Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy Belediye Başkanı kimdir? 2019 Kadıköy yerel seçim sonuçları…

Güncelleme Tarihi:

Kadıköy Belediyesi hangi partide Kadıköy Belediye Başkanı kimdir 2019 Kadıköy yerel seçim sonuçları…
Oluşturulma Tarihi: Mart 29, 2024 12:57

Kadıköy Belediyesi hangi parti? sorusu seçimler öncesi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinin 31 Mart tarihinde yapılması yapılması planlanıyor. 2019 Kadıköy yerel seçim sonuçları da sebeple araştırılıyor. Kadıköy, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ilçelerinden birisidir. Kocaeli Yarımadası'nın güneybatı kesiminde bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeybatıda Üsküdar, kuzeydoğuda Ataşehir ve doğuda Maltepe ilçeleriyle çevrilidir. Peki, Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy Belediye Başkanı kimdir?

Haberin Devamı

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Kadıköy Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Kadıköy İstanbul’un Anadolu yakasındadır. İstanbul Boğazı’nın Marmara Denizi'ne açılan güney ağzının doğusuna düşer. Peki, 2019 Kadıköy Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Kadıköy yerel seçim sonuçları 2019!

KADIKÖY BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kadıköy için 311.224 oy kullanıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Serdil Dara Odabaşı %65,99 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Kadıköy Belediyesi CHP tarafından yönetiliyor.

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI SERDİL DARA ODABAŞI USTA KİMDİR?

1973 yılında Şanlıurfa’da doğan Şerdil Dara Odabaşı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Deneme Lisesi’nden mezun oldu. Kurtuluş Savaşı’nda bilfiil yer alan, İstiklal Madalyası’na layık görülen, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdidir.

Haberin Devamı

1992 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Odabaşı, o yıllarda siyasete dahil oldu. Üniversite öğrencilerinin parti üyesi olamadığı o dönemde, sosyal demokrat gençliği buluşturmak amacıyla oluşturulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi temsilciliğini ve başkanlığını yürüttü.

1994 yerel seçimlerinde SHP Merkez Seçim Ofisi’nde görev alan Odabaşı, sırasıyla;

2011 yılında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği,

2012’de tekrar seçilerek İl Başkan Vekilliği ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı,

2015 yılında, Sayın Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı’ndaki yönetimde CHP İstanbul İl Sekreterliği,

2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere, seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Odabaşı, başta Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Fenerbahçe kulüp üyelikleri olmak üzere birçok sivil toplum örgütüyle yakın çalışmalar içinde oldu.

Haberin Devamı

1999 yılından, Kadıköy Belediye Başkanı seçildiği güne kadar, kendi kurduğu hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışan Odabaşı, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

İstanbul Kadıköy seçim sonuçları 2024

İstanbul seçim sonuçları 2024

2024 SEÇİM SONUÇLARI

SEÇİM SONUÇLARI