EKSTRA
MENÜ

İlkbahar

İlkbahar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlkbahar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.876 İlkbahar haberi bulunmuştur.

İlkbahar veya ilkyaz, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsim. Kuzey yarım kürede Mart ve Haziran arasıdır.

İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, hava sıcaklığı artmaya başlar. Bu mevsimde karların erimesi ve bol miktarda yağışın olması ile su yatakları olan dereler, göller, göletler ve barajlar su ile dolar.

Bilhassa bu mevsimde yerel hava depresyonu olarak meydana gelen hava değişikliklerinde, halk arasında Kırk İkindi adı verilen sağanak yağışlar başlar. Bu yağışlarla şiddetli gök gürültüsü, yıldırım düşmesi, dolu tehlikesi ve sel felaketleri de görülür. Bazen bu yağışlar çiftçilere çok zarar verir.

İnsanlar üzerinde de sağlık açısından olumsuz etkileri olabilir. Yorgunluk, halsizlik ilkbaharın insanlar üzerindeki olumsuz etkilerindendir. Bu duruma tıp dilinde kısaca bahar yorgunluğu denir.

İlkbahar Haberleri

Biraz yaratıcılık, biraz cesaret

Biraz yaratıcılık, biraz cesaret!

Bu yaz erkek stillerinde kazanan, canlı renkler olacak! Klasik renklerden sıyrılıp mor, turuncu, yeşil, pembe ve sarının en canlı tonlarını giymekten çekinmeyenler podyumlardan ilham alabilir.

Kâbus gibi Çekirgeler Muş Ovasına doğru ilerliyor, halk tedirgin...

Kâbus gibi! Çekirgeler Muş Ovası'na doğru ilerliyor, halk tedirgin...

Muş'ta geçen yıl görülen çalı çekirgeleri, bu yıl da yüksek kesimlerde vatandaşların ve çiftçinin kâbusu oldu. Yol ve toprak yüzeyleri kaplayarak Muş Ovası'na doğru ilerleyen çekirge sürüleri vatandaşları korkutuyor. Bölgeyi kaplayan çekirgelerin çayırları yiyip bitirdiğini söyleyen imam Yakup Ekici, ''Çayırları yiye yiye kocaman bir hale gelmişler. Bu çekirgelerin yönü de şehrin ovasına doğru. İnşallah ovaya ulaşmazlar. Çünkü burada çayır bırakmadılar'' dedi. Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın da ilaçlama ve yuvalarının yok edilmesi gibi çalışmaların devam ettiğini söyledi.

10.06.2021Gündem
Alihan Aloğlu ile aşk yaşayan Dilan Çiçek Deniz aileye girdi

Alihan Aloğlu ile aşk yaşayan Dilan Çiçek Deniz aileye girdi

Ünlü oyuncu Dilan Çiçek Deniz ve Alihan Aloğlu’nun ilişkisi dolu dizgin devam ediyor. Aloğlu, sevgilisini anne-babası Yasemin ve Sedat Aloğlu ile tanıştırmış.

9.06.2021Magazin
Pierre Cardin İlkbahar & Yaz 2021 Koleksiyonu

Pierre Cardin İlkbahar & Yaz 2021 Koleksiyonu

Pierre Cardin’in zamansızlık vurgusunu taşıyan İlkbahar & Yaz ’21 koleksiyonu ilhamını ‘baharın gelişiyle birlikte yeniden canlanan doğadan ve doğayla bütünleşen şehrin dinamik noktalarından’ alıyor.

8.06.2021Koleksiyonlar
Son dakika haberler: Müsilaj kabusu sürüyor.. Uyarı yapılmıştı.. Şimdi de Karadenizde görüldü

Son dakika haberler: Müsilaj kabusu sürüyor.. Uyarı yapılmıştı.. Şimdi de Karadeniz'de görüldü!

Marmara'nın kâbusu olan deniz salyası Ordu'nun Fatsa ilçesinde de önceki gün küçük çaplı bir alanda görüldü. Balıkçıların ihbarı ile belediye ekipleri, deniz yüzeyindeki kirliliği temizledi. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın, "Çay ve fındık tarımında gübre olarak çok fazla azot ve fosfor kullanılıyor. Marmara kadar yakın zamanda böyle etki göstermez ama kirliliğe devam edersek 3, 5, 30 yıl sonra biz de karşı karşıya kalacağız" dedi.

8.06.2021Gündem
Tuz Gölü 1 Km küçüldü

Tuz Gölü 1 Km küçüldü

Aksaray, Ankara ve Konya sınırları içinde yer alan ve Türkiye’nin ikinci en büyük gölü olan Tuz Gölü de kuraklıktan etkilendi... Gölde araştırmalar yapan Dr. Hatice Ünal Ercan “Sınırı bir kilometre içeri girdi, son iki yıldır yaşanan kuraklıktan dolayı daha merkeze doğru çekildi ve küçüldü” dedi.

7.06.2021Gündem
İstanbul’da bir ilk

İstanbul’da bir ilk

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul’un Çizgi Film-Animasyon Bölümü açan ilk devlet üniversitesi oldu. Rektör Handan İnci Elçi, “Sektör de çok heyecanlandı. Geç ama güzel bir adım oldu. Çok mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

7.06.2021Kitap Sanat
Endişendiren haber Tuz Gölü küçülüyor, 1 kmlik çekilme var

Endişendiren haber! Tuz Gölü küçülüyor, 1 km'lik çekilme var

Türkiye'nin ikinci büyük gölü ve flamingo cenneti olan Tuz Gölü, kuraklık nedeniyle giderek küçülüyor. Tuz Gölü'nde birkilometrelik çekilme olduğunu söyleyen Konya Teknik Üniversitesi Kimya Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hatice Ünal Ercan, "Kuraklıktan dolayı tuz tabakasının oldukça azaldığını, iç kısımlarda ise organik malzemelere bağlı olarak pembeleşmelerin daha çok arttığını görüyoruz" dedi. Bu yıl kuraklık nedeniyle göl Temmuz - Ağustos ayları yerine Haziran ayı başından itibaren pembeleşmeye başladı.

6.06.2021Gündem
Flamingo cennetiydi, kurudu 180 kuş türü vardı, şu anda bir tane bile yok

Flamingo cennetiydi, kurudu! '180 kuş türü vardı, şu anda bir tane bile yok'

Konya'nın Kulu ilçesinde 'flamingo cenneti' olarak bilinen Düden Gölü ve komşu Küçük Göl, bölgedeki yoğun yer altı suyu kullanımı ve iklim değişikliği nedeniyle kurudu. Şubat ayında gelen kuşlar gölü terk ederken, Kulu Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Uludağ (75), bölgede bugüne kadar böyle bir kuraklık görmediğini belirterek ''Burada 180 kuş türü vardı. Şu an bir tane bile yok. Yakınımızda Kızılırmak Nehri var. Kızılırmak'tan su getirilerek göllerimiz kurtulabilir" dedi.

1.06.2021Gündem
Pandemi tatil alışkanlıklarımızı değiştirdi

Pandemi tatil alışkanlıklarımızı değiştirdi

Pandemiden sonra tatil alışkanlıkları ve tercihlerinin büyük oranda değiştiği gözlendi. Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Özgür Bayram Soylu koordinatörlüğünde araştırma şirketi Areda Survey tarafından mayıs ayında gerçekleştirilen Tatil Alışkanlıkları adlı araştırmaya göre bu yıl tatil yapmak istemeyenlerin oranı yüzde 53,2 iken, tatil planı yapanların oranı yüzde 25,2, pandeminin gidişatına göre karar vereceklerin oranı 21,6 olarak kaydedildi.

30.05.2021Ekonomi
Galdirik (Kaldirik) kavurması nasıl yapılır, malzemeleri neler İşte galdirik kavurması tarifi

Galdirik (Kaldirik) kavurması nasıl yapılır, malzemeleri neler? İşte galdirik kavurması tarifi

Galdirik veya kaldirik, Ordu'da yetişen bir yeşil yapraklı bitki. İlkbahar ve yaz aylarında yetişen bu bitkinin sadece gövde kısmı tüketilir. Yöresel bir lezzet denemek isterseniz, galdirik kavurmasını deneyebilirsiniz. Peki galdirik (kaldirik) kavurması nasıl yapılır, malzemeleri neler? İşte galdirik (kaldirik) kavurması tarifi...

Rusyada IMFe ağır tepki

Rusya'da IMF'e ağır tepki

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, IMF'e yönelik tavsiye eleştirilerinde bulundu.

26.05.2021Ekonomi
Çoruh Nehrine dökülen Oltu Çayı kurudu

Çoruh Nehri'ne dökülen Oltu Çayı kurudu

Erzurum'un Oltu ilçesini ikiye ayıran Oltu Çayı, baharda debisi 4-5 kat artarken, bu yıl kurudu. Bölge halkından Selami Altun da "Ben 63 yaşındayım Oltu'da doğdum, büyüdüm; havaların kurak gitmesinden dolayı mayıs ayında çayın bu kadar azalmasına ilk defa şahit oluyorum. Geçtiğimiz yıllarda çay coşkun akardı" dedi.

25.05.2021Haber
Baharda 4-5 kat artıyordu Bu yıl ilk kez oldu... Oltu Çayında tedirgin eden görüntü

Baharda 4-5 kat artıyordu! Bu yıl ilk kez oldu... Oltu Çayı'nda tedirgin eden görüntü

Erzurum'un Oltu ilçesini ikiye ayıran Oltu Çayı, baharda debisi 4-5 kat artarken, bu yıl kurudu. Bölge halkından Selami Altun da "Ben 63 yaşındayım Oltu'da doğdum, büyüdüm; havaların kurak gitmesinden dolayı mayıs ayında çayın bu kadar azalmasına ilk defa şahit oluyorum. Geçtiğimiz yıllarda çay coşkun akardı" dedi.

25.05.2021Gündem
Dedektif gibi adım adım ilerlediler... Pandeminin seyrini değiştiren 60 yıllık bir küçük hata

Dedektif gibi adım adım ilerlediler... Pandeminin seyrini değiştiren 60 yıllık bir küçük hata

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Covid-19'un bulaşma yollarıyla ilgili rehberlerinde küçük ama çok etkili bir değişiklik yaptı. O değişikliğin arka planında bir grup bilim insanının aylar boyunca samanlıkta iğne arar gibi çalışması yatıyordu. Dedektif romanlarını aratmayan bu hikayeyi okumaya hazır mısınız?

24.05.2021Dünya
Deniz Türkali: Cilve olsun flört olsun

Deniz Türkali: Cilve olsun flört olsun

Kendisi oyuncu ve müzisyen. Babası yazar Vedat Türkali. Kardeşi yönetmen Barış Pirhasan. Eşleri İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ve 50 yıl hayatı paylaştığı yönetmen Atıf Yılmaz. Öz kızı Zeynep Casalini, cici kızı ressam Kezban Arca Batıbeki... Deniz Türkali’nin sanat, aşk ve aktivizm dolu hayatına konuk oluyoruz.

24.05.2021Magazin
İç Anadoluda kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyor

İç Anadolu'da kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyor

İç Anadolu Bölgesi'nde bahar yağıları yetersiz kalınca kuraklık baş gösterdi. Yozgat'ta il merkezi ve birkaç ilçede yüzde 80-90 oranında kuraklık yaşanırken, Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer bundan sonra yağacak yağmurun da faydasının olmayacağını belirtti.

23.05.2021Haber
Çileğin Faydaları Nelerdir İşte Çileğin Sağlığa Yararları...

Çileğin Faydaları Nelerdir? İşte Çileğin Sağlığa Yararları...

Büyüleyici kokusu ve tadıyla ilkbahar ile yaz mevsiminde en sevdiğimiz meyvelerden olan çilek, A vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve folat gibi pek çok besin bileşeniyle tam bir şifa deposu. Aynı zamanda C vitamininden de en zengin meyveler arasında yer alıyor. Peki çileğin faydaları nelerdir? İşte çileğin sağlığa yararları...

Ekipler hasar tespiti için bölgede İç Anadoluda vahim tablo

Ekipler hasar tespiti için bölgede! İç Anadolu'da vahim tablo!

İç Anadolu Bölgesi'nde bahar yağıları yetersiz kalınca kuraklık baş gösterdi. Yozgat'ta il merkezi ve birkaç ilçede yüzde 80-90 oranında kuraklık yaşanırken, Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer bundan sonra yağacak yağmurun da faydasının olmayacağını belirtti.

23.05.2021Ekonomi
Romantik, sakin ve pozitif...

Romantik, sakin ve pozitif...

Pastel tonları daha çok bebeklerin üzerinde görmeye alışkındık. Oysa bu sezon her markada her yaşa göre mint yeşilleri, açık sarılar ve şakayık pembeleriyle hazırlanmış çeşit çeşit ürün var. Bu tonlar hepimize kendimizi çok iyi hissettirecek...

Bezelye dondurucuda nasıl saklanır Dondurucuda bezelye muhafaza etmenin püf noktaları

Bezelye dondurucuda nasıl saklanır? Dondurucuda bezelye muhafaza etmenin püf noktaları

İlkbahar ve yaz aylarında sık olarak tüketilen bezelye sağlığımız için oldukça faydalı. Bu sağlıklı besini kış aylarında da taze bir şekilde tüketmek mümkün. Peki kış sofralarımız için bezelye dondurucuda nasıl saklanır? İşte dondurucuda bezelye muhafaza etmenin püf noktaları...

Moda dünyasından güçlü iş birliği

Moda dünyasından güçlü iş birliği

Moda dünyasının iki güçlü ismi Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Zehra Işık, yeni bir iş birliği için bir araya geldi. Ortaya, tenis modasından ilham alan sofistike tasarımlar çıktı

18.05.2021Keyif
3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi Kuzey Amerikanın süper meyvesi aronya meyvesi Karadenizde

3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi! Kuzey Amerika'nın süper meyvesi aronya meyvesi Karadeniz'de

Ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri olumlu sonuç verdi. Bakanlık destekleriyle üretimi Karadeniz'de yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
Deneme üretimi sonuç verdi, aronya meyvesi Karadenize yayılıyor

Deneme üretimi sonuç verdi, 'aronya' meyvesi Karadeniz'e yayılıyor

TRABZON'da halk arasında 'süper meyve' olarak bilinen ve ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri başarıyla tamamlandı. Karadeniz'e uyum sağlayan meyvenin bakanlık destekleri ile üretimi yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
İstanbulda barajlarda son durum açıklandı

İstanbul'da barajlarda son durum açıklandı

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi yüzde 76,84 olarak ölçüldü. Barajlarda 2021 yılı içerisinde ölçülen yağış miktarı ise 427,21 milyon metreküp oldu.

17.05.2021Gündem
Burun Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Burun Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Burun Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Burun Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Burun alerjisi özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan bir alerji çeşididir. Burnuyla ilgili sorun yaşayan kişiler alerjisi olup olmadığını öğrenmek adına birçok araştırma yapabilir. Burun alerjisinin hangi belirtileri gösterdiği çok merak edilen bir durumdur. Burun alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Burun alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri derledik.

15.05.2021Sağlık
Pierre Loti’den Arif Ussam  Efendi’ye ‘Aziyade’

Pierre Loti’den Arif Ussam Efendi’ye ‘Aziyade’

‘Aziyade’yi belirgin kılan edebi değeri değil, Pierre Loti’nin İstanbul’a ve Türklere hayranlık içeren bakışıdır. Kahramanımız “Bir Çerkes kızı olan Aziyade ile oturmayı, onun gibi Müslüman hayatı yaşamayı...” kurmuştur.

14.05.2021Kitap Sanat
Kırım kongo kanamalı ateşi mi covid-19 mu Belirtileri nasıl ayırt edebiliriz

Kırım kongo kanamalı ateşi mi covid-19 mu? Belirtileri nasıl ayırt edebiliriz?

Pandemi nedeniyle geçen yıldan bu yana kırım kongo kanamalı ateşi vakalarında ekstra bir artış yaşanıyor. Bu artışın en önemli nedenlerinden biri kırsal alanlara göç. Şehirlerden kırsal kesime giden ve bölgeyi tanımayan kişiler kan ile beslenen aç kenelerin hedefinde... Peki Covid-19 ile benzer belirtiler gösteren KKKA vakalarını nasıl ayırt edeceğiz

14.05.2021Gündem
Cacharel İlkbahar / Yaz 21’ Koleksiyonu

Cacharel İlkbahar / Yaz 21’ Koleksiyonu

Doğanın enerjisi ve sıcak renklerinden ilham alan Cacharel İlkbahar / Yaz 21 Koleksiyonu çarpıcı bir stil vadediyor. ‘Uyanış ve Sonsuz Yansımalar’ mottosuyla hazırlanan koleksiyon centilmenlerin rafine kimliğine vurgu yapıyor.

12.05.2021Alışveriş
AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti

AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti

AB Komisyonu'nun, "Avrupa Ekonomik Tahminleri 2021 İlkbahar" raporunda AB ekonomisinin 2021 yılında yüzde 4,1, 2022'de de yüzde 4,4 oranında büyüyeceği tahminine yer verildi.

12.05.2021Ekonomi
Karaağaç Sahilinde tedirgin eden görüntü

Karaağaç Sahili'nde tedirgin eden görüntü

Hatay'da Karaağaç Sahili'ne çok sayıda mor renkli 'pelagia noctiluca' türü denizanası vurması sonrası tedirgin eden bir görüntü oluştu. Mor renkli denizanaları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Nurçin Killi, zehirli olan bu türün son yıllarda Akdeniz'de hızla arttığını belirterek, "Temas edilmesi durumunda kızarıklık, ağrı ve acı verebilir. Temas ettiği bölge deniz suyu ile iyice yıkandıktan sonra sağlık kuruluşuna başvurmakta fayda var" ifadelerini kullandı

11.05.2021Haber
Korkutan görüntü Akdenizde sayıları giderek artıyor

Korkutan görüntü! Akdeniz'de sayıları giderek artıyor

Hatay'da Karaağaç Sahili'ne çok sayıda mor renkli 'pelagia noctiluca' türü denizanası vurması sonrası tedirgin eden bir görüntü oluştu. Mor renkli denizanaları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Nurçin Killi, zehirli olan bu türün son yıllarda Akdeniz'de hızla arttığını belirterek, "Temas edilmesi durumunda kızarıklık, ağrı ve acı verebilir. Temas ettiği bölge deniz suyu ile iyice yıkandıktan sonra sağlık kuruluşuna başvurmakta fayda var" ifadelerini kullandı

11.05.2021Gündem
Melis Ağazat  “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

Melis Ağazat “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

23 yıldır dergiler ve markalar için moda editörlüğü yapan Melis Ağazat, yeni etek koleksiyonuyla adından söz ettiriyor. Lady Diana’nın stilinin kendisine yıllar sonra hala ilham verdiğini söyleyen Ağazat, hem kendi moda anlayışını anlattı hem de sezon trendlerinden örnekler verdi.

11.05.2021Keyif
Ordunun alan kodu kaçtır Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Ordu, şüphesiz fındığı ile dünya çapında önemli bir şehirdir. Bu ürünü ile beraber tarımsal açıdan ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söylemek mümkün. Peki, Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Düzcenin alan kodu kaçtır Düzce telefon kodu hakkında bilgi

Düzce'nin alan kodu kaçtır? Düzce telefon kodu hakkında bilgi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Düzce şehri Özellikle doğaseverlerin uğrak yerlerinden biridir. Kış aylarında önemli oranda kar altında olan şehir, bu konuda birçok farklı eğlence imkanı da sunuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında piknik yapmak için harika yerlerinin olduğunu söylemek mümkün. Peki, Düzce'nin alan kodu kaçtır? Düzce telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Hedef her gün en az 500 bin aşı

Toplumsal bir aşılanma çabası içine girdiğimiz bugünlerde günlük aşı rakamlarında “en az 500 bin” hedefini tutturmak zorundayız.

14.06.2021

Müsilaj tehdidi ve iç sular

Biliyorsunuz, özellikle Marmara Denizinde son dönemlerde görülen deniz salyası sorunu denizlerimizi ve su ürünlerimizi tehdit etmeye devam ediyor.Son dönemde Marmara Denizi’nin hemen hemen tüm kıyılarında görüldü.

9.06.2021

Dilan çoktan aileye girdi!

Ünlü oyuncu Dilan Çiçek Deniz ve Alihan Aloğlu’nun ilişkisi dolu dizgin devam ediyor. Aloğlu, sevgilisini anne-babası Yasemin ve Sedat Aloğlu ile tanıştırmış.

9.06.2021

Bekle bizi sonbahar

Anlaşılan o ki elimizdeki bu yeni ve son fırsatı iyi değerlendirebilir, BioNTech aşısını hızlıca ve akıllıca uygulamaya geçirebilirsek ağustos sonlarına doğru, en geç eylül ortalarında toplumsal bağışıklığa yetecek aşılama rakamlarına ulaşabileceğiz.

31.05.2021

Fransa Açık'ta Nadal her zamanki gibi favori

Bundan takribi sekiz ay önce Fransa Açık finalinde Rafael Nadal, Novak Djokovic’i set kaybetmeden yenerek kariyerindeki 13’üncü Roland Garros Şampiyonluğunu kazanmıştı.

29.05.2021

Cilve olsun flört olsun

Kendisi oyuncu ve müzisyen. Babası yazar Vedat Türkali. Kardeşi yönetmen Barış Pirhasan. Eşleri İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ve 50 yıl hayatı paylaştığı yönetmen Atıf Yılmaz. Öz kızı Zeynep Casalini, cici kızı ressam Kezban Arca Batıbeki... Deniz Türkali’nin sanat, aşk ve aktivizm dolu hayatına konuk oluyoruz.

24.05.2021

Bu üçlü çok tüylü

Ankara’nın ünlü kedilerinden @06khaleesi’ye kardeş geldi. “Selamun aleykum, mekanın sahibi olmaya geldim” tweet’iyle sosyal medyaya hızlı bir giriş yapan @bebe06_, kentlinin ilgisini topladı. 1 Mayıs’ta Twitter’da arzıendam eden @bebe06_’nın gündeminde Ankaragücü ilk sırada yer alıyor.

18.05.2021

Denizde boğuluyor balıklar!

Müsilaj denen çirkinliğe isimsiz uzmanlar doğa olayı demişler. Ama ismi belli gerçek uzmanlara göre durum hiç de doğal değil! Gelin şuna yanıt arayalım: Denizde hiç boğulur mu balıklar?

14.05.2021