları (tansiyon, sinirsel reaksiyonlar vb) zaman zaman bu yıl da gündeme taşıyabilir.
Yoğun çalışma temposuna her bünye bir yere kadar dayanabileceği için vücuttan gelen sinyalleri doğru algılamak, sağlıklı yaşamın gereklerini yerine getirmek ve kimi zaman dinlemeye zaman ayırmak da gerekiyor.
Neyse ki, 2015’in sonundaki ödüllerin büyüklüğü düşünüldüğünde biraz strese herkes dayanabilir, öyle değil mi sevgili Akrepler?

Not Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da
mutlaka okumalısınız.
Yarın Yay burcuyla devam ediyoruz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI