GeriSeyahat Hafta sonu için kaçamak rotalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Hafta sonu için kaçamak rotalar

Hafta sonu için kaçamak rotalar

Baharı karşılamak için yoğun geçen bir haftanın finalini kısa ama muhteşem bir hafta sonu tatiliyle yapmak isterseniz Gidello ekibinin size birkaç önerisi var.

Pazartesi’den, Cuma’ya o yoğun temponun yorucu izlerini atabileceğiniz sadece iki gününüz var. Bu kutsal zamanlara "Hafta sonu" diyoruz. Elbette evde dinlenebilir, film izleyebilir ya da arkadaşlarınızla biraz sohbet için sakin bir yerlerde vakit geçirebilirsiniz. Ancak çivi çiviyi söker misali, hafta içi canavarının ruhunuzda bıraktığı yorucu izler için, kısa ama muhteşem bir tatil tercih etmek en güzeli!

Hafta sonu için kaçamak rotalar

KAPADOKYA'NIN TAM ZAMANI! 
Doğal ve tarihi dokusuyla dünyaca ünlü Kapadokya, baharı karşılamak için eşsiz bir rota. Avanos’ta birbirinden meşhur çömlekçileri gezebilir, muhteşem testi kebabına doyabilir, Göreme’de gece hayatının tadını çıkarabilir, yeraltı şehirlerinin ya da peri bacalarının masalsı atmosferini soluyabilir, Uçhisar Kalesi’nden Kapadokya’yı panoramik olarak görebilir yahut da sıcak hava balonu turlarına katılarak keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

Kapadokya'ya neredeyse her hafta sonu düzenlenen turlarla rehber eşliğinde keşfedebilir, paket turlar özgür ruhunuza hitap etmiyorsa Gidello'nun size özel paketlerinden birini tercih edebilir veya Kapadokya'nın ünlü mağara otellerinden birinde hafta sonunuzu geçirebilirsiniz.

Hafta sonu için kaçamak rotalar

ŞİRİNCE İLE STRESE PAYDOS!

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı adı gibi şirin bir kasaba Şirince. Ulaşımı gayet kolay ve yaz, kış ziyaretinize açık. Bilinen en eski adı Kırkınca. Efsaneye göre kendini dağlara vuran kırk kişi nedeniyle almış bu ismi. Ancak daha sonra Şirince adı verilmiş ve bu isim resmileştirilmiş.

Şirince’nin meydanında bir çarşısı mevcut. Burada el işçiliğinin bin bir çeşidini bulabiliyorsunuz. Ev yapımı meyveli şarapları ise dillere destan. Geziniz esnasında ikram şaraplardan istediğiniz kadar deneyebiliyor ve dilediğinizi satın alıyorsunuz. Leziz şarapları tadıp da eli boş dönen görülmemiştir.

Butik otellerde doğa dokusu hiç bozulmamış ve kendi yetiştirdikleri ürünlerle size muazzam bir kahvaltı sunuyorlar. Her şeyin bir reçeli olduğunu öğreniyorsunuz. Ayrıca evet, eğer kıyamet koptuğunda dünyada bir yer güvende kalacaksa, kesinlikle burası Şirince olmalı!

Hafta sonu için kaçamak rotalar

ADALAR VAPURU İÇİN SON ÇAĞRI!

İstanbul’un tam göbeğinde, kentin gürültüsünden kurtulmak mümkün müdür? Cevabı çok açık: Evet. Adalar ne güne duruyor... Yaz, kış ziyaret edebileceğiniz adaların başlıcaları ise Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada.

Büyükada’dan başlarsak motor gürültüsünden uzak, yeşil ve mavi ile iç içe muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Adalarda araba kullanılmıyor. Birkaç motor var, onlar da tamamen sessiz çalışıyor. İster fayton ile ister yürüyerek adayı gezebilir, akşam deniz kenarında balığınızı yiyebilir ve butik otelinizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gidello Öneriyor: Büyükada Otelleri

Hafta sonu için kaçamak rotalar

SAFRANBOLU'DA KEYİFLER YERİNDE OLACAK!

Karabük ilinin ilçesi olan Safranbolu, Ankara’ya da 231 km uzaklıkta yer alıyor. Hem tarih, hem tatil diyorsanız sizi Safranbolu’ya alalım. Yalnız kilolara dikkat! Lokum çeşitleri aklınızı başınızdan alacak ve diyetleriniz bir süre için rafa kalkacak.

Birbirinden muhteşem tarih kokan Safranbolu evlerinin en büyük özelliği de şu: Hiçbir ev, öbürünün manzarasını kapatmıyor. Komşuluk hakkı ön planda tutulmuş ve her evin manzara görmesi, güneş alması sağlanmış. Hem gezin hem eğlenin. Bu hafta sonu Safranbolu sizi bekliyor.

Gidello Öneriyor: Abant - Safranbolu Turu

Hafta sonu için kaçamak rotalar

False