Arsuz Belediyesi hangi partide? Hatay Arsuz Belediye Başkanı kimdir? 2019 Arsuz yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Arsuz Belediyesi hangi partide Hatay Arsuz Belediye Başkanı kimdir 2019 Arsuz yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 24, 2024 02:42

Arsuz Belediyesi'nin hangi partide olduğu, 31 Mart yerel seçimleri ile merak konusu oldu. Türkiye yerel yönetimleri belirlemek için 2024 yılında sandık başına gidecek. Hatay ilçelerinden olan Arsuz'da 2019 yılında toplam 63.276 seçmenden 54.033'ü oy kullandı. Peki, Arsuz Belediyesi hangi partide? Hatay Arsuz Belediye Başkanı kimdir? İşte, 2019 Arsuz yerel seçim sonuçları...

Haberin Devamı

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Türkiye sandık başına gidecek. Oy verecek olan seçmenler, yaşadıkları ilçe belediyesinin hangi partide olduğunu araştırıyor. Arsuz Belediyesi hangi partide? sorusu da gündeme geldi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine 2019 yerel seçimlerinde kullanılan geçerli oy sayısı 52.448 oldu. İşte, Arsuz 2019 yerel seçim sonuçları...

ARSUZ BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Arsuz'da 54.033 seçmen oy kullandı. Yapılan seçimler sonucunda %71.93 oy oranı ve 37.726 oy sayısıyla belediye seçimini CHP kazandı. 

ARSUZ BELEDİYE BAŞKANI ASAF GÜVEN KİMDİR?

20 Mart 1955 tarihinde Arsuz ilçesi Madenli Mahallesi’nde doğdu. İlkokul öğrenimini Madenli İlkokulu’nda, ortaokul ve lise öğrenimini ise İskenderun Lisesi’nde tamamladı. 1974 yılında Almanya’ya dövizsiz özel öğrenci olarak gitti. Fachhöchshule Niederrhein’da yaklaşık iki yıl öğrenim gördü. 1976-1977 öğretim yılında üniversite sınavları için İstanbul’a geldi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Almanya’daki öğrenimine ara verip İstanbul Tıp Fakültesi’ne başlayan Asaf Güven, 1981 yılında doktor diplomasını aldı. 1985 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı ve 1989 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlığını aldı.

Haberin Devamı

Daha sonra; doğduğu yere ve burada yaşayan insanlara hizmet etmek ideali ile İskenderun SSK Hastanesi’ne tayinini yaptırdı. Yaklaşık iki yıl hizmetten sonra 1982 yılında Bozüyük’te yedek subay tabip olarak askerlik hizmetini tamamlamak için bölgeden ayrıldı. 1985 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı ve 1989 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlığını aldı.

Bu süre zarfında Antalya il merkezinde Akdeniz Anemisi (Talassemi) ile ilgili araştırmalar yaptı ve halk taramaları yürüttü. 1989 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlığını aldı ve zaman kaybetmeden tekrar memleketine, İskenderun Devlet Hastanesi’ne çocuk hekimi olarak atandı.

Haberin Devamı

1999, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde halkın ısrarı ve büyük desteği ile her seçimde %65’in üzerinde oy alarak, diğer adaylara ezici üstünlük sağlamış ve 3 dönem Arsuz Madenli Beldesi belediye başkanlığı görevini yerine getirmiştir. Belediye başkanı olarak halk arasında ilkeli ve dürüst bir siyasetçi olarak anılmaktadır.

Arapça, Almanca ve orta derecede İngilizce bilen Asaf Güven evli ve üç çocuk babasıdır. Eşi Behice Güven emekli sınıf öğretmeni olup, büyük oğlu Sefa İstanbul’da sahibi olduğu hukuk bürosunda uluslararası hukuk ile ilgilenen bir avukat, ikinci oğlu Sedat Nurettin kurucusu olduğu reklam ajansında bilişim ve dijital pazarlama uzmanı, kızı Esra ise doktor psikolog olup Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.