KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Gözler iptal edilen lisans KPSS giriş belgesinde

Güncelleme Tarihi:

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak Gözler iptal edilen lisans KPSS giriş belgesinde
Oluşturulma Tarihi: Eylül 06, 2022 15:00

KPSS giriş belgesi ile ilgili araştırmalar hız kazandı. KPSS lisans oturumlarının iptal edilmesinin ardından gözler yeni sınava çevrildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül, 2022- KPSS Alan Bilgisi oturumlarının 24- 25 Eylül’de yapılmasına karar verildiğini açıkladı. Peki, KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

Haberin Devamı

KPSS sınav yerleri ile ilgili son dakika açıklaması merak ediliyor. KPSS genel yetenek genel kültür testi ve eğitim bilimleri testinin iptal edilmesinin ardından adaylar heyecanla yeni sınavı beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS  genel kültür testi ve eğitim bilimleri testinin 18 Eylül Pazar günü yapılacağı duyuruldu. Adayların sınav günü giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

KPSS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS giriş belgesi henüz yayımlanmadı. Adaylara katılacakları her oturum için ayrı olmak üzere Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Adaylar bu belgelerini T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden, sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

Haberin Devamı

Adaylar, girecekleri her oturum için o oturuma ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan adayların sınavın ilgili oturumuna veya diğer bir oturumun Sınava Giriş Belgesi ile başka bir oturumuna girmeleri mümkün değildir. Adaylara, sınavın hangi oturumlarına gireceklerse, o oturumlar için ayrı birer Sınava Giriş Belgesi düzenlenecek, sınava girilmeyecek oturumlar için belge düzenlenmeyecektir.

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerini sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak Gözler iptal edilen lisans KPSS giriş belgesinde

Haberin Devamı

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin dökümünü yazıcıdan edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır