GeriSeyahat Balıklıgöl'de baharın renkleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Balıklıgöl'de baharın renkleri

Balıklıgöl'de baharın renkleri

"Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da bulunan tarihi Balıklıgöl, ilkbahar mevsiminde ziyaretçilerini renk cümbüşüyle karşılıyor.

"Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da bulunan tarihi Balıklıgöl, ilkbahar mevsiminde ziyaretçilerini renk cümbüşüyle karşılıyor. Şanlıurfa'da, Hazreti İbrahim'in doğup büyüdüğü ve dönemin hükümdarı Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen tarihi Balıklıgöl, ilkbahar mevsiminde ziyaretçilere görsel şölen sunuyor.

Balıklıgölde baharın renkleri

İnanç turizminin önemli merkezleri arasında yer alan ve Şanlıurfa'nın simgesi haline gelen tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Balıklıgölde baharın renkleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince alt ve üstyapı çalışmalarının ardından yeni yüzüyle ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan kutsal mekan, ilkbaharla açan çiçeklerin oluşturduğu renk cümbüşüyle ziyaretçilerini karşılıyor.
Özellikle hafta sonları yoğunluğun arttığı yerleşkeyi ziyarete gelenler, açan çiçeklerle güzel görüntüye bürünen mekanda bol bol hatıra fotoğrafı çekiyor, göldeki balıklara yem atıyor.

False