Neden 55 değil de 60. dakika?

Güneş ya gereken tedbirleri alamıyor ya da geç kalıyor.

Haberin Devamı

BiRKAÇ oyuncunun sorumluluk duygusu ve çabası ile koskoca Beşiktaş’ı anlatamazsınız. Dün Kayseri’deki tablo aynen böyleydi. Ayakta kalmaya çalışan 3-4 futbolcunun eforu dışında dağınık, birbirinden son derece kopuk bir grup vardı sahada. İlk yarıda daha organize ve disiplinli oynayan Beşiktaş, maçın ikinci yarısında kayıptı. İlginç olan şu: Başlangıç planı ne kadar doğru ve güçlüyse dakikalar ilerledikçe geriye giden bir Beşiktaş gerçeği var. Geçen haftaki derbide, dün Kayseri’de de bu durum böyleydi. Ligin ikinci yarısında maçların ilk devrelerinde tek gol dahi yemeyen siyah beyazlı ekip, ikinci devrelerde aynı çizgiden çok uzak. Sadece ikinci yarılarda yenilen gol: 9. Bu istatistik tesadüfen ortaya çıkmış bir rakam değil. Görünen o ki Beşiktaş, oyunu değiştirecek, yukarıya çıkartacak veya lehine çevirecek tedbirleri alamıyor veya geç kalıyor.

Haberin Devamı

Savunma dün sallandı, yıkılacak, orta alan çöktü Kayserispor belli ki golü atacak Şenol Hoca, Roco’yu oyuna alıp Dorukhan’ı çıkarttı ve Medel’i orta alana çekti. Ancak bu hamle 60’da geldi. Maç 1-1 olduktan sonra... Neden 55 değil de 60? Geçen hafta Fenerbahçe maçında ilk değişiklik 64’te... Maç bağıra bağıra avuçlarının içinden kayıp giderken. Bu kadar tecrübeli bir teknik adam nasıl daha önce bir çözüm getirmez? Anlamak zor. Halbuki Şenol Güneş, oyun içinde yanlış giden şeyleri çabuk tamir eden ve değiştirebilen bir teknik adamdı. Geçen sezon iç sahadaki 3-1’lik Fenerbahçe maçı en somut örneklerinden biridir.

GÜNEŞ, BEŞiKTAŞ’A NE VEREBiLiR?

MEVCUT durumda akla gelen sorular var. A Milli Takım Teknik Direktörü olmayı sonuna kadar hak eden Şenol Hoca bundan sonra Beşiktaş’a ne verebilir? Lig hedefi sadece ikincilik kalmış, Avrupa’da ve kupada olmayan bir Beşiktaş’a ne katabilir? Hangi oyuncuyu geliştirebilir? 3 ay daha görevine devam etmesi Beşiktaş’ı hangi hedefine taşır? Önümüzdeki sezona dair ne katkı yapar? Şenol Hoca kuşkusuz ki iş ahlakı ve profesyonelliği gereği tüm aklını ve enerjisini bu süreçte Beşiktaş’a vermeye çalışacaktır. Ancak 3 ay daha kalması Beşiktaş açısından nasıl bir kazanım getirebilir? Her puan kaybının ardından bu konu temcit pilavı misali ortaya atılması da hem Şenol Hocayı yıpratacak, hem de Beşiktaş’a zarar verecektir.

Maçın adamı: Deniz.

Yazarın Tüm Yazıları