Eceabat Belediyesi hangi partide? Çanakkale Eceabat Belediye Başkanı kimdir? 2019 Eceabat yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Eceabat Belediyesi hangi partide Çanakkale Eceabat Belediye Başkanı kimdir 2019 Eceabat yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2024 15:37

Eceabat Belediyesi hangi parti? sorusu seçimler öncesi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinin 31 Mart tarihinde yapılması yapılması planlanıyor. 2019 Eceabat yerel seçim sonuçları da bu sebeple araştırılıyor. Peki, Çanakkale Eceabat Belediyesi hangi partide? Eceabat Belediye Başkanı kimdir?

Haberin Devamı

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Çanakkale Eceabat Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Peki, 2019 Eceabat Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Eceabat yerel seçim sonuçları 2019!

ECEABAT BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Eceabat için 4.051 kullanıldı.İYİ Parti başkan adayı Saim Zileli %40.81 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Eceabat Belediyesi İYİ Parti tarafından yönetiliyor.

ECEABAT BELEDİYE BAŞKANI SAİM ZİLELİ KİMDİR?

Saim ZİLELİ 01.06.1968 tarihinde Kayseri ilinin Develi ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Develi’de aldıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi Isparta Meslek Yüksekokulundan 1988 yılında mezun oldu. Birçok takdir belgesi alarak ifa ettiği kutsal askerlik vazifesinin ardından Çanakkale’de iş hayatına atıldı. 1994 yılında Eceabat’ımıza yerleşerek ticari hayatına başladı. 1996 yılında Eşi Nazan Hanım ile hayatlarını birleştirdi. Çiftin mutlu evliliklerinden Mert ve Melis adında iki evladı vardır.

Haberin Devamı

İlçemizde tekel toptancılığı ve Zileli kırtasiye olarak bir süre hizmet verdikten sonra, ilçenin ilk sarraf dükkanı olan Zileli kuyumculuğu faaliyete geçiren Saim ZİLELİ inşaat, mobilya, beyaz eşya ve müteahhitlik sektörlerindeki çalışmalarıyla Eceabat’a önemli katkılar sağlamıştır.

Kuruluşuyla birlikte mensubu olduğu İyi Parti ailesinden 2019 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri neticesinde Eceabat halkının büyük desteği sonucu Eceabat Belediye Başkanı seçilen Saim ZİLELİ bilgisi, tecrübesi ve enerjisiyle bu güvene layık olabilmek adına Eceabat için hizmetlerine kararlılıkla devam etmektedir.