GeriSeyahat İzmir'de 'renkli koşu' festivali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
İzmir'de 'renkli koşu' festivali

İzmir'de 'renkli koşu' festivali

Karşıyaka'daki renkli koşu festivalinde, boyalı nişastalarla rengârenk bir görünüme kavuşan koşucular, 5 kilometrelik etabı tamamladı.

İzmir'de, renkli koşu festivali 'Color Sky 5K', yüzlerce koşucunun katılımıyla gerçekleşti. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlik için koşucular Karşıyaka ilçesindeki Mavişehir sahilinde toplandı.

İzmirde renkli koşu festivali

Yarış öncesi gıda boyalı nişastalarla renklenen yarışmacılar, beş kilometrelik etabı koştu. Koşuya tekerlekli sandalyeli engelliler de katıldı. Koşuya katılanlar daha sonra müzik eşliğinde dans etti. Koşuculardan Selin Dikmenoğlu, çok eğlenceli bir etkinlik olduğunu belirterek, "Çok güzel, eğlenceli, yaşam dolu bir etkinlik. Çok eğlendim." dedi.

İzmirde renkli koşu festivali

Abdullah Başgör de renkli tozların atıldığı etkinliğin eğlenceli olduğunu belirterek, gelecek yıllarda daha fazla katılımla yapılmasını diledi. ABD'de başlayan ve altı yıldır Türkiye'deki farklı kentlerde de düzenlenen organizasyona, bugüne kadar yaklaşık 37 bin kişinin katıldığı ifade edildi.

İzmirde renkli koşu festivali

False