Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya - Seyahat Haberleri
GeriSeyahat Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya

Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaklaşık 4 bin dönüm alana kurulan Orman doğal yaşam alanı Ormanya, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük üçüncü doğal yaşam parkı olma özelliği taşıyor. Ormanya ücretsiz olarak gezilebilen bir yer. İçerisinde hayvanat bahçesinden vahşi yaşam alınına yürüyüş ve bisiklet parkuruna kadar bir çok şey bulunuyor.

Farklı farklı coğrafyalardan getirilen birbirinden güzel hayvanları gördükten sonra park içerisinde gezerek ailenizle birlikte güzel anlar yaşabilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında açılan Avrupa’nın en büyük yaşam parkı olan Ormanya’yı haftasonları ortalama 70 bin kişi ziyaret ediyor.

Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya

Bu muhteşem yer içerisinde ceylan, kızıl geyik, karaca, lama, dağ keçisi, deve gibi birbirinden güzel hayvanlar bulunuyor. Doğal yaşam alanında ziyaretçiler tarafından en çok ilgi gören bir diğer yer ise hobbit evleri oluyor. Yüzüklerin Efendisi filmindeki sahneleri hatırlatan bu evleri gören ziyaretçiler hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor.

Marmara Bölgesi’nde bulunan doğal yaşam parkına İstanbul yönünden Anadolu Otoyolu İzmit Kartepe Cengiz Topal Havalimanı çıkışından çıkarak ulaşabilirsiniz. Eğer farklı bir bölgeden bu muhteşem yere gitmek için yola çıkarsınız Adapazarı İzmit E-80 yolunundan ilerleyerek gidebilirsiniz. Her yaştan ziyaretçi çeken Ormanya, Türkiye’de görülmeye değer yerleri arasında.

Dünyanın üçüncü en büyük doğal yaşam alanı: Ormanya

False