BEKÇİ MAAŞI 2023 NE KADAR OLACAK? Lise, ön lisans ve lisans mezunu bekçiler Ocak ayında ne kadar zam alacak?

Güncelleme Tarihi:

BEKÇİ MAAŞI 2023 NE KADAR OLACAK Lise, ön lisans ve lisans mezunu bekçiler Ocak ayında ne kadar zam alacak
Oluşturulma Tarihi: Aralık 22, 2022 13:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Asgari Ücreti açıklamasıyla gözler memur maaşlarına çevrilmiş durumda. Memur maaşları, enflasyon dikkate alınarak hesaplanıyor. Bekçi maaşları ise bekçilerin eğitim düzeylerine göre değişiyor. Asgari Ücret 2023 yılında 8 bin 506 TL olarak açıklandı. Aralık ayında yılın son enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla bekçilere yapılacak zam oranları belli olacak. Geride kalan 5 aylık zaman diliminde enflasyon farkı yüzde 15.11 oldu. Peki 2023 Bekçi maaşları ne kadar olacak? İşte 2023 bekçi maaşı son durum…

Haberin Devamı

Asgari ücret dolaylı olarak memur maaşlarını da etkiliyor. Kamu kurumlarında çeşitli görevlerde bulunan memurlar, yeni yıl ile birlikte ne kadar zam alacaklarını araştırıyor. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre geride kalan 5 aylık zaman diliminde yıllık enflasyon 84.39’a yükseldi. Bekçi maaşları ise ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde değişiklik gösteriyor. Bekçi maaşları yeni yılda Ocak ve Temmuz aylarında yılda iki kez zam görecek. Yeni yıla kısa bir zaman kala bekçiler 5 aylık diliminde yüzde 15.11 enflasyon farkını cebine koydu. Peki 2023 Bekçi maaşı ne kadar olacak? İşte, 2023 Bekçi maaşı zam oranları…

2023 BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

Memurların zam oranları TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri dikkate alınarak yapılıyor. İlkokul mezunu bir bekçi Temmuz ayında yapılan zam ile birlikte 9 bin 259 TL maaş alıyordu.

Haberin Devamı

5 aylık enflasyon verileri dikkate alındığında enflasyon farkı 15.11 olurken yeni yılda bu hesaplamaya göre bekçi maaşı 10 bin 658 TL’ye yükseliyor.

Ocak ayında bekçi maaşlarına yapılacak zam oranları aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte belli olacak.