KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI HÜRRİYET'TE OLACAK | Karaman MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2023: Son seçimde Karaman AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti oy oranları... Karaman kaç milletvekili çıkarıyor?

Güncelleme Tarihi:

KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI HÜRRİYETTE OLACAK | Karaman MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 2023: Son seçimde Karaman AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti oy oranları... Karaman kaç milletvekili çıkarıyor
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 15, 2023 02:09

Karaman milletvekili adayları 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri kapsamında bölgede yaşayan vatandaşların gündeminde yer alıyor. Bugün, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimi gerçekleşecek. Seçmenler beş yıl süre ile görev yapacak olan 13. Cumhurbaşkanını ve 28. Dönem parlamentosunu seçmek için sandığa gitti. Bu kapsamda AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti Karaman milletvekili adayları dışında, son seçimde alınan oy oranları da merak ediliyor. 2023 Karaman seçim sonuçları için anbean sandık bilgileri, Hurriyet.com.tr adresinden canlı olarak takip ediliyor. İşte Karaman son seçim sonuçları ve güncel seçmen sayısı hakkında detaylı bilgiler...

Haberin Devamı

Karaman Seçim Sonuçları, 2023 yılı cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri çerçevesinde bölgede büyük öneme sahip. Sabah saat 08.00’de başlayan seçimler 17.00’de son bulurken, seçim sonuçları da milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. YSK 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Karaman milletvekili seçim sonuçları, 14 Mayıs Pazar günü sandık sandık Hurriyet.com.tr aracılığıyla canlı olarak yayınlanıyor. İşte, 2023 Karaman milletvekili adayları ve son seçimde çıkan oy oranları ile ilgili önemli detaylar...

 

2023 SEÇİM SONUÇLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI

Saat 02.08 itibarıyla...

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde il genelinde sandıkların tamamı açıldı. İşte Cumhurbaşkanı adaylarının aldıkları oy oranları:

Haberin Devamı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: %61.29

KEMAL KILIÇDAROĞLU: %30.17

SİNAN OĞAN: %7.9

MUHARREM İNCE: %0.64

Milletvekili seçimlerinde ise sandıkların tamamı açılırken oluşan son durum şöyle:

Cumhur İttifakı %64.23
AK Parti %40.89
MHP %18.24
BBP %2.72
YRP %2.38

---

Millet İttifakı %30.28
CHP %19.22
İYİ Parti %11.06

MİLLETVEKİLİ DAĞIMI

Bu sonuçlara göre Karaman'da AK Parti 2, CHP 1 milletvekili çıkardı.

OY VERİRKEN SEÇMEN BİLGİ KAĞIDI ZORUNLU MU?

Seçmenin nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kâğıdının getirilmesi zorunlu değil. Seçmen bilgi kâğıdı gelmeyenler, nerede, hangi sandıkta oy kullanacağını e-Devlet, YSK’nın internet sitesi, mobil uygulaması ya da çağrı merkezinden öğrenip oyunu kullanabilecek.

OY VERME İŞLEMİNDE HANGİ KİMLİK BELGELERİ ZORUNLU?

Seçmenlerin, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan resimli ve resmi nitelikteki kimliğini yanında bulundurması zorunlu olacak. Bu belgeler nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi, “kimliğini tereddütsüz ortaya koyan” resimli, resmi nitelikteki belgeler.

HANGİ ZARFLAR GEÇERSİZ OLACAK?

Haberin Devamı

YSK genelgesine göre de sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, “Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu” filigranı olmayan kâğıttan imal edilmiş olan, Yüksek Seçim Kurulu amblemi olmayan, üzerinde ilçe seçim kurulu mührü bulunmayan, üzerinde sandık kurulu mührü bulunmayan, tamamı yırtılmış olan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü dışında herhangi bir mühür, imza, yazı, parmak izi veya herhangi bir işaret bulunan zarflar da geçersiz sayılacak.

2023 KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İşte, parti ve bağımsız Karaman 2023 milletvekili adayları isim listesi;

AK PARTİ 2023 KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İSİM LİSTESİ VE SIRALAMASI

1SELMAN OĞUZHAN ESERAVUKAT
2OSMAN SAĞLAMDİĞER ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER
3FATMA ÇOŞTUDİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ-ORTAÖĞRETİM

KARAMAN 2023 CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İSİM LİSTESİ VE SIRALAMASI

Haberin Devamı
1İSMAİL ATAKAN ÜNVERAVUKAT
2YUSUF BAŞTUĞÇİFTÇİ
3HASAN EHLİZESNAF, EMEKLİ

KARAMAN 2023 MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İSİM LİSTESİ VE SIRALAMASI

1MAHMUT ÜNÜVARİŞ İNSANI
2TURAN ŞENERAKADEMİSYEN
3SOYDAN EVCİÖĞRETMEN

KARAMAN 2023 İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İSİM LİSTESİ VE SIRALAMASI

1ATİLA ZORLUDİĞER
2ZİHNİ KOCAERKEKDOKTOR
3FADİME HARMANİZİAVUKAT

SON SEÇİMDE (2018) KARAMAN KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARDI?

2018 yılında Türkiye'de yapılan genel seçimlerde, Karaman'dan 27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri seçildi. Bu seçimlerde Karaman ilinden 4 milletvekili seçildi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimi de yapıldı.

SON SEÇİMDE (2018) KARAMAN'DAN HANGİ MİLLETVEKİLLERİ ÇIKTI?

İLKNUR İNCEÖZ-ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
CENGİZ AYDOĞDU-ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
RAMAZAN KAŞLI-MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
AYHAN EREL-İYİ PARTİ